ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نگهداری از چمدان در سفر

نگهداری از چمدان در سفر

وقتی شما تصمیم می گیرید که به مسافرت بروید، اولین چیزی که به آن فکر می کنید، چمدان می باشد. شاید شما نتوانید برای هر سفر، یک چمدان خریداری کنید، پس بهتر است در نگهداری از آن تلاش کنید. در واقع برای اینکه چمدان شما در حین سفر، سالم بماند؛ باید اصولی را رعایت کنید. با آژانس چهار فصل همراه باشید تا شما را برای داشتن یک چمدان سالم راهنمایی کنیم.
چمدان شما ممکن است با توجه به مقصد و نوع سفر شما متفاوت باشد. بدیهی است که اگر سفر کاری داشته باشید یک چمدان کوچک کفایت می کند. چمدان هایی که در بازار وجود دارند از مواد مختلفی ساخته شده اند و از نظر کیفیت با هم تفاوت دارند. ولی این موضوع را در نظر بگیرید، اگر یک چمدان گران قیمت و با کیفیت هم داشته باشید، اگر از آن مراقبت نکنید، خیلی زود مجبور می شوید یک چمدان دیگر خریدار ی کنید.  

نکاتی برای نگهداری از چمدان

نگهداری از چمدان در سفر

باید سعی کنید، چمدان خود را تمیز نگهدارید. اگر زیاد کثیف نیست، فقط کافی است با کمک جاروبرقی، داخل آن را  تمیز کنید. البته لازم نیست، حساسیت به خرج دهید و اگر کمی گرد و غبار هم روی چمدان بود، بی خیالش شوید. برای تمیز کردن، ابتدا وسایل داخل آن را خالی کنید. از برنامه ها سفر تا لنگه جوراب را از چمدان بیرون بیاندازید. هم چنین برچسب هایی که فرودگاه روی چمدان زده را بکنید. لازم نیست همه بدانند، شما به چه کشورهایی سفر کردید.

تمیز کردن چمدان

نگهداری از چمدان در سفر

شما برای تمیز کردن چمدان، ابتدا لازم است که گرد و خاک آن را بگیرید. برای این کار، از یک برس خشک، استفاده کنید. سپس با جارو برقی، آن را تمیز  نمایید. یادتان باشد قبل اینکه داخل جیب های چمدان را جارو بزنید، حتما داخل آن را چک کنید تا وسیله با ارزشی داخل آن نباشد. شما با این کار، یک چمدان تمیز دارید. البته اگر چمدان شما خیلی وقته که تمیز نشده، بهتر است وارد مرحله دوم شوید. در این مرحله، ابتدا مقداری از چمدان را خیس کنید. سپس یک پارچه را با آب و صابون مرطوب کرده و به آرامی روی چمدان بمالید. بهتر است این کار را در قسمت زیرین چمدان انجام دهید تا در صورتی که رنگ چمدان از بین رفت، ظاهر چمدان زشت نشود. بعد از چند دقیقه، اگر چمدان نسبت به این عمل شستشو واکنش خاصی نشان نداد و مشکلی پیش نیامد؛ می توانید قسمت های دیگر چمدان را به همین روش تمیز کنید. توجه داشته باشید که هیج گونه مواد صابونی روی چمدان باقی نماند و همه را با دقت پاک کنید.

نکته:

نگهداری از چمدان در سفر

به هیج وجه چمدان چرم را خیس نکنید. برای تمیز کردن از اسپری استفاده کنید و با دستمال آن را تمیز کنید. هم چنین برای بر طرف کردن ساییدگی می توانید از خمیر دندان استفاده کنید.
اگر مطمئن هستید که آب، چمدان شما را خراب نمی کند، می توانید آن را داخل آب سرد کرده و مقداری شوینده یا حتی شامپو بر روی آن بریزید. سپس چمدان خود را در داخل آب بچرخانید و سپس بیرون بکشید. صبر کنید تا چمدان خشک شود.

نکته:

نگهداری از چمدان در سفر

احتمال خراب کردن شدن چمدان در آب، بسیار زیاد است. آب باعث مچاله شدن چمدان و پاره شدن لایه های ضد آب نیز می شود. پس در صورتی که واقعا چمدان شما بسیار کثیف است، آن را بشویید. اگر چمدان خود را شستید، مطمئن شوید، کاملا خشک بشود.  
اگر جنس داخل چمدان از پلاستیک بود، حتما با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید. البته برای تمیز کردن بیرون چمدان، از یک دستمال دیگر استفاده کنید. برای تمیز کردن چمدان پارچه ای، ابتدا جاروبرقی کشیده و با دستمال آن را خشک و پاک نمایید.
یادتان باشد حتما جیب های یک چمدان را باز کنید تا کاملا هوا بخورد و بو نگیرد. وقتی چمدان شما کاملا خشک شد، بهتر است آن را در داخل کمد یا زیر تخت قرار دهید. البته حتما روی آن را کاور بکشید تا گرد و خاک دوباره روی آن نشیند. هم چنین برای خوشبو شدن داخل چمدان، از صابون معطر استفاده کنید. به علاوه، برای اینکه داخل چمدان بو نگیرد، می توانید داخل چمدان زغال قرار بدهید یا با یک روزنامه روی آن را بپوشانید. اگر محل سکونت شما مرطوب می باشد، حتما از رطوبت گیر استفاده کنید.

برای نگهداری از چمدان در سفر به این چند نکته ی کلی در نهایت توجه کنید:

نگهداری از چمدان در سفر

•    بهتر است، چمدان تیره خریداری کنید؛ زیرا کمتر کثیفی را نشان می دهد. البته اکثر چمدان ها، رنگ تیره دارند و به همین دلیل ممکن است در زمان بارگیری، چمدان خود را پیدا نکنید. پس بهتر است، رنگ های خاص تر مانند رنگ سبز تیره، آبی، خرمایی و شبیه آن ها را انتخاب کنید.
•    پاک کننده های خانگی، بهترین گزینه برای تمیز کردن چمدان می باشد. شما با کمک این پاک کننده و بدون نیاز به آبکشی، می توانید کیف خود را تمیز کنید.
•    برای تمیز کردن چمدان ها، از پاک کننده های مناسب استفاده کنید. حتما این پاک کننده ها را در قسمت کوچکی از چمدان امتحان کنید و در صورتی که مشکلی پیس نیامد، کار خود را ادامه دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد