همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

     نیکول زرر، از جغرافی دان های معروف در جهان، گوتلند را مورد بررسی قرار داده است و چند چیز را کشف کرده است که این جزیره ی سوئدی را  برجسته و سفر به آن را تبدیل به یک تجربه ی فراموش نشدنی می کند. گوتلند بزرگ ترین جزیره ی سوئد و همچنین بزرگ ترین جزیره در دریای بالتیک است. در کنار این جزیره نیز جزایر دیگری از جمله فارو، گوتسکا ساندون و کارلسو وجود دارند. موقعیت جدا شده ی این جزیره در وسط دریای بالتیک آن را نسبت به مناطق مشابه در آن نزدیکی متمایز می کند.

کیک زعفران: هنگامی که در مورد فرهنگ یک منطقه سخن می گوییم نا خود آگاه در مورد غذای آن نیز می اندیشیم. از آن جا که غذا بخش مهمی از سنت ها و فرهنگ های یک منطقه است، کیک زعفران در گوتلند نیز می تواند از نکات قابل توجه در آن جا باشد. این یک دسر سنتی است که به طور مخصوص در گوتلند پخته می شود. این کیک شامل برنج، تخم مرغ، شیر، بادام، شکر و البته زعفران است. این دسر با مربا نیز صرف می شود. این دسر خوشمزه در تمام طول روز می تواند برای شما لذت بخش و لذیذ باشد.

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

اسب های وحشی در گوتلند: پاهای کوتاه و چشم های بزرگ از خصوصیات این اسب های وحشی و کم یاب در سوئد هستند. امروزه از بیش تر این اسب ها در مدارس سوار کاری و برای اسب دوانی استفاده می شود. اگر در یک تور کامل در گوتلند شرکت می کنید، می توانید با نشستن روی این اسب های دوس داشتنی و خاص تجربه ی لذت بخشی را برای خود به ارمغان آورید.

گوسفند های گوتلند: گوسفند های بومی گوتلند از قدیمی ترین گوسفند های سوئدی هستند. اندازه این گوسفند ها کوچک است و پشم هایی نقره ای رنگ دارد و با گشت و گذار در این جزیره ممکن است چشم شما به این گوسفند ها بخورد.

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

سیاست در گوتلند: گوتلند نقش بسیار مهمی در سیاست سوئد ایفا می کند.از سال 1986 تا امروزه، پارک آلمدالن در ویزبی به مدت یک هفته در تابستان میزبان رهبران سیاسی مهم کشور بئده است. در این مجالس انواع مسائل اجتماعی و سیاسی مورد بحث قرار می گیرد. پس در این هفته ی تابستانی جزیره ی گوتلند معمولا از نظر جمعیتی شلوغ می شود. جشنواره های مشابه سیاسی نیز در نروژ، استونی و دانمارک در هر سال برگزار می شود.

معماری تاریخی گوتلند: در اطراف غرب منطقه ی ویزبی در گوتلند، شما قدیمی ترین دیوار در شمال اروپا را خواهید یافت. در آن منطقه تقریبا تمام دیوار های قرون وسطی در خود را حفظ کرده است. این دیوار در ویزبی از سال های قدیم از میراث های جهانی یونسکو می باشد. 

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد