هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!

اگر عاشق فضا و تماشای سیاره ها هستید، پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. برای اولین بار، تصاویری از طراحی داخلی هتل فضایی لوکس، با نام ایستگاه آئورورا، در هفته‌ی گذشته رونمایی شد. گنجایش این هتل فضایی، 6 نفر به همراه دو گروه از کارکنان اصلی می باشد. به علاوه این تور فضایی به مدت ۱۲ روز خواهد بود. اگر تمام برنامه ها به درستی پیش برود، ایستگاه فضایی در سال 2021 پرتاب می شود. این هتل فضایی می‌تواند میزبان اولین گروه مهمانانش در سال ۲۰۲۲ باشد.

هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!
فرانک بانگر، مدیر عامل و بنیانگذار پروژه Orion Span در بیانیه‌ای که سال قبل صادر کرد، گفت: " ما قصد داریم تا دسترسی به فضا را برای همه امکان پذیر کنیم. ایستگاه آئورورا، می‌تواند مسافران را با قیمتی بسیار کم، سریعا به فضا بفرستد." ممکن است از نظر مدیر عامل این مبلغ، اندک باشد. البته اگر مخارج سفر های فضایی را نسبت به مدت زمان این تور و امکانات هتل بسنجید، می‌توان این مبلغ را، مبلغ معقولی دانست.

تجربه فضانوردی

پرداخت مبلغ 10 میلیون دلاری برای یک تعطیلات دو هفته‌ای، برای اکثر افراد عیر ممکن است. اما Orion Span ادعا می‌کند که در ازای این مبلغ، شما یک تجربه واقعی فضانوردی را  خواهید داشت. بانگر می‌گوید: "در گذشته، تعلیم و آموزش مسافران برای بازدید از ایستگاه‌های فضایی، ۲۴ ماه طول می کشید، اما برای کاهش هزینه‌ها، ما این مدت زمان را به ۳ ماه کاهش داده ایم.

هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!
ایستگاه آئورورا: Orion Span از طریق استارت آپ، بر پایه فن‌آوری فضایی آمریکا، طراحی و توسعه یافته و امیدوار است بتواند اولین هتل لوکس دنیا را به فضا پرتاب کند.

۱۲ روز در مدار: این ایستگاه فضایی تمام مدولار، میزبان 6 مهمان به همراه دو گروه از کارکنان می باشد. مدت زمان این تور فضایی، ۱۲ روز خواهد بود.

2 سال دیگر: این هتل فضایی در سال 2021 ، میزبان اولین مهمانان ایستگاه آئورورا خواهد بود.

ابعاد: ایستگاه آئورورا، حدودا 12 فوت عرض و 35 فوت طول دارد. می توان آن را به یک جت بزرگ شخصی شباهت داد.

داخل هتل: مسافران، می توانند در سراسر هتل حرکت کنند و از تماشای مناظر شمالی و جنوبی آئورورا در حالت بی وزنی لذت ببرند.

فضای خواب: فرانک بانگر مدیر عامل و بنیانگذار پروژه Orion Span می‌گوید: "کپسول‌های مخصوص خواب، غذای مصرفی در طول سفر و شکل طراحی بعضی از جزئیات، می تواند با توجه به سلیقه مسافران تنظیم و تغییر کند.
در طول این سفر 12 روزه، این امکان برای مسافران ثروتمند وجود دارد که در ارتفاع 300 کیلومتری از سطح زمین و در مدارهای پایینی پرواز کنند و شاهد مناظر باور نکردنی از این سیاره‌ی آبی باشند. این هتل، هر ۹۰ دقیقه، یک بار به دور کره زمین می‌چرخد و مهمانان، در هر ۲۴ ساعت، می توانند  ۱۶ بار طلوع خورشید را مشاهده کنند.

هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!
 قهرمانان محلی

مهمان ها می توانند در پروژه های تحقیقاتی هم مشارکت کنند که شامل پرورش مواد غذایی در حین سفر ( گیاهان و موادی که مهمانان، آن را به عنوان یک سوغاتی فوق‌العاده و کمیاب با خود به زمین می‌برند)  و پرواز بر فراز شهرها و زادگاه افراد می باشد.
هم چنین یکی از سرگرمی های این هتل، پینگ پنگ در حالت بی وزنی است، که با ابزار و تجهیزات لازم برای شناور ماندن تکمیل می‌شود.
مهمانان می‌توانند از طریق تماس ویدئویی با نزدیکان، ارتباط برقرار کنند. هم چنین با اعلام  تاریخ بازگشت، دوستان می توانند برای برپایی مراسم خوشامدگویی و استقبال از این قهرمانان محلی برنامه ریزی کنند.
بانگر می‌گوید: " کپسول‌های مخصوص خواب، غذای مصرفی در طول سفر و شکل طراحی بعضی از جزئیات، با توجه به خواست مسافران قابل تغییر است.  در واقع، آئورورا دوره جدیدی از سفرهای فضایی آغاز کرده است.
مهمان‌ها قبل از سفر، یک دوره سه ماهه آموزشی را تحت نظر خودِ Orion Span می‌گذرانند و گواهینامه مربوطه را دریافت می‌کنند.

سفرهای چارتری

هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!
Orion Span، تنها مجموعه‌ای نیست که در زمینه سفرِ های حرفه‌ای به فضا، فعالیت می‌کند. شرکت Axiom Space، در تگزاس، در زمینه نظارت نیز همکاری می‌کند و قصد دارد در سال 2024 یک ایستگاه فضایی اقتصادی را در مدار زمین بفرستد. آنها می‌گویند که برنامه‌ی بردن مسافر به ISS (ایستگاه‌های فضایی بین‌المللی) در سال ۲۰۲۰، اجرا می شود و در آینده قصد داریم تا مسافر را به ایستگاه فضایی شخصی انتقال بدهیم.
Axiom Space، هنوز هزینه‌ مشخصی را برای پیاده سازی ایده‌های مسافرتی‌اش اعلام نکرده است، اما می‌گوید که این قیمت، بسیار پایین‌تر از هزینه‌هایی است که توریست‌های فضایی قبلی، مثل دنیس تیتو، پرداخته بودند؛ بنا بر گزارشات، او برای یک سفر ۷ روزه، در سال ۲۰۰۱، مبلغ ۲۰ میلیون دلار پرداخت کرده بود.
شرکت Virgin Galactic، توسط ریچارد برانسون و با هدف اجرای سفرهای خلاصه و سریع به فضا تاسیس شد. هرینه های این سفر، حدود ۲۵۰۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. ابتدا قرار بود که پروازهای آنها در سال ۲۰۰۹ شروع شود، اما در نهایت، پروازهای اولیه به فضا، در دسامبر ۲۰۱۸ اتفاق افتاد.
البته هزینه ها هر چقدر هم بالا باشند، نسبت به تور فضایی که در انتظارتان است، مبلغ ناچیزی می باشد. بانگر می‌گوید که ایستگاه فضایی آئورورا، علاوه بر ارائه خدمات هتلی، عملکردهای چندگانه دیگری هم دارد. آنها در آینده قصد دارند که سفرها را به صورت چارتر، به آژانس‌های فضایی واگذار کرده و به سمت تحقیقاتی مربوط به مقوله بی وزنی و تولیدات فضایی حرکت کنند.

هتل عجیبی که قرار است در فضا میزبان میهمانانش باشد!
بانگر اضافه می‌کند: "طراحی، ساخت و سازماندهی ما به گونه ایی است که به راحتی ظرفیت هتل قابل افزایش می باشد.
مأموریت بعدی Orion Span چیست؟ مجموعه‌ای از ساختمان‌ها، با مالکیت‌های جداگانه را به فضا بفرستد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

هتل آوانتگارد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر