نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

دو تیم شهر میلان سالهاست که از گردونه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به دور هستند. تیم اینتر میلان، سالها از ضعف های تاکتیکی و تکنیکی رنج برد تا اینکه بالاخره امسال همراه با لوچانو اسپالتی، تکانی به خود داد و بازی های موفقی را پشت سر میگذارد. اما تیم آث میلان تازه در ابتدای راه است و با توجه به برد دراماتیکی که مقابل اودینزه بدست آورد، این بازی را میتوان به عنوان یک نقطه عطف برای میلان به شمار آورد.

اما با توجه به شباهت مسیری که اینتر طی کرد و مسیری که میلان در حال حاضر طی میکند، ابتدا نگاهی به سیر پیشرفت اینتر می اندازیم و سپس به تحلیل شرایط میلان و البته برد مهم این تیم مقابل اودینزه می پردازیم.

تیم اینتر ناتزیوناله، در چند سال اخیر هیچ گاه نتوانست بازیکن با کیفیتی را به خدمت بگیرد. بازیکنانی مثل کوندوگبیا و پالاسیو اصلا در حد و اندازه این تیم نبودند و طرفداران به بسیاری از آنان لقب «لرد» را به قصد استهزا می دادند. سالها طول کشید تا اینتر با سرعتی آرام اما پیوسته به جذب بازیکنان با کیفیت روی بیاورد. در دو سه سال اخیر هم با تیم های سری آ حسابی درگیر کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بود. اینتر تا قبل از اینکه به لیگ قهرمانان اروپا صعود کند و سپس بازیکنان خوبی را جذب کند، همیشه به عنوان یک تیم تقریبا بی کیفیت ازش یاد می شد.

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

اما این دو اتفاقی که نام بردیم، اولی صعود به سی ال و دومی، جذب بازیکنان با کیفیت مسیری رو به پیشرفت را به روی اینتر باز کرد. تمام این اتفاقات جمع شدند و باعث شدند تا امسال اینتر به تیم تقریبا قدرتمندی بدل شود. البته هنوز اینتر یک مشکل دیگر دارد. در سالهای اخیر این تیم سرمربیان زیادی را به خدمت گرفت و به همین دلیل نتوانست ثبات خوبی را روی نیمکت سرمربی گری اش تجربه کند. این بی ثباتی در نیمکت خود به خود بر روی ذهنیت و تاکتیک های تیم هم اثر می گذارد. اگر اینتر در کنار ادامه دادن به مسیر خود، لوچانو اسپالتی را برای حداقل سه سال دیگر بر روی نیمکت خود نگاه دارد و بازیکنان با کیفیت خود را نیز حفظ کند، مطمئنا به تیم بسیار قدرتمندی در حد و حدود همان اینتری که می شناختیم بدل می شود.

در تابستان امسال خبر از آمدن لوکا مودریچ به اینتر بود. بازیکنی که بعنوان بهترین بازیکن جام جهانی 2018 انتخاب شد و به دلیل نقش موثری که در رئال دارد، رئال حاضر به فروشش نشد. اما اگر اینتر با همین مدیریت نقل و انتقالات صحیح خود، پنجره های نقل و انتقالاتی بعدی را هم پشت سر بگذارد، مطمئنا رقیب بسیار قدری برای یووه و ناپولی خواهد بود. پس نتیجه ای که از اینتر می گیریم، نقطه قوت این تیم صبور بودن و تلاش برای رسیدن به سی ال بود و نقطه ضعفش نیز، بی ثباتی در انتخاب سرمربیانی بود که همگی چند ماه پس از انتخاب شدن، برکنار می شدند.

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

اما در مورد میلان، سرمربی های زیادی در چند سال اخیر بر نیمکت میلان نشستند. جنارو گتوزو خوش شانس بود که  مدیریت جدید به وی اعتماد کرد و در دوره جدید مدیریتی میلان هم اجازه نشستن بر نیمکت میلان را یافت. مالدینی و لئوناردو، مدیر استراتژی ها میلان و مدیر فنی تیم، حسابی به وی اعتماد کردند و حتی پس از باخت های خفت بار میلان مقابل تیم های کوچک، باز هم تاکید داشتند که او سرمربی میلان خواهد ماند.

اکنون که میلان به اولین کلین شیت خود در سال جدید دست یافته  و رکورد سه برد پشت سر هم را تکرار کرده است (بعد از  حدودا یک سال)، پس احتمالا میتوان این را قبول کرد که میلان رو به پیشرفت است. این را هم نباید فراموش کنیم که میلان لشگری از مصدومین دارد. مهره های اصلی گتوزو مصدوم هستند و مطمئنا پس از بازگشت آنها اوضاع تیم بهتر هم خواهد شد. پس میلان از اینتر درس گرفته و متوجه شده است که با انتخاب سرمربی های متعدد در یک فصل راه به جایی نمی برد. البته ناگفته نماند که در دوران افت این تیم، لئوناردو مذاکراتی را با آنتونیو کونته انجام داد که نهایتا همه چیز منتفی شد. اما به هر حال این اتفاقات همگی به نفع گتوزو تمام شد و او از فرصت کوتاهی که برای نشان دادن خود به وی داده شده بود، استفاده کرد.

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

اما در مورد نقاط ضعف این تیم، تا حدودی مشابه به اینتر عمل کرده است. اگرچه دو تابستان نقل و انتقالاتی خوب را پشت سر گذاشته، اما هنوز هم در ترکیب میلان بردهایی را مانند زاپاتا و باکایوکو می بینیم. میلان باید بتواند به زودی از آنها راحت شده  و بازیکنانی را به خدمت بگیرد که به کارش بیایند و در حد و اندازه تیمی مثل آث میلان باشند.

اگر بخواهیم این دو تیم را از نظر نقطه صعود با هم مقایسه کنیم، باید اذعان کرد که میلان امسال هرطور که شده باید به لیگ قهرمانان اروپا راه بیابد. این قضیه از دو جهت به نفع تیم است. اول اینکه ذهنیت بازیکنان حاضر در تیم قوی تر و انگیزه آنها برای رشد بیشتر خواهد شد. دوم هم، با استفاده از اعتبار سی ال بازیکنان بهتری به میلان خواهند آمد. همانطور که اینتر پس از صعود به سی ال، کسی مثل راجا ناینگولان را به خدمت گرفت، آث میلان هم میتواند بازیکنانی فوق العاده از این دست را به سن سیرو بیاورد.

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

یک نکته دیگر هم که در این فصل وجود دارد، افت تیم هایی مثل رم و لاتزیو است که فرصت بسیار خوبی را به میلان داده اند که بتواند پشت سر یووه و ناپولی و اینتر به اروپا برود. بردی که میلان مقابل سمپدوریا، جنوا و سپس اودینزه کسب کرد نشان داد این تیم با میلان سالهای قبل فرق بزرگی دارد میلان در چند سالی که گذشت، همیشه مقابل چنین تیم های کوچکی امتیازات فراوانی را از دست می داد. اما اکنون، یاد گرفته که مقابل همین تیم های به ظاهر کوچک هم باید با ذهنیتی  بزرگ به میدان برود. اکنون نقش کاپیتان رومانیولی حسابی در تیم پر رنگ شده است. او در دو بازی اخیر گلهای سه امتیازی برای تیمش زده است و اگر او بعنوان کاپیتان به فرم و ذهینت مطلوبی برسد، حتما بر روی دیگر بازیکنان نیز موثر خواهد بود.

نقطه عطفی که برای آث میلان اتفاق افتاد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر