نقد و بررسی فیلم هفت دقیقه تا پاییز - 3.0 out of 5 based on 2 votes
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقد و بررسی فیلم هفت دقیقه تا پاییز

علیرضا امینی یکی از کارگردانان و فیلم نامه نویسان معاصر است که فیلم هایی چون انتهای خیابان هشتم، نامه های باد، تلخون، سقوط آزاد و من دیوانه نیستم را کارگردانی کرده است. هفت دقیقه تا پاییز نیز عنوان یکی دیگر از آثار سینمایی این کارگردان است که در سال 1388 ساخته شده است.

محسن تنابنده، هدیه تهرانی، حامد بهداد، خاطره اسدی و بهشاد شریفیان از جمله بازیگران این فیلم هستند. هفت دقیقه تا پاییز درباره ی زندگی دو خواهر به نام های مریم (با بازی خاطره اسدی) و میترا (با بازی هدیه تهرانی) است. هر دوی این خواهرها ازدواج کرده و زندگی متوسطی دارند. شروع فیلم از جایی است که مریم با همسرش بحث کرده است و به همراه بچه اش به خانه ی خواهرش آمده. این در حالی است که میترا برای سفری کاری عازم تنکابن است. به همین دلیل است که میترا و همسرش نیما (با بازی محسن تنابنده) تصمیم می گیرند که همگی همراه با میترا به این سفر بروند. همه چیز خوب و خوش است و این دو خانواده در حال رفتن به تنکابن هستند، تا این که تصادفی وحشتناک اتفاق می افتد و در این تصادف کودک میترا می میرد. شاید بتوان گفت چند دقیقه ای که حول این تصادف می گذرد از تاثیرگذارترین اتفاقات داستان است که مخاطب را در جای خود میخکوب می کند.

نقد و بررسی فیلم هفت دقیقه تا پاییز

داستان و فضای فیلم هفت دقیقه تا پاییز به شدت تلخ است، اما درون مایه ی آن چنین نیست. فیلم هفت دقیقه تا پاییز از مرگ می گوید تا اهمیت زندگی را به مخاطبش نشان بدهد. این فیلم نشان می دهد که مرگ پایان همه چیز نیست و پس از آن نیز باقی افراد باید به زندگی خود ادامه دهند و حتی برای بهتر زندگی کردن تلاش کنند.

نقد و بررسی فیلم هفت دقیقه تا پاییز

هفت دقیقه تا پاییز فیلم تاثیرگذاری است که مخاطب را با خودش همراه می کند و قصه اش را روایت می کند. این فیلم از بازیگران خوبی نیز برخوردار است که بر باور پذیری نقش ها و اتفاقات فیلم افزوده اند. تا حدی که محسن تنابنده برای بازی در نقش نیما برنده ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره ی فیلم فجر شده است.

 نقد و بررسی فیلم هفت دقیقه تا پاییز

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

تور مشهد ویژه آبان پاییز 94

نرخ تور مشهد ویژه آبان پاییز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد