همه چیز درمورد اندروید ۹

درسال ۲۰۱۸ گوگل از به روز رسانی های متفاوت محصولاتش از جمله نسخه ی بتا اندروید یا اندروید پی (Android P) رونمایی کرد. این نسخه تغییرات متعددی مانند رابط کاربری جدید، امکانات جذاب داشته است تا گوشی های هوشمند عملکرد بهتر و عمر باتری طولانی تری داشته باشند.در ادامه با تمام ویژگی های اندروید پی آشنا می شویم.

۱- سیستم جدید ناوبری

حذف دکمه ی قدیمی ناوبری اندروید و جایگزین کردن سیستم جدید ناوبری از مهم ترین تغییرات اندروید پی است. این سیستم جدید ناوبری برای یادگیری خیلی ساده است و کاربران می توانند با آن راحت تعامل برقرار سازند. برای فعالسازی این سیستم ابتدا وارد تنظیمات دستگاه شوید سپس به بخش System و از آنجا وارد Gestures شوید سپس Swipe up on home button را کلیک کنید.

با این اقدام دکمه ی ناوبری سنتی که حاوی کلیدهای بازگشت، خانه و برنامه های اخیر بودند حذف می شوند. در پایین صفحه ی نمایشگر یک دکمه ی کشیده تر اضافه می شود که نقش دکمه ی قدیمی خانه را بازی می کند. دستیار صوتی در این سیستم با فشار دادن طولانی مدت این دکمه، دستیار صوتی هوشمند گوگل فعال می شود. دکمه ی بازگشت نیز زمانی ظاهر می شود که گزینه ی بازگشت وجود داشته باشد. زمانی که دکمه ی home را به سمت بالا بکشید برنامه های اخیر را مشاهده خواهید کرد. با تکرار این حرکت منوی اپلیکیشن نمایش داده می شود. به نظر می رسد که دیدن منوی اپلیکیشن با این روش طولانی تر شده است ولی توجه داشته باشید که گوگل در نسخه ی جدید سعی کرده تا در وقت شما برای پیدا کردن برنامه های مورد نظر صرفه جویی شود.

همه چیز درمورد اندروید ۹

۲- بهینه سازی مصرف باتری

گوگل برای انجام این کار از دو ویژگی تطبیق پذیر بودن باتری و روشنایی تطبیق پذیر استفاده کرده است تا بتوانید بر روی مصرف باتری گوشی خود کنترل داشته باشید. ویژگی باتری تطبیق پذیر به گوشی اندروید اضافه شده تا از هدر رفتن باتری گوش به وسیله ی یادگیری ماشین جلوگیری شود. این ویژگی با کمک شرکت DeepMind اضافه شده است تا برنامه هایی را محدود کند که باتری کم تری مصرف می کنند یا کلا استفاده نمی شوند. گوگل ادعا کرده است که با این ویژگی فعالیت های پردازنده سی درصد کاهش می یابد. ویژگی روشنایی تطبیق پذیر از دیگر ویژگی هایی است که به بهینه سازی باتری گوشی کمک می کند.در اکثر گوشی های هوشمند یک سنسور تشخیص نور محیط برای تنظیم نور صفحه متناسب با نور محیط کاربر قرار داده شده است. ولی در نسخه ی جدید روشنایی صفحه مطابق با الویت فعالیت های شما و نور محیط تنظیم می شود.

همه چیز درمورد اندروید ۹

۳- میان بر حالت سکوت و لرزش

در اندروید پی شما می توانید با فشار دادن دکمه ی پاور و افزایش صدا، گوشی خود را به حالت سکوت و لرزش ببرید. شاید عادت کردن به این روش چندان ساده نباشد.

همه چیز درمورد اندروید ۹

۴- اپ اکشن Action)  (Appو اسلایز ( Slices)

این دو ویژگی بر مبنای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ایجاد شده است تا شما به سرعت به برنامه ی مد نظرتان دسترسی داشته باشید. اگر بخواهیم برای ویژگی اپ اکشن مثال بزنیم، می توانیم به اتصال هدفون به گوشی اشاره کنیم که با چند بار تکرار شدن برنامه موزیک با هدفون، گوشی هوشمند رفتارتان را به وسیله ی یادگیری ماشین می آموزد و به محض این که هدفون را به گوشی خود وصل کنید پیشنهاد باز کردن برنامه موزیک را می دهد.

 همه چیز درمورد اندروید ۹

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

همه چیز در مورد چاودار

آموزش فراهم کردن مقدمات نرم افزاری برنامه نویسی اندروید قسمت

همه چیز در مورد ماسوله گیلان

همه اطلاعات شما

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد