نقد و بررسی فیلم سریع و خشن 5 - 3.0 out of 5 based on 1 vote

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن 5

اطلاعات فیلم:

نام فیلم: سریع و خشن 5

کارگردان: جاستین لین

تهیه کننده: تیل اچ موریتز، وین دیزل، مایکل فوترل

بازیگران: وین دیزل، پل واکر، میشل رودریگر، جوردانا بروستر، دواین جانسون، ترسی گیبسون، لودا کریس، سانگ کانگ، گال گادوت، مت شولز، تگو کالدرون، دون عمر، السا پاتاکی، خواکیم دی آلمیدا، اف والنتینو دوراسل، درو سیدورا

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن 5

تا کنون سری فیلم های سریع و خشن نوعی آماده سازی برای قسمت پنجم و بعد از آن بود. داستان های پیشین در لس آنجلس، آمریکای جنوبی، ژاپن و مرز آمریکا و مکزیک رخ داد و تورتو، اوکانر، وینس و دیگران معرفی شدند. در قسمت پیشین تورتو پس از کشتن قاتل عشقش توسط پلیس دستگیر می شود، اما اوکانر و خواهر تورتو او را از زندان رفتن نجات می دهند و به اتوبوس حمل زندانیان دستبرد می زنند. این کار همه ی آن ها را به فراری هایی بدل می کند که پلیس بین الملل دنبال آن ها است. برای همین به برزیل می روند. کشوری که سطح جنایت در آن بسیار بالا است و البته خلاف کارها می توانند هوای یکدیگر را داشته باشند. پلیس بین الملل هم کسی به اسم هابز را به سراغ آن ها می فرستد تا دستگیرسان کند و به آمریکا برگرداند. اما مسیر درگیری در میانه ی راه عوض می شود. خلافکاری در ریو دوژانیرو به تورتو و دوستانش حمله کرده و وینس را می کشد. او همچنین افراد هابز راه هم مورد هدف قرار داده و کشته است. حالا اتحادی بین یک افسر کار کشته ی پلیس بین الملل و بهترین راننده ی خیابانی جهان و تیمش برقرار شده تا ابتدا این خلاف کار را شکست دهند و سپس به دعواهای خود بپردازند. اما قضیه برای تورتو و دوستانش تنها انتقام از این خلافکار نیست، بلکه می خواهند صد میلیون دلار پول او را هم بدزدند تا دیگر مجبور نباشند مدام از این سو به آن سو برای پول فرار کنند. خلافی بزرگ برای پایان دادن به تمام خلاف ها.

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن 5

در قیاس با قسمت های پیشین سریع و خشن، قسمت پنجم جذابیت بسیار بیشتری داشت. حضور دواین جانسون در کنار وین دیزل و بازیگرانی که در قسمت های قبلی بودند موجب شدن تماشاچیان بیشتری به این فیلم اقبال نشان دهند. در این قسمت علاوه بر مسابقه میان ماشین ها، مبارزات فردی و صحنه های اکشن زیادی هم وجود داشت. به خصوص مبارزه ی هابز و تورتو پیش از زمانی که به آن ها حمله شود مورد تحسین زیادی قرار گرفت. همین طور دزدیدن گاوصندوق در پایان فیلم و اتفاقاتی که تورتو و اوکانر به وسیله ی آن خلق کردند چشمان همه ی بینندگان را خیره کرد. هلاوه بر تمام زیبایی های ظاهری، معانی جدیدی از عدالت و جوان مردی در فیلم به نمایش گذاشته شد. همه ی این ها در کنار هم فروش 626 میلیون دلاری این فیلم را که نزدیک به دو برابر قسمت قبلی بود، رقم زد.

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن 5

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال