ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه چیز در مورد موزه ملی باستان شناسی آتن

     موزه ملی باستان شناسی آتن بزرگ­ترین موزه باستان شناسی در یونان است و یکی از مهم­ترین موزه ­های جهان است که به هنر یونان باستان اختصاص داده شده است. این موزه در پایان قرن نوزدهم تاسیس شد تا تاریخ خانه­ های قدیمی و اقوام مختلف یونان را حفظ کند و ارزش­های تاریخی، فرهنگی و هنری خود را نشان دهد. ساختمان موزه یک بنای یادبود است که در سال 1866 توسط یک طرح اهدا شده بوسیله النی توسیتسا تاسیس شده است. ساخت و ساز آن بر اساس طرح­های معماری لودویگ لانگه و پاناگی کلکوس بوده است. شکل نهایی نماد این موزه کار ارنست زیلر بود که هم چنین تا سال 1889 زمانی که قسمت بالایی به پایان رسید بر آن نظارت داشت.

همه چیز در مورد موزه ملی باستان شناسی آتن

 ساختمان فعلی به تدریج در قرن بیست و یکم با تعدادی از آثار در سمت شرقی تکمیل شده است. جمع آوری و حفاظت از آثار باستانی یکی از دلایل محبوبیت نخستین دولت یونان بود که اولین موزه خود را در ایجینا در سال 1829 راه اندازی کرد. با این حال، زمانی که پایتخت یونان مدرن از نیوپلیون به آتن منتقل شد، غلظت معابد باستانی و ساختمان­های عمومی منجر به ایجاد مجموعه قابل توجهی شد. پس با این وجود نیاز به ایجاد یک موزه مرکزی برای آثار باستانی بسیار ضروری بود. موزه ملی باستان شناسی توسط حکم ریاست جمهوری در تاریخ 9 اوت 1893 تاسیس شد. هدف آن مطالعه و تدریس علم باستان شناسی، انتشار دانش باستان شناسی و پرورش عشق به هنرهای زیبا بود.

همه چیز در مورد موزه ملی باستان شناسی آتن

مجموعه­ های آن به مواردی مانند مجسمه سازی، گلدان­های رس و برنز و دیگر مجسمه­های باستانی ساخته شده از مواد مختلف، کتیبه­ ها، که بعدها به موزه اپی گرافیک رفتند و غیره تقسیم می­ شوند. با اعلام جنگ جهانی دوم در سال 1939 آثار باستانی موزه برای حفظ ایمنی خود موزه در بانک یونان و غارهای طبیعی ذخیره شد. در پایان جنگ رئیس موزه چریستوس  کارازوس مجدداً نمایشگاه­ های موزه را بر عهده گرفت و معمار کارانتینوس بازسازی فضاهای نمایشگاه را عهده­ دار شد. در آن زمان سالن نمایش موزه که به طور موقت فعالیت خود را آغاز کرده بود محدود به ده اتاق شرقی بود.

 کریستوس و سمنی کاروو در سال 1964 مجدداً مجلات را تکمیل نمودند و یک نمایش نمونه از توسعه یونان باستان از زمان پیش از تاریخ تا دوره رومی را ایجاد کردند. مجموعه یونانی از آثار باستانی مصری برای اولین بار در سی سال گذشته در سال 1994 نمایش داده شدند. این موزه برای علاقمندان به تاریخ و آثار هنری مکان بسیار مناسبی است. این موزه آثاری دارد که می­توانید با گرفتن عکس­ های یادگاری در کنار آنها سفری خاطره انگیز به این موزه برای خود رقم بزنید. افراد بسیاری در این موزه برای حفظ تاریخ غنی یونان مشغول به کار هستند.

 همه چیز در مورد موزه ملی باستان شناسی آتن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد