همه چیز در مورد جزیره کیپ برتون در کانادا

جزیره کیپ برتون جزیره ­ای در ساحل اقیانوس اطلس آمریکای شمالی و بخشی از استان نوا اسکوشیا کانادا است. این جزیره در حدود 10311 متر مربع مساحت دارد و حدوداً 19 درصد از منطقه نوا اسکوشیا را تشکیل داده است. اگر چه این جزیره از لحاظ فیزیکی از شبه جزیره نوا اسکوشیا توسط تنگه کانس جدا شده است اما 1،385 متری (4544 فوت) طولانی از کوه بزرگراه کنسو کاشان آن را به سرزمین اصلی نوا اسکوشیا متصل می­ کند. شرق و شمال شرقی این جزیره با سواحل شمالی و غربی خلیج سنت لارنس همسایه است. ساحل غربی آن نیز محدودیت­ های شرقی تنگۀ امبرلند را تشکیل می ­دهد. سواحل شرقی و جنوبی مقابل اقیانوس اطلس قرار دارند. ساحل شرقی آن مرزهای غربی تنگۀ کابوت را تشکیل می­ دهد. زمین ­های این جزیره از جنوب به شمال به سمت بالا حرکت می ­کنند و در ارتفاعات قله شمالی آن قرار دارند.

همه چیز در مورد جزیره کیپ برتون در کانادا

 یکی از بزرگ­ترین دریاچه­ های آب شور براس د اور در مرکز جزیره قرار گرفته است. این جزیره به 8 قسمت تقسیم شده است. کیپ برتون، ایورنس، ریچموند و ویکتوریا. جمعیت این 8 قسمت تقریباً حدود 15 درصد جمعیت نوا اسکوشیا را تشکیل می دهد. جمعیت جزیره کیپ برتون در مقایسه با سرشماری سال 2011 حدود 2.9 درصد رشد کرده است. تقریبا 75 درصد از جمعیت این جزیره در منطقه کیپ برتون (CBRM) که شامل همه شهرستان­های کیپ برتون است واقع شده است. این منطقه اغلب به عنوان کیپ برتون صنعتی شناخته می­شود. با توجه به تاریخچه معادن زغال سنگ و تولید فولاد این منطقه به عنوان منطقه صنعتی نووا شناخته می شود. نووا منطقه صنعتی اسکاتالیا در طول قرن بیستم بوده است. این جزیره دارای پنج قسمت مختلف از ملت میکوماق به نام­ های اسکوسونیا، ایتوروتو، وگماتوکوک، وایکوبا و جزیره پوتلوتک چاپل است. اسکوزیوی بزرگ­ترین منطقه است.

همه چیز در مورد جزیره کیپ برتون در کانادا

چه از نظر جمعیت و چه از نظر مساحت رتبه اول را دارد. در این جزیره مکان­ های دیدنی بسیاری وجود دارد. از جمله مکان هایی که باید آن را دید دنباله کابوت است. این منطقه به نام کاوشگر جان کابوت نامگذاری شده است. کابوت دنباله در اطراف انتهای شمالی جزیره کیپ برتون واقع شده است. رانندگان یا دوچرخه سواران حریص در بسیاری از نقاط منطقه شروع به فعالیت می­ کنند.

 اگر به دنبال مکانی آرام با آرامشی وصف نشدنی هستید حتماً از این منطقه دیدن کنید. جاده ­های این منطقه برای پیاده روی­های طولانی طراحی شده ­اند. از زیبایی­های این منطقه نمی ­توان چیزی به زبان آورد. پارک ملی بالتیک در اینجا واقع شده است. پس اگر به دنبال دیدن یک منطقه رویایی هستید به شما باید تبریک گفت چون آن را پیدا کرده ­اید. الماس جزیره کیپ برتون این جزیره است.

 همه چیز در مورد جزیره کیپ برتون در کانادا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر