ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

موزه پاور هوس یک از  اصلی ترین موزه هنرهای کاربردی و علوم مختلف در سیدنی است، اگر چه اغلب به عنوان یک موزه علمی نیز شناخته می شود، اما موزه پاور هوس مجموعه ای متنوع از همه فن آوری های موجود در جهان از جمله هنرهای تزئینی، علوم طبیعی مختلف، ارتباطات، حمل و نقل، لباس، مبلمان، رسانه، فن آوری کامپیوتری، فن آوری فضایی و موتور بخار را شامل می شود.
این موزه بیش از 125 سال است که احداث شده است و دارای 400000 مصنوعات است که بسیاری از آنها از سال 1988 به نمایش گذاشته شده اند. این موزه در حومه شهر اولتیمو در سیدنی استرالیا واقع شده که در اصل در سال 1902 ساخته شده است و شهرتی جهانی دارد و به مقصد محبوبی در سیدنی برای توریست ها تبدیل شده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

تاریخچه موزه پاور هوس

این موزه ابتدا در ساختمانی معروف، به نام کاخ باغ، که در سپتامبر 1882 توسط آتش سوزی نابود شد، قرار داشت. پس از آن در ماه اوت 1893 به مکان جدید و هدفمند فعلی در خیابان هریس منتقل شد که به عنوان موزه تکنولوژی نام گرفت. سپس این موزه در سال 1982 به رصدخانه سیدنی متصل شد و نام موزه پاور هوس برای آن انتخاب شد.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

جاذبه های کلیدی

موزه پاور هوس دارای تعدادی نمایشگاه های منحصر به فرد و دایمی است. از جمله اشیایی که در آن به نمایش گذاشته شده است می توان به قدیمی ترین موتور بخار جهان، ساخت وایتدبرد موتور در سال 1785، اشاره کرد. این موتور به عنوان یک اثر تاریخی در مهندسی مکانیک است که توسط انجمن مهندسان مکانیک آمریکا در سال 1986 نامگذاری شده است.

نمایشگاه های دائمی

موزه پاور هوس میزبان تعدادی از نمایشگاه های دائمی، که شامل انواع مختلف مصنوعات حمل و نقل و ارتباطات می شود، است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

حمل و نقل

در نمایشگاه حمل و نقل می توانید نظری بر پیشرفت حمل و نقل در گذر سالیان مختلف بیاندازید. از چرخ دستی های اولیه گرفته تا موتور بخار، اتومبیل و هواپیما و آخرین فن آوری های هیبریدی را در این بخش از موزه می توانید مشاهده کنید. لوکوموتیو بخار که در این نمایشگاه وجود دارد، برای 87 سال خدمت کرده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

همچنین اتوبوس و مجموعه ای از موتورسیکلت ها نیز در این بخش وجود دارد. هواپیماهای پارک شده را از بالکن می توانید مشاهده کنید که عبارتند از کاتالینا که پاتریک گوردون تیلور با آن اولین پرواز را از استرالیا به آمریکای جنوبی خلبانی کرد و با آن 29 سرباز را در سال 1945از نیویورک به استرالیا آورد. همچنین یک اسکوت کویینیر نیز در این بخش وجود دارد که تنها هشت خودروی دیگر از آن در جهان وجود دارد.
در موزه پاور هوس همچنین تراموا C11 (1898)، O805 (1909)، (R1738 (1938. که در نوع خود بهترین بودند، و موتور بخار تراموا 28A نیز وجود دارد.

بخش فضایی

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

در نمایشگاه فضایی به فضانوردی و اکتشافات مربوط به آن توجه می شود. این بخش شامل یک کابین فضایی خلبان و شاتل است. که شبیه ماهواره های استرالیا است و از طریق یک راه زیر زمینی به نمایشگاه حمل و نقل و دو طرف ورودی نمایشگاه می پیوندد.

بخش اکولوژی: ایجاد یک آینده ی پایدار

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "اکولوژی" بر چالش های زیست محیطی، تاثیرات انسانی و روش ها و فن آوری هایی برای متوقف کردن اثرات مخرب بر محیط زیست متمرکز است. خانه ای به نام اکو هوس وجود دارد که در آن افراد تغییرات متغیرهای نوری را می توانند ببینند و همچنین شبیه سازی انرژی و بازی های زیست محیطی نیز وجود دارد. در بخشی از این نمایشگاه یک درخت موجود است که بر اساس خطوط سنی که با حلقه های روی تنه آن مشخص می شود، نشان می دهد که قدمت آن به قرن 17 میلادی باز می گردد.

دنیای سایبری: کامپیوترها

نمایشگاه دنیای سایبری در مورد کامپیوترها و مشتقات آن است و از اولین ماشین حساب ها تا آخرین ماشین های کامپیوتری موجود را در خود گنجانده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "آزمایشات"

بخش "آزمایشات" یک نمایشگاه علمی است و شامل نمایش هایی تعاملی است که جنبه های مغناطیس، نور، برق، حرکت و حواس را نشان می دهد. همچنین این بخش شامل یک ماشین است که توضیح می دهد که چگونه شکلات ساخته شده و اجازه می دهد تا شخص چهار مرحله احساس طعم شکلات را درک کند. یک مدل کامل از یک آتشفشان نیز وجود دارد و همچنین مدل تولید جریان الکتریکی و ایجاد صدا در این بخش دیده می شود. یکی از محبوب ترین ویژگی های این نمایشگاه، یک توپ پلاسما است که جریان الکتریسیته را از طریق گاز درخشان داخل آن نشان می دهد و رنگ آن هنگام لمس شدن تغییر می کند.

نمایشگاه های غیر دائمی

نمایشگاه فرهنگ استرالیا

نمایشگاه های مختلفی نیز به فرهنگ عمومی استرالیا می پردازند. برخی از این موارد شامل: پخش لحظات تاریخی در تلویزیون استرالیا از سال 1956 تا کنون است که باعث می شود تا فرد احساس کند که به گذشته قدم گذاشته است.

نمایشگاه هنر

نمایشگاه های هنر گرا شامل نمایشگاه فبرگ، نمایشگاه گنجینه های فلسطین، نمایشگاه کریستین دیور، نمایشگاه آدری هپ بورن و کایلی است.  بخشی از نمایشگاه به احترام کایلی مینوگ و سهم او در صنعت موسیقی، صفحه نمایش، و بسیاری از لباس های او را به نمایش می گذارد. یک نمایشگاه نیز در مورد شاهزاده ولز، که به نام دیانا شهرت دارد، برگزار شده است: که شامل مجموعه از لوازم وی در خانه اجدادی وی، از جمله لباس عروسی، جواهرات خانوادگی و فیلم های دیانا در کودکی است.
هری پاتر: این نمایشگاه از تاریخ 19 نوامبر 2011 برپا شد. این نمایشگاه دارای لباس های واقعی و مجموعه ای از هشت فیلم هری پاتر از جمله اسنیک طلایی، نیمبوس 2000 و توپ طلایی و لوازم مختلفی از همه شخصیت های اصلی این داستان است. این بخش دارای جاذبه عظیمی بوده و باید گسترش یابد. این نمایشگاه در تاریخ 9 آوریل 2012 بسته شد.

نمایشگاه سینما

از سال 1988 در موزه پاور هوس تعدادی نمایشگاه موقت بزرگ برگزار شده است، که برخی از آنها بر پایه ی فیلم های محبوب سینمایی مانند ارباب حلقه ها و جنگ ستارگان بوده اند، که مدل ها، ابزار و لباس های همه بازیگران شش قسمت فیلم جنگ ستارگان را به نمایش گذاشته است. و جالب توجه است که به همراه پیشرفت های اخیر در فن آوری، برخی از آن ساخته های فانتزی به واقعیت تبدیل شده اند.

تلسکوپ مرز (MERZ)

موزه پاور هوس یک تلسکوپ مرز هفت و نیم اینچی دارد که در سال 1860-1861 ساخته شده است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد