نکاتی کلیدی در انتخاب رنگ موی مناسب

 

نکاتی کلیدی در انتخاب رنگ موی مناسب

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که هماهنگی رنگ مو و پوست می تواند در زیبایی و جذابیت شما تاثیرگذار باشد؟ بسیاری از افراد بدون دانستن این موضوع، رنگ مویی برای خود انتخاب می کنند و پس از رنگ کردن موهایشان، به جای این که بر زیبایی آنها افزوده شود؛ ظاهری ناخوشایند و خسته، برای خود ایجاد می کنند.
انتخاب رنگ مو می تواند تاثیر شگرفی بر زیبایی چهره داشته باشد و می تواند فرد را جوان تر یا پیرتر نشان دهد. بنابراین در این مطلب قصد داریم در مورد نکات کلیدی که هر فرد در هنگام انتخاب رنگ مو بایستی مد نظر داشته باشد، بحث کنیم.

نکاتی کلیدی در انتخاب رنگ موی مناسب

چه نکاتی در انتخاب رنگ موی مناسب بایستی در نظر گرفت؟
1- رنگ پوست خود را مشخص کنید
بسیاری از افراد نیز تصور می کنند با انتخاب رنگ موهای گرانقیمت همه چیز تمام است؛ اما نکته این است که انتخاب رنگ مناسب و هماهنگ با رنگ پوست صورت مهمترین عامل در انتخاب است.
بنابراین برای انتخاب رنگ موی مناسب، اولین گام مشخص کردن رنگ پوست صورت است. برای این منظور مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا رنگ پوست خود را بهتر بشناسید:
- هر نوع آرایشی را از روی پوست صورت خود پاک نمایید.
- بلوز سفیدی بر تن کنید.
- روسری، شال یا حوله سفیدی سر کنید؛ به طوری که تمام موهای شما را بپوشاند.
-در این حالت اگر پوست صورت به رنگ صورتی یا قرمز رنگ بود، شما دارای چهره ای سرد هستید؛ اما اگر پوست شما، به رنگ هلویی، زیتونی و یا طلایی بود شما چهره گرمی دارید. اگر نمی توانید رنگ پوست صورت خود را در یکی از این دو گروه قرار دهید؛ ممکن است رنگ چهره شما، بین سرد و گرم باشید یا حتی ممکن است، رنگ چهره شما خنثی باشد.نکاتی کلیدی در انتخاب رنگ موی مناسب

2- انتظارات خود را از رنگ موی انتخابی مشخص نمایید
پس از مشخص کردن رنگ چهره، نوبت به مشخص کردن انتظارات خود از رنگ موی انتخابی است. همچنین در این مرحله میزان بودجه خود را نیز بسنجید.
اگر قصد دارید موهای خود را روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی آنها کنید، بهتر است در این مرحله به سراغ رنگ موهای دائمی بروید. همچنین این نوع از رنگ موها، برای افرادی که دارای تارهای سفید یا خاکستری هستند و موهایشان در برابر رنگ کردن نیز مقاوم است، بسیار موثر است؛ هر چند در مواردی به دست آوردن رنگ مورد نظر نیاز به تجربه و مهارت دارد و در صورتی که فرد از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردار نباشد، نمی تواند رنگ مورد نظر را به دست آورد.
نکته مهم در انتخاب رنگ های دائمی آن است که این رنگ ها از روی مو پاک نمی شوند و تنها رشد موها موجب می شود از قسمت ریشه مو دوباره به رنگ طبیعی خود برگردد و به اصطلاح رنگ حرکت کرده است. برای از بینبردن اثر این نوع حرکت، کافی است قسمت های تازه رشد کرده مو را دوباره رنگ کرد.
اما برخی از افراد نیز تمایل دارند میزان آسیب به موهای خود را در اثر رنگ کردن به حداقل برسانند و همچنین به دنبال راهی ساده برای تغییر رنگ موهای خود هستند. برای این دسته از افراد استفاده از رنگ های موقت، بهترین راه حل می باشد. خصوصیت اصلی رنگ های موقت این است که، پس از هر بار شستشو با شامپو کمرنگ می شود و نهایتا بعد ازحدود 28 بار استفاده از شامپو کاملا از بین می رود. همچنین این دسته از رنگ موها، برای کسانی که دوست دارند موهایشان کمی تیره تر شود کاربرد دارد؛ چرا که فرمول استفاده شده در این نوع رنگ ها، آمونیاک ندارد و موجب روشن شدن موها نمی شود. اما برای حفظ رنگ مجبور خواهید بود، هر ماه آن را استفاده کنید.
علاوه بر این برای ایجاد تغییرات اساسی می توان، موها را هایلایت کرد. هایلایت برای افرادی که به طور متوسط هر 3 ماه یک بار موهای خود را رنگ می کنند، مناسب است. با انجام این کار موها پرپشت تر به نظر رسیده و برای افرادی که موهای کم پشتی دارند، یک انتخاب صحیح است. البته در انتخاب رنگ برای هایلایت نیز بایستی نکاتی را در نظر گرفت؛ که یکی از آنها رنگ چشم است. خصوصا اگر رنگ چشم و رنگ پوست صورت شما در دو گروه متفاوت سرد و گرم قرار دارند؛ توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است.نکاتی کلیدی در انتخاب رنگ موی مناسب

3- انتخاب رنگ موی مناسب برای هر فرد
پس از این که رنگ پوست صورت خود را مشخص کردید؛ اکنون نوبت آن است که رنگ مناسب برای پوست خود را انتخاب نمایید. انتخاب رنگ مناسب برای هر رنگ پوستی به شرح ذیل می باشد:
برای پوست های سرد: به دنبال رنگ های خاکستری یا سایه های خنثی بگردید که معمولا در جعبه رنگ، از A تا N شماره گذاری شده اند. این رنگ ها فاقد تن قرمز یا طلایی هستند. افراد بور باید دنبال رنگهای شرابی یا بژ باشند؛ افراد دارای پوست سبزه ، می توانند قهوه ای شکلاتی را انتخاب کنند. اگر رنگ پوست صورت شما سرد است و به علاوه عاشق رنگ قرمز نیز هستید، رنگ های مسی یا گیلاسی معمولی، بهترین گزینه برای شما می باشد. رنگ های قرمز قهوه ای، کنتراست جذابی با پوست های صورتی ایجاد می کنند. البته به طور کامل نیز تطابق ندارند.
برای پوستهای گرم :اضافه کردن تن طلایی یا قرمز به رنگ مورد نظرتان جلوه ای طبیعی و سالم به شما می دهد، که معمولا با حروف G یا R در جعبه رنگ ها وجود دارند. بلوندها از رنگ های عسلی و یا مسی و افراد سبزه نیز از قهوه ای طلایی ، بلوطی و یا رنگ های ماهاگونی (رنگ هایی که تن قرمز دارند) می توانند استفاده کنند.
برای پوستهای خنثی ( نه سرد نه گرم :(افرادی که دارای پوستی به رنگ خنثی هستند، بهتر است در انتخاب رنگ ها میانه روی کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور مالزی با قیمت مناسب ویژه شهریور 94

تور ارمنستان ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور مشهد ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور سنگاپور ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور آنتالیا ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور کیش ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر