نکاتی در مورد انتخاب ریمل مناسب

نکاتی در مورد انتخاب ریمل مناسبزمانی که فردی آرایش می کند، برای حفظ هماهنگی بین اجزای مختلف صورت و برای این که همه اجزا به یک نسبت زیبا و جذاب به نظر برسند؛ بایستی قوانین مختلفی را رعایت کند. اما در هر نوع آرایشی، داشتن مژه های پر و جذاب، یکی از ارکان اساسی در زیبا جلوه دادن فرد می باشد. همچنین همانطور که می دانید، برای جذاب تر کردن مژه ها، استفاده از ریمل، تاثیر به سزایی دارد. با انتخاب ریمل مناسب، مژه هایی پرپشت، بلند و زیبا خواهید داشت. طبق تحقیقات انجام شده، علاوه بر ترکیبات و مواد تشکیل دهنده ریمل، شکل برس آن نیز، در حالت گرفتن مژه ها تاثیرگذار است.
البته در انتخاب یک ریمل خوب، نکات بسیاری وجود دارد؛ که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

نکاتی در مورد انتخاب ریمل مناسب1- شکل برس
یک قاعده کلی در انتخاب ریمل، وجود دارد و آن این است که: شکل برس، نشان دهنده تاثیر آن بر مژه هاست.
شکل برس، محل برخورد ریمل با مژه‌ها را تعیین می‌کند. برای افزایش حجم و ضخامت مژه ها، بایستی برس‌ ریمل پرتر و ضخیم‌تر بوده، و موهای بیشتری داشته باشد. معمولا ریمل‌های فر کننده، برای فر دادن و بالا بردن مژه‌ها، دارای سری منحنی شکل هستند. ریمل‌های فر کننده معمولا حاوی پلیمر هستند تا به حفظ فر مژه‌ها بطور موقت کمک کنند. البته برای داشتن بیشترین نتیجه در استفاده از ایین نوع ریمل ها، باید بیشترین مقدار ریمل فر کننده را به ریشه مژه‌ها بزنید تا شکل بگیرند.
همچنین ریمل های بلند‌کننده، معمولا دارای یک سر مستقیم و باریک هستند که بیشتر شبیه شانه است تا یک برس. ریمل بلندکننده دارای مواد تشکیل‌دهنده‌ای مانند الیاف هستند که می‌توانند خود را به مژه‌ها چسبانده و به همین دلیل مژه‌ها ظاهر بلندتری پیدا خواهند کرد. این نوع از ریمل ها، فرمولی دارند که می‌توان بدون نگرانی از تجمع ریمل بر روی مژه‌ها، چند لایه از آن را روی هم زد. این نوع از ریمل ها برای افرادی که مژه‌های کوتاه دارند بسیار تاثیرگذار است.نکاتی در مورد انتخاب ریمل مناسبدر مقابل ریمل های حجم دهنده، به مژه‌های شما، حجم و سنگینی می بخشد. این نوع از ریمل ها، فرمول غلیظ‌‌ تری دارند که موجب می شود مژه های شما پرتر و ضخیم تر به نظر برسد و به همین دلیل مناسب افرادی است که فاصله بین موهای مژه هایشان زیاد است. هر چند افراد دیگر نیز می توانند برای افزایش جذابیت چشم ها و مژه های خود، از این ریمل ها استفاده نمایند.
البته هر چه بین موها، فضای بیشتری وجود داشته باشد، برس در جدا کردن و تفکیک مژه‌ها بهتر عمل خواهد کرد.
یکی از راهکارها برای داشتن مژه های بلند و تفکیک شده، که معمولا آرایشگران استفاده می کنند؛ استفاده از ریمل هایی با برس کوتاه و موهای نزدیک به هم می باشد. همچنین برس های کروی شکل نیز مژه ها را به خوبی از ریشه تفکیک کرده و انتخاب مناسبی هستند. علاوه بر این، استفاده از ریمل هایی که برس منحنی شکل دارند، مژه ها را حالت دار کرده و میزان انحنای برس با میزان فر شدن مژه ها رابطه مستقیم دارد. البته برای داشتن بیشترین تاثیر بر روی مژه ها، می توان از ترکیب چندین ریمل استفاده کرد.نکاتی در مورد انتخاب ریمل مناسب2- مواد تشکیل دهنده ریمل
ریمل‌ها از نظر مواد تشکیل دهنده، به دو نوع پودرى و مایع تقسیم بندی می شوند. مواد اصلى تشکیل دهنده ریمل‌هاى مایع، آب یا روغن است.
ریمل هایى که ماده اصلى تشکیل دهنده آنها روغن است و به اصطلاح ضدآب یا واترپروف نامیده می شوند، در برابر عرق کردن و ریزش اشک بسیار مقاوم بوده، اما به دلیل زمان بر بودن خشک شدن آنها روى مژه‌ها چندان مناسب نمی باشند.
در مقابل ریمل‌هایى که ماده اصلى تشکیل دهنده آنها آب است، راحت‌تر پاک می‌شوند. در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد؛ اما براى پاک کردن ریمل‌هاى ضدآب بایستی از آب و صابون استفاده کرد.
با توجه به نکات گفته شده، ريمل خوب آن است كه استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، ريزش اشك مقاوم بوده و به راحتی نیز پاک شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور مالزی با قیمت مناسب ویژه شهریور 94

تور ارمنستان ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور مشهد ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور سنگاپور ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور آنتالیا ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور کیش ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر