نکاتی برای کاهش درد ناحیه گزیده شده توسط حشرات

نکاتی برای کاهش درد ناحیه گزیده شده توسط حشرات
محل گزش پشه‌ها بر روي پوست بدن نوزادان می‌تواند دردناک باشد. به همين دليل، در این مقاله، روش‌های درمان آسان برای کاهش درد و خارش محل گزش پشه‌ها بر روي پوست بدن نوزادان را به شما معرفی می کنیم:
•    اگر پشه ای بر روی پوست نوزاد كوچك شما نشست و برای نیش زدن او تلاش می کرد، بلافاصله با دست خود آن را از بدن نوزادتان دور کرده و یک تکه یخ بر روی آن منطقه قرار دهید. این کار، مانع از خارش محل گزش پشه‌ بر روي پوست بدن فرزند می شود و از تورم آن ناحیه هم جلوگیری خواهد شد. هم چنین می توانید از دئودورانتی که شامل کلرید آلومینیوم مي‌باشد، نیز استفاده کنید. این پماد کمک می‌کند تا منطقه نیش زده شده در زمان کوتاهی جمع شود. اگر بچه کوچک دارید، برای اطمینان بیشتر همیشه سعی کنید تا این پماد را همراه خود داشته باشید.

نکاتی برای کاهش درد ناحیه گزیده شده توسط حشرات
•    می توانید از لوسیون کالامین و یا کرم هیدروکورتیزون به منظور از بین بردن احساس خارش محل گزش پشه‌ها بر روي پوست بدن فرزند خود استفاده کنید. اين پمادها برای از بین بردن حالت خارش ناشی از نیش پشه‌ها و حشرات مختلف بسیار موثر بوده و بعد از استفاده، در مدت کوتاهی تاثیر خود را می گذارد.

نکاتی برای کاهش درد ناحیه گزیده شده توسط حشرات
•    همیشه ناخن های کودک خود را کوتاه نگه دارید زیرا ممکن است به علت خارش منطقه نیش زده توسط پشه ها، کودک مدام پوست خود را بخاراند؛ در صورتی که ناخن های بلند داشته باشد به راحتی می‌تواند پوست بدنش را که نیش زده شده، زخمی کند. در اين صورت، باکتری‌ها از طریق منافذ باز شده  به محل نیش‌زدگی نفوذ می کنند که در برخی موارد، منجر به بروز عفونت در بدن نوزادان كوچك خواهد شد.
•    اگر در محل نیش پشه ها، علائم عفونت را مشاهده کردید و یا کودک شما با خاراندن محل نیش‌زدگی، آنجا را خراش داده و باعث تورم آن محل شد، فورا او را نزد یک دکتر متخصص اطفال ببرید. علایمی مانند تورم، چرک و یا حتی قرمزی منطقه نیش زده از جمله نشانه های هشداردهننده برای مراجعه به پزشک متخصص اطفال می باشد.
•    علائم ایجاد شده در بدن نوزاد خود را به دقت بررسی کنید، تا مطمئن شوید که فرزند شما مبتلا به انواع بیماری‌ها نشده و یا مورد حمله ویروس‌های کشنده قرار نگرفته است. به ياد داشته باشيد كه اگر این گونه باشد، در طولانی مدت برخی از علائم شایع مانند حالت تهوع، استفراغ و سردرد می‌تواند باعث مرگ نوزاد کوچک شما شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر