نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

چه زمانی می توانیم مطمئن شویم که خواهر و یا برادر بزرگتر فرزندمان برای نگهداری از او مناسب هستند. آیا فقط سن ملاک تعیین مناسب بودن برای نگه داری از بچه کوچکتر از او می باشد؟ باید این را به شما بگوییم که جواب ما منفی است و فقط سن ملاک برای نگه داری از فرزند کوچکتر نیست و والدین نباید با این اطمینان که فرزندم بزرگ شده است و می تواند از خواهر و یا برادر کوچکتر از خود نگه داری کند، فرزند کوچکتر خود را به او بسپارند و ملاک های دیگری از جمله مسئولیت پذیری و نوع رابطه با فرزند کوچکتر را نیز باید مد نظر بگیرند. به این صورت که فرزند بزرگ شما باید در انجام تکالیف خود و کارهای خانه و دیگر کارهایی که به او می سپارید مسئولیت پذیر باشد و همچنین رابطه خوبی با فرزند کوچکتر شما داشته باشید تا زمانی که با هم تنها هستند خیال شما از این موضوع که همه چیز خوب پیش می رود، راحت باشد.

چگونه فرزند بزرگتر خود را برای نگه داری از فرزند کوچکتر آماده کنم؟

نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

1.با فرزند بزرگتر تمرین کنید: زمانی که در خانه هستید می توانید به اتاق دیگری بروید و خود را مشغول کاری و یا استراحت کوتاه مدتی بکنید و در این زمان فرزند کوچکتر خود را به فرزند بزرگتر بسپارید و به اینصورت است که شما با او تمرین می کنید که چگونه در نبود شما از فرزند کوچکتر مراقبت کند.

2.به فرزند بزرگتان در برابر نگه داری از فرزند کوچکتان هدیه بدهید: شما می توانید به فرزندی که به او مسئولیتی داده اید پولی بپردازید و یا هدیه ای برای او در نظر بگیرید به این صورت او به این مسئولیت به عنوان یک شغل نگاه می کند زیرا زمانی که شما به خانه می آید مسئولیت او تمام می شود و بنابراین بسیار مصمم تر و جدی تر کار خود را انجام می دهد. همچنین کم کم مسئولیت پذیری او بیشتر می شود زیرا به این کاری که انجام می دهد به عنوان یک شغلی که برای او درآمد دارد نگاه می کند. و همچنین فرزندتان از کاری که انجام می دهد احساس بدی ندارد و از این موضوع کمتر خسته می شود.

نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

3. فرزند بزرگتان را کم کم برای نگه داری از فرزند کوچکتان آماده کنید: این که به یکباره از فرزند بزرگتان بخواهید که مسئولیت نگهداری از فرزند کوچکتان را برعهده بگیرد، کار اشتباهی است و بهتر آن است که فرزندتان را یواش یواش برای این کار آماده کنید به اینصورت که اول از همه قوانینی خاص را تعیین کنید از جمله این قوانین: قوانین مربوط به استفاده از تلفن و تماشای تلویزیون، انجام تکالیف مدرسه، خوردن میان وعده، استفاده از مایکروویو و اجاق گاز، و همچنین قوانین مربوط به پاسخگویی به تلفن و شخصی که پشت در خانه می باشد. و در کنار همه اینها موارد دیگری که برایتان مهم است را تعیین کنید و به فرزندتان این قوانین را آموزش بدهید. همچنین روشی برای کنترل دعواهای احتمالی در نظر بگیرید.

نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

4.زمانی برای استراحت فرزند بزرگتان در نظر بگیرید: اگر نگه داری از فرزندتان توسط فرزند بزرگتر به صورت منظم و هر روز بعد از مدرسه صورت می گیرد زمانی را برای استراحت او تعیین کنید و کودک کوچکتر خود را در این زمان به یک فرد مطمئن بسپارید، مثلا شرایطی را فراهم کنید که او هفته ای یک بار خارج از خانه باشد و کاری غیر از نگه داری از کودک را انجام دهد. همچنین در مورد نگهداری از فرزند خود با او صحبت کنید و شرایطتان را به او بگویید تا به اینصورت بیشتر شما را درک کند و کمتر از این بابت که بچه کوچکتر را نگه می دارد خسته شود.

نگهداری کودک توسط خواهر یا برادر بزرگتر

5.شماره تماسی به او بدهید تا درمواقع ضروری تماس بگیرد: اگر این امکان وجود دارد از فرزند بزرگتان بخواهید هر روز با شما تماس بگیرد و اگر کار شما به گونه ای است که امکان تماس هر روزه وجود ندارد می توانید از فرزندتان بخواهید که با یک بزرگتر در تماس هر روزه باشد، همچنین برای فرزندتان لیستی از تماس های ضروری از جمله تماس با اورژانس تهیه کنید و نزدیک تلفن قرار دهید تا در مواقع ضروری تماس بگیرد، این نکته را بدانید که گفتن شماره به تنهایی کافی نیست و حتما شماره را برای فرزندتان یادداشت کنید زیرا ممکن است در مواقع ضروری اینقدر استرس داشته باشد که فراموش کند این مورد حتی برای بزرگتر ها نیز گاهی رخ می دهد چه برسد به بچه ها، همچنین می توانید کمک های اولیه را به فرزندتان آموزش بدهید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

خواص دارویی سیب گلی یا رز آلو‌‌

مراقبت از سلامت بینایی کودک

داخلی یا خارجی؟ مسئله این است

خواص دارویی گیاه زرک یا ریشه زرشک کوهی

خواص دارویی جو دو سر یا یولاف

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر