نکاتی در مورد نوشیدن آب کافی

نکاتی در مورد نوشیدن آب کافی
- سعی کنید هر جا می روید، بطری آب با خود داشته باشید. مثلا محل کار، باشگاه ورزشی و حتی در سفر های جاده ای
- بر روی مایعات تمرکز کنید؛ لازم نیست فقط آب بنوشید، می توانید برای رفع تشنگی از منابع مایعاتی مثل، شیر، آب میوه خالص، چای نیز استفاده کنید.
- نوشیدنی هایی که در آن شکر اضافه شده است، ننوشید. نوشیدنی هایی مثل نوشابه، آب میوه، الکل مقادیر زیادی کالری دارند تا جایی که امکان دارد، آب بنوشید.
- می توانید به آب، لیمو اضافه کنید.
- اگر باشگاه می روید و ورزش می کنید، نوشیدنی های ورزشی ننوشید تا جایگزین مایعاتی شود که با عرق کردن از  بدن شما خارج شده است.
- بعضی از میوه ها میزان آب بالایی دارند مثل، اسفناج، خیار، فلفل سبز، توت ها، گل کلم، تربچه و کرفس
حقایقی کوتاه راجع به نوشیدن آب

نکاتی در مورد نوشیدن آب کافی
- 60  درصد بدن انسان و 90 درصد خون ما آب است.
- هیچ مقدار قابل قبولی از آبی که باید روزانه نوشیده شود، وجود ندارد.
- آب برای کلیه ها و دیگر عملکرد های بدن ضروری است.
- وقتی آب بدن کم می شود، احتمال آسیب به پوست و چروک شدن آن بیشتر می شود.
- به جای نوشیدن نوشابه، آب بنوشید تا وزنتان کم شود.
چگونه آب درمانی کنیم

نکاتی در مورد نوشیدن آب کافی
آب برای عملکرد کلیه ها ضروری است. اگر کلیه ها درست کار نکنند، مواد زاید و آب اضافی در بدن باقی خواهد ماند. بیماری کلیوی می تواند منجر به آسیب کلیه شود و اندام ها از کار بیافتند.
آب‌درمانی برای درمان اختلالات بدن، اختلالات قاعدگی و ناراحتی‌های مزمن چشمی موثر است. همچنین، بعد از دنبال کردن آب‌درمانی شما در تمام طول روز احساس سرزندگی و سلامتی خواهید داشت.
- بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از مسواک زدن، چهار مرتبه حدود ۱۶۰ میلی‌لیتر آب بنوشید و بعد از آن به مدت ۴۵ دقیقه چیزی نخورید.
- اگر نمی‌توانید چهار لیوان آب را با شکم خالی بنوشید، می‌توانید با یک لیوان یا هر مقداری که می‌توانید این کار را شروع کنید. سپس به تدریج میزان آب را تا مقدار مطلوب ۶۴۰ میلی‌لیتر افزایش بدهید.
- در طی روز، حداقل ۳۰ دقیقه قبل از وعده‌های غذایی (صبحانه، ناهار و شام) آب بنوشید اما، تا دو ساعت بعد از صرف این وعده‌های غذایی از نوشیدن آب خودداری کنید.
فواید اصلی نوشیدن آب بعد از بیدار شدن

نکاتی در مورد نوشیدن آب کافی
- زمانی که صبح ناشتا آب بنوشید، با دفع سموم زیان‌آور، بدنی سالم و سرحال خواهید داشت.
-نوشیدن ناشتای آب، سوخت‌و‌ساز شما را حداقل تا ٪۲۴ افزایش می‌دهد. به همین دلیل این کار برای افرادی که از رژیم‌های سخت غذایی پیروی می‌کنند بسیار مهم است.  
- وقتی صبح‌ها با شکم خالی آب می‌نوشید، با دفع سموم به بهتر شدن گوارش خود کمک می‌کنید و احساس گرسنگی کمتری خواهید داشت و به کاهش وزن خود کمک می کنید.
- وقتی صبح‌ها ناشتا آب می‌نوشید،  مشکل سو هاضمه و سوزش سر معده با فرستاده شدن اسید به پایین و رقیق شدن آن حل می‌شود. این کار همچنین معده را برای صبحانه‌ای که قرار است میل کنید، آماده می‌کند.
- نوشیدن ۵۰۰ میلی‌لیتر آب به صورت ناشتا با افزایش جریان خون به پوست باعث درخشندگی آن می‌شود.
- نوشیدن ناشتای آب برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و عفونت مثانه اهمیت دارد.
- نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از خواب به تعادل و تخلیه سموم سیستم لنفاوی کمک می‌کند که نهایتا به تقویت سیستم ایمنی منجر خواهد شد. سیستم ایمنی تقویت شده، از شما در برابر انواع مختلف بیماری‌ها محافظت می‌کند، در نتیجه کمتر بیمار خواهید شد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آب و هوای مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

رستوران آب و برق کیش

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر