معرفی پروژه سیگنال باکس هلند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معرفی پروژه سیگنال باکس هلند

مکان: باسل

طرح : ۸۹ - ۱۹۸۸

ساخت: ۹۵ –۱۹۹۲

این پروژه در یک طرف ایستگاه قطار واقع شده که متعلق به همان طرح جامع اولیه بوده است و به طور خاصی با تسلط در ریا های اطرافش خودنمایی می کند. طبقات مجزای این ساختمان از بیرون قابل تشخیص نیستند. ساختمان با وجود داشتن شش طبقه به صورت یک بلوک کامل به نظر می رسد. ساختار خطی ریل ها با پوشش چشم نوازی از نوارهای مسی دنبال شده اند. این نوارهای مسی ۱۰سانتی سطح بتنی سیگنال باکس را با کیفیت تزیینی و حرکت خطی خودشان پوشش داده اند. ایده اولیه پیچاندن هسته اصلی با نوار است چنان که در ماکت ها نمایش داده شده است. تنها در کار نهایی در گوشه ها یک ریخت غیر طبیعی در کار در زاگ و دمرون برای همساز کردن تجهیزات فنی به چشم می خورد. نقش بی نهایت وار پیچاندن و لفافه کردن به نوارهای ممتد نمای مرکز هنرهای بولیس در ساختمان کتابخانه در پاریس بر می گردد و در یک فرم تطبيق شده در نمای متغیر در برج های برلین در پروژه زنتروم.

معرفی پروژه سیگنال باکس هلند

یک شباهت قطعی نیز بین نوارهای باریک شیشه ای ساختمان سووا در باسل هست که توسط آن یک مدخل مشابه را تقسیم می کند: ساختار تاریخی موجود در محفظه سیگنال باکس محافظت می شود که معماران مدل معاصر بتن ریزی شده سیگنال باکس را با پوشاندن آن تاریخی می کنند. از جمله وظایفی که باندهای مسی ایفا می کنند عبارتند از: محافظ در مقابل فرسودگی به وسیله قفس فارادی شان برق سیگنال باکس از میدان های الکتریکی سایت.

هم چنین باندهای مسی فاصله مقبولی از محیط زنگ زده پیرامون سیگنال باکس ایجاد می کنند و به بنا یک عملکرد بدیع و موزون می بخشند. (تکنیک های مدرن مانیتورینگ که به وسیله رایانه در روی نمایشگر آن اجرا می شوند). نگاهی کوتاه به پنجره معمولا آرامش بخش است و با خم کردن نوارهای مسی این دید امکان پذیر می شود که در تراز پنجره صورت می گیرد. هم چنین تأسیسات برقی معماری داخلی را که در آن تنها باکس پله و فضای تقسیم اتاق سمت چپ وجود دارند تعیین می کند. پروژه سیگنال باکس در زمینه شهرسازی اش مثل یک فروشگاه برج گونه استوار شده است که با یک بلوک شهری بلند مرتبه ارتباط متقابل پیدا می کند و در ادامه اتصال به سایت ریل به محیط بلافصل خودش هست.

معرفی پروژه سیگنال باکس هلند

در ابتدا قرار بود که ساختمان جزئی از شبکه سیگنال باکس ها باشد که در چندین منطقه مختلف هلند احداث شده اند و مناطق مختلفی را مانند یک نشان شهری به هم وصل کند. در حال حاضر یک نمونه دیگر این الگو نیز در باسل به عنوان نقاط شاخص یک شبکه فشرده کشوری در حال احداث است.

زمانی که ما در سال 1992 از ساختمان، که کاملا پر از سکنه بود بازدید کردیم، ساکنان انجمنی تشکیل داده بودند و هر ماه در پشت بام خانه یک مهمانی برگزار می کردند. همه آن ها هنگامی که تفاوت های آپارتمان هایشان را به هم نشان می دادند با هم آشنا شده بودند.

معرفی پروژه سیگنال باکس هلند

کلیک ها: 4
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جاذبه های دیدنی آمستردام

آمستردام یکی از شهر های توریستی و فرهنگی قاره سبز است. آمستردام پایتخت کشور هلند هر ساله پذیرای تعداد قابل توجهی از گردشگران از نقاط مختلف جهان است. بهره گرفتن این شهر از زیبایی های طبیعی قاره اروپا در کنار جاذبه های غیر طبیعی و سازه هایی با معماری منحصر بفرد در جهان، این شهر را به قطب گردشگری اروپا تبدیل کرده است. حدود 40 موزه در کنار دانشگاه های برتر اروپا و مراکز تحقیقاتی و فرهنگی این شهر را به جاذبه توریستی منحصر بفرد تبدیل کرده است. ساختمان هایی با سبک خاص معماری که قدمت آن به قرن های 17 و 18 میلادی بر می گردد. وجود پل هایی زیبا که جزیره های این شهر را به یکدیگر پیوند می دهند. پل بسیار زیبای ماخره بروگ (Magere Brug) که معروف ترین پل این شهر است و همچنین سایر جاذبه های گردشگری که گردشگران را به بازدید از این شهر تاریخی اروپا ترغیب می کند. این شهر زیبا شامل 1200 پل است که هر کدام با طرحی خاص ساخته شده اند. در ادامه به برخی از جذاب ترین مکان های دیدنی آمستردام اشاره خواهیم کرد.

میدان سد (Dam Square)

یک میدان با قدمت تاریخی که شروع ساخت این میدان از قرن 13 میلادی بود. از قرن 13 میلادی ساختمان های مختلفی در این محل ساخته شد. یکی از مهم ترین بناهای ساخته شده در این محل کاخ سلطنتی آمستردام است و در کنار این کاخ مشهور تعدادی از بناهای مهم و تاریخی دیگر آمستردام قرار دارند. این مکان از مهم ترین جاذبه های شهر آمستردام است.

موزه تاریخی ریکسمیوزیم

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین موزه های کشور هلند و قاره اروپا است چنانچه بیش از یک میلیون اثر هنری در این موزه نگهداری می شود. شاهکار های هنرمندان مشهور اروپا همچون ون گوگ، ورمیر و رامبرانت در این موزه تاریخی نگهداری می شود.

 

جاذبه های دیدنی آمستردام

کلیسای تاریخی دِ اود کرک (De Oude Kerk)

این کلیسای تاریخی، قدیمی ترین ساختمان شهر آمستردام است که هم اکنون مرکز فعالیت های مذهبی و فرهنگی شهر است. این کلیسا در ابتدا به مقامات کاتولیک تعلق داشت اما بعدا توسط کالوینیست ها مصادره شد و به تصاحب آنان در آمد. این کلیسا امروزه مرکز اصلی فعالیت های مذهبی و فرهنگی آمستردام است.

 

باغ گیاه شناسی دِ هورتوس بوتانیکاس (De Hortus Botanicus)

از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در قاره سبز و حتی در جهان که دارای تنوع زیاد در انواع گیاهان گرمسیری و گیاهان دارویی است. در زمان های قدیمی قسمت اصلی باغ که محل نگهداری گیاهان دارویی بود توسط پزشکان و شیمیدانان مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

پل لاغر (Skinny Bridge)

یک پل عابر پیاده با طراحی منحصربفرد که بر روی رودخانه آمستل ساخته شده است. این پل دارای سبک ساخت منحصربفرد و زیبا است و یکی از محبوب ترین پل های شهر آمستردام در بین 1200 پل این شهر است. این پل هم اکنون برای عبور مرور های روزانه شهروندان و گردشگران استفاده می شود.

 جاذبه های دیدنی آمستردام

بازار گل آمستردام

یک بازار چشم نواز و بسیار زیبا که دارای انواع گل های محلی هلند و سایر مناطق اروپا است. این بازار به صورت شناور بر روی آب ساخته شده و از این نظر یک مکان خاص و منحصربفرد در بین جاذبه های گردشگری کشور هلند است.

برج ادام تورن (A’DAM Toren)

یک برج عظیم در آمستردام که دارای بلند ترین تاب معلق در قاره سبز و یک کافه زیرزمینی شیک و لاکچری است. یک رستوران بزرگ و مجلل نیز در این برج ساخته شده است.

موزه میکروب آمستردام

یک موزه ی منحصربرفرد که برای نگهداری از انواع میکروب ها در جهان ساخته شده است. این موزه به عنوان اولین موزه باغ وحش در جهان است که به زندگی میکروبیولوژیکی اختصاص دارد. این موزه منحصربفرد مقصد سالانه بسیاری از محققان، دانشمندان و گردشگران کنجکاو است. در این موزه استثنایی دوربین هایی وجود دارد که  قادرند بدن شما را اسکن کنند و تصاویر آن بر روی سقف و دیوار قرار می گیرد تا شما سلول ها و میکروب های روی بدنتان را ببینید.

 

موزه ون گوگ

یکی دیگر از جاذبه های بسیار معروف شهر آمستردام موزه ون گوگ است. این موزه به نام هنرمند مشهور ون گوگ می باشد و بزرگترین مجموعه از اثار این هنرمند مشهور را دارا می باشد.

 

جاذبه های دیدنی آمستردام

موزه فیلم چشم (EYE Filmmuseum)

یک موزه با سبک خاص معماری که یک مرکز فرهنگی بسیار مهم در شهر آمستردام است. این موزه زیبا محلی برای جمع آوری پروژه های فیلم سازی است. این موزه دارای چندین سالن سینمای حرفه ای و مدرن است. طراحی خاص و سبک معماری متفاوت این موزه را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری امستردام تبدیل کرده است. 

 

کلیک ها: 64

زیر مجموعه ها