ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه چیز در مورد دریای اختسک در روسیه

دریای اوکوتسک یا دریای اختسک یک دریا در حاشیه غربی اقیانوس آرام است که بین شبه جزیره کامچاتکا در شرق و جزایر کوریل در جنوب شرقی قرار گرفته است و در امتداد غرب و در ساحل شرقی سیبری در سرتاسر غرب و شمال است.

موقعیت جغرافیایی

دریای اختسک، مساحتی معادل 1583000 کیلومتر مربع  با عمق متوسط ​​859 متر (2818 فوت) و عمق حداکثر 3327 متر می باشد. این منطقه به دریای ژاپن از هر دو طرف متصل است: در غرب نیز به خلیج ساخالین و خلیج تارتاری و در جنوب، به تنگه La Pérouse می رسد.

در فصل زمستان ناوبری در بسیاری از نقاط دریای اختسک به علت شکل گیری یخ های بزرگ مشکل یا غیرممکن است زیرا مقدار زیادی آب شیرین رودخانه امور موجب کاهش شوری و قرار گرفتن این تکه یخ ها در ارتفاع بالای سطح آب می شود و اغلب نقطه انجماد سطح دریا را افزایش می دهد. توزیع و ضخامت یخ بستگی به عوامل زیادی دارد از جمله محل، زمان سال، جریان آب، و درجه حرارت دریا.

محدوده

سازمان بین المللی هیدروگرافی محدودیت های دریای اختسک را به شرح زیر تعریف می کند:

در جنوب غربی. قسمت شمال شرقی و شمالی در دریای ژاپن قرار دارد.

جزایر

برخی از جزایر دریایی نیز در  دریای اختسک قرار گرفته اند، از جمله دومین جزیره بزرگ ژاپن، هوکایدو و بزرگترین جزیره ساخالین که متعلق به روسیه است. تقریبا تمام جزایر این دریا در آب های ساحلی متعلق به جزایر مختلف هستند که جزء جزایر کوریل می باشند. جزیره ایون نیز جزیره ای است که در آب های آزاد قرار دارد و متعلق به سرزمین خیبرنوف فدراسیون روسیه است. اکثریت جزایر موجود در این دریا غیر قابل سکونت هستند و آنها را به عنوان زمینه ای مناسب برای زندگی شیرهای دریایی، و دیگر گونه های سامن در جزیره دریایی می دانند.

تاریخ

اکثر دریای اوکوتسک، به استثنای جزیره ساخالین، به خوبی از سال 1792 در نقشه برداری ها مشاهده شده است.

فرهنگ مردم اختسک یک فرهنگ ماهیگیری ساحلی باستانی و فرهنگ شکارچی جمع کننده ای از اراضی اطراف دریاچه اختسک می باشد.

اکتشاف

کاشفان روسیه از جمله ایوان مشکیتین و واسیلی پوایارکوف اولین اروپایی هایی بودند که در دهه 1640 به دریای اختسک (و احتمالا جزیره ساخالین) مراجعه کردند.

حیات وحش

آمریکایی ها و اروپایی ها در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم نهنگ از این دریا شکار می کردند. تعداد زیادی کشتی نیز در این غرق شده اند.

در طول جنگ سرد، دریای اوکوتسک، صحنه چندین عملیات نیروی دریایی ایالات متحده بود تا مسیرهای ارتباطی زیردریایی های شوروی را در اختیار بگیرد. این عملیات در کتاب Bluff Man Bluff شرح داده شده است: داستان های ناگفته از جاسوسی زیردریایی های آمریکایی.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل آرمنیا روسیه

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد