نقد و بررسی فیلم اسب حیوان نجیبی است

اسب حیوان نجیبی است، فیلمی است از عبدالرضا کاهانی، کارگردان و فیلم نامه نویس مطرح ایرانی. از دیگر آثار کاهانی می توان به فیلم های استراحت مطلق، هیچ، بیست و بی خود و بی جهت اشاره کرد.

در فیلم اسب حیوان نجیبی است که در سال 1389 ساخته شده است، بازیگران سرشناس و خوش نام زیادی به ایفای نقش پرداخته اند که از جمله ی آن ها می توان به رضا عطاران، حبیب رضایی، پارسا پیروز فر، مهتاب کرامتی، کارن همایون فر، باران کوثری، مهران احمدی، ماهایا پطروسیان، بابک حمیدیان، پانته آ بهرام، اشکان خطیبی و احمد مهران فر اشاره کردو همان طور که مشاهده می کنید این فیلم مجموعه ای است از بهترین بازیگران حال حاضر سینمای ایران.

نقد و بررسی فیلم اسب حیوان نجیبی است

داستان این فیلم درباره ی فردی به نام بهروز شکیبا است که برای 24 ساعت از زندان آزاد می شود. او در همین مدت کوتاه نیز دست به خلاف می زند و قصد سواستفاده از مردم مختلف را دارد. او لباس مامور نیروی انتظامی را می پوشد و برای اخاذی در شهر می گردد و کسانی را که مشکلی در رفتار یا کار آن ها پیدا می کند در قبال گرفتن پول آزاد می کند. لباسی که بهروز شکیبا پوشیده است مربوط به فردی به نام کمال خسروجردی است.

تا کنون بسیاری از فیلم های کاهانی با مشکلات اکران و ممیزی روبه رو شده اند. اسب حیوان نجیبی است نیز از این مشکلات در امان نبود و حواشی زیادی در زمان اکران آن ایجاد شد. پخش نشدن فیلم در چندین شهر یکی از این حواشی بود. عبور کاهانی از بسیاری از خط قرمزها یکی از دلایل ایجاد مشکل برای این فیلم است.

نقد و بررسی فیلم اسب حیوان نجیبی است

رضا عطاران که نقش اصلی فیلم یعنی بهروز شکیبا را ایفا می کند بسیار درخشان بوده است و مانند همیشه با طنازی های خاص خود بر زیبایی فیلم افزوده است. دیگر بازیگران نیز در جای خود بسیار خوب عمل کرده اند. که از بین آن ها می توان به بازی های خوب مهران احمدی، پارسا پیروز فر و باران کوثری اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید مهران احمدی در این فیلم در نقش یک همجنس گرا ظاهر شده است و این نیز یکی دیگر از خط قرمزهای فیلم است.

هامن طور که از بازیگرهای فیلم نیز مشخص است، اسب حیوان نجیبی است دارای فیلم نامه ی پر شخصیتی است. هر یک از این شخصیت ها به واسطه ی برخورد با بهروز شکیبا به مخاطب معرفی می شوند و بخشی از زندگی و دغدغه ها و مشکلاتشان برای مخاطب روایت می شود. بعضا برخی از آن ها نیز که برای دادن پول به بهروز شکیبا با مشکل مواجه می شوند، با او همراه شده تا پولی را برای آزادی خود جور کرده و در اختیار بهروز قرار دهند. تمام شخصیت های فیلم اسب حیوان نجیبی است به بهترین شکل ممکن پرداخته شده اند و هر یک نشان دهنده ی بخشی از جامعه و مشکلات آن بخش هستند.

 نقد و بررسی فیلم اسب حیوان نجیبی است

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر