نکات کاربردی برای عکاسی غذا

یکی از جاذبه های سفر، امتحان کردن غذاهای محلی می‌باشد. همینطور عکس گرفتن از غذا یکی دیگر از کارهایی است که اکثر گردشگران انجام می‌دهند. عکاسان حرفه ایی برای اینکه غذا طبیعی به نظر برسد؛ اینکار را در استودیو و با نورپردازی خاص انجام می‌دهند. اگر شما عاشق اینکار هستید، با ما همراه باشید تا نکات کاربردی برای عکاسی غذا را به شما آموزش دهیم.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

همان ابتدا عکس را بیاندازید

یکی از نکاتی که باید برای عکس گرفتن از غذا رعایت نمایید این است؛ زمانی که غذا حاضر شد و تازه می باشد از آن عکس بگیرید. البته می توانید در طول خوردن برای اینکه نشان دهید از چه موادی تهیه شده هم عکس های دیگر بیاندازید. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید یک ظرف غذا آماده و دست نخورده، بیشتر اشتهاآور و جذاب می‌باشد.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

از نور طبیعی استفاده کنید

سعی کنید همیشه در زمان عکس گرفتن از غذا، از نور طبیعی محیط استفاده نمایید. فلش دوربین و انداختن نور مصنوعی باعث می‌شود که رنگ های زیبا و بافت جالب غذا به چشم نیاید. پیشنهاد می‌شود که ظرف غذا را نزدیک به یک پنجره یا حتی بهتر، در فضای بیرونی رستوران ببرید و در آنجا عکس خود را ثبت نمایید. این نکته را به یاد داشته باشید که از بکارگیری آفتاب مستقیم به هنگام عکاسی غذا در سفر نیز خودداری کنید، زیرا این نور نیز بسیار شدید است و سایه های بسیار قوی ایجاد می‌کند، به همین دلیل توصیه می‌شود که بشقاب غذا را در سایه قرار دهید. روز های ابری هم برای عکاسی از غذا فوق العاده هستند.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

سعی کنید عکس ساده باشد

فراموش نکنید که سوژه اصلی عکس باید غذا باشد. اگر قرار است یک نوشیدنی یا یک نوع غذای دیگر را در کنار غذای اصلی قرار دهید، باید آنها در درجه دوم باشند. برای پس زمینه عکس یک میز چوبی ساده و براق بسیار ایده آل می باشد.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

کادر افقی یا عمودی

اگر قصد دارید عکس های خود را به فروش برسانید، این نکته را در نظر بگیرید که کادر عکس باید به صورت افقی یا عمودی باشد. بهتر است عکس ها را به صورت های مختلف ثبت نمایید تا بتواند در موقعیت های مختلف و متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

درست فوکوس کنید

یکی از نکات مهم در زمان عکس گرفتن، فوکوس کردن می‌باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که عکس های شما تار باشد. توصیه می‌کنیم در زمان عکس گرفتن از سرعت خیلی پایین استفاده نکنید. اگر نمی‌توانید سرعت بالای شاتر را پیدا نمایید، IS خود را افزایش دهید. همچنین به عمق زمینه نیز توجه کنید. برای وضوح بیشتر، به آپارتور کوچک تر (نمره F بالاتر) و برای وضوح کمتر، به آپارتور کوچک تر (نمره F پایین تر) نیاز دارید.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

زاویه مناسبی برای عکس انتخاب کنید

حتما در زمان عکس گرفتن از غذا، زاویه مناسب را انتخاب نمایید. اگر از زاویه بالا عکس بگیرید، غذا نازیبا و غیر جالب به نظر می‌رسد.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

کادر عکس را با دقت ببرید

لازم نیست در زمان عکس گرفتن از غذا، کل بشقاب را در کادر خود داشته باشید. زمانی که عکس از نزدیک گرفته شود و تمام مواد تشکیل دهنده آن مشخص باشد، عکس طبیعی تر و جذاب تر به نظر می‌رسد. هم چنین می‌توانید برش عکس را تغییر دهید و از برشی که زیباتر و تاثیرگذارتر است، استفاده نمایید.  برای گرفتن عکس از فاصله نزدیک به لنزهای ماکرو نیاز دارید.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

چیزهایی فراتر از بشقاب غذا را در نظر بگیرید

پیشنهاد می‌کنیم از مراحل آمادگی غذا عکسبرداری کنید. مطمئنا ماجرای پخت غذا برای همه جذاب می‌باشد. هر زمان که در سفر امکانش برایتان فراهم شد حتما از سرآشپز در حین تهیه غذا نیز عکس بگیرید. حتما تنظیم کردن عکس های خود را فراموش نکنید.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

از بازارهای خوراکی دیدن کنید

پیشنهاد می‌کنیم برای تمرین بیشتر عکسبرداری به بازارچه های خوراکی بروید. این بازارچه ها مملو از فروشندگانی می‌باشد که انواع غذاها را جلوی چشم مشتریان آماده می‌کنند. اکثر این فروشندگان به شما اجازه می دهند که از مراحل مختلف تهیه غذا عکس بگیرید.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

انداختن عکس های قبل و بعد

اگر دوست دارید که عکس های شما در مجله ها یا کتاب های آشپزی چاپ شود، بهتر است که از مواد غذایی قبل از شروع پخت و بعد از اینکه غذا آماده شد، عکس بگیرید. همچنین می‌توانید به عنوان پس زمینه و برای جذابیت بیشتر عکس از وسایل آشپزی و موارد دیگر نیز استفاده نمایید.

نکات کاربردی برای عکاسی غذا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر