هشدار سفارت ایران در گرجستان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

هشدار سفارت ایران در گرجستان

سفارت ایران در گرجستان، به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیر مالی و اخلاقی و هم چنین برای حمایت از حقوق هموطنان، اطلاعیه برای مسافران عازم گرجستان صادر کرده که بندهای آن شامل موارد زیر می باشد.

هشدار سفارت ایران در گرجستان
1-مدت اعتبار گذرنامه برای کشور گرجستان 45 روز است. اقامت بیشتر از مدت مشخص شده مشمول جریمه و اخراج می باشد. هم چنین این گذرنامه فقط برای گردشگری است و برای انجام فعالیت های دیگر از جمله اشتغال به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید و اجاره ملک نیاز به مجوزهای قانونی از طرف دولت گرجستان می باشد.

2-مقدار ارزی که مسافران می توانند به همراه داشته باشند، مبلغ ده هزار دلار یا معادل آن می باشد. اگر فردی ارز بیشتری به همراه دارد، باید در بدو ورود، این مبلغ را اعلام کرده و فرم های مربوطه به ماموران گمرک را تکمیل نماید.

3- مقدار طلایی که مسافران می توانند به همراه داشته باشند؛ شامل گردنبند و النگو است و در صورتی که بیش از حد مجاز باشد و به ماموران گمرگ اعلام نکرده باشند، قاچاق محسوب می شود.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

4- در طول سفر مراقب گذرنامه خود باشید و آن را جای امنی قرار دهید. مسئولیت هرگونه سو استفاده از گذرنامه بر عهده صاحب گذرنامه می باشد.  

5- به هیج وجه گذرنامه خود را به شخص دیگری ندهید. هم چنین گذرنامه هیچ فردی را به عنوان ضمانت، قبول نکنید.

6- امروزه کلاهبرداری های مختلفی صورت گرفته و به همین دلیل توصیه می کنیم به افراد ناشناس اعم از ایرانی و خارجی اعتماد نکنید. در صورتی که با افراد سودجو مواجه شدید، حتما به پلیس مراجعه نمایید.

7- به هیج وجه سعی نکنید که گذرنامه و ویزای جعلی بگیرید، زیرا با ورود به مرز گرجستان شناسایی شده و دستگیر می شوید.

8- به همراه داشتن مواد مخدر در گرجستان، یک جرم سنگین محسوب می شود و مجازات آن شامل زندان های طولانی مدت و جریمه های سنگین مالی می باشد. توجه داشته باشید این جرم مشمول هیچ گونه عفو و یا تخفیفی نمی شود.

9- به هیچ وجه داروهایی که حاوی مقادیری مواد مخدر یا روانگردان باشند، به همراه نداشته باشید؛ زیرا مجازات سنگینی دارد. تمام داروهایی که ممکن است شما در طول سفر به آن نیاز داشته باشید، در این کشور موجود است.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

10- به هیج وجه پذیرش بسته یا چمدان از مسافران و افراد ناشناس را قبول نکنید. توجه داشته باشید که مسئولیت ورود هرگونه جنس و ماده غیرمجاز، به نام فردی که محموله را به همراه دارد، خواهد بود.

11- برای جلوگیری از سرقت یا دام های گوناگون مانند قرار دادن مواد مخدر در خانه و یا وسایل شما، از اقامت در منازل شخصی و ناشناس خودداری کنید.

12- به اندازه کافی ارز به همراه داشته باشید و فقط در صرافی های معتبر تبدیل ارز انجام دهید.

13- پیشنهاد می کنیم در زمان گشت زنی در شهر برای پیشگیری از سرقت، تمام وجوه نقد و مدارک خود به همراه نبرید.

14-جهت رانندگی در گرجستان، حتما باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

15-زبان، فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت است. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر از قوانین و مقررات کشور میزبان اطلاع پیدا کنید تا در طول سفر مشکلی پیش نیاید.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

براساس این اطلاعیه، سفارت کشور ایران در گرجستان به مسافران هشدار داد مراقب افراد سودجویی که با انتساب خود به سازمان های دولتی، دستگاه های امنیتی و انتظامی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس اقدام به کلاهبردارای می نمایند، باشید. برخی افراد با جعل عنوان، نماد، آرم و ادعای ارتباط با برخی مقامات، دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی کشورمان و یا گرجستان، با دادن وعده های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند. سفارت ایران در گرجستان  به تمام هموطنان عزیز توصیه می نماید علاوه بر حفاظت از اطلاعات شخصی خود، از تعامل با اینگونه افراد پرهیز کنید. دستگاه های امنیتی و نظارتی دولت گرجستان، نظاره گر تمام اقدامات خارج از چارچوب قوانین و مقرارت جاری این کشور می باشند و به همین دلیل توصیه می شود که هموطنان عزیز کلیه امور تجاری و اقامتی خود را تنها از طریق قانونی پیگیری کرده و به هیچ عنوان به وعده های افراد سودجو برای تسهیل امور از طرق غیر قانونی و معمول توجه نکنند.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر