کلیک ها: 5

بلاک چین blockchain چیست؟

ایتکوئین، اتریوم و ارزهای دیجیتال وارد جریان اصلی گفتمان می شوند، اما آنها نیز به یک مفهوم که به طور گسترده ای در حال افزایش است، اما درک ضعیفی از آن وجود دارد، مرتبط می شوند. این مفهوم بلاک چین blockchain نام دارد. این مفهوم چنان گسترده شده است که به سرعت معنی خود را از دست می دهد. "بلاک چین چیست؟" این یک جمله مبهمی است که به طور فزاینده ای به اشتباه تعریف نشده است.

توضیح دهندگان بی شماری به صورت متن، عکس و فیلم بلاک چین را تعریف می کنند ولی  تقریبا همه آنها اشتباه می کنند، زیرا آنها از یک فرض اشتباه شروع می کنند.  تعریف جهانی blockchain وجود ندارد و در مورد اینکه چه استاندارد هایی برای تعریف بلاک چین وجود دارد و دقیقا چه چیزهایی را می توان بلاک چین نامید، اختلاف نظر های گسترده ای وجود دارد.

بلاک چین blockchain چیست؟

سیستم بیت کوین bitcoin مبتنی بر بلاک چین است. سیستمی که صنعت بلاک چین را راه اندازی خواهد کرد که به گفته طرفداران آن تغییرات اساسی در پول، دولت و فراتر از آن ایجاد می کند. طبق گفته IBM، بیتکوین، که در سال 2009 در عرضه شد، اولین تطبیق تکنولوژی بلاک چین می باشد. و با این حال، بسیاری از طرح های فن آوری که امروزه "بلاک چین" نامگذاری شده اند، به هیچ وجه شباهتی به بلاک چین بیت کوین ندارند. بلاک چین بیتکوین شامل یک دایرکتوری دیجیتالی است که تمام معاملات را از ابتدای زمان تاسیس آن تا به این لحظه ثبت می کند.

بلاک چین blockchain چیست؟

تعریف گوگل از "blockchain" یک "دایرکتوری دیجیتال است که در آن تراکنش های ساخته شده در بیت کوین و یا دیگر ارز های رمزنگاری شده، از لحاظ تاریخی و به صورت عمومی، ثبت می شوند." Investopedia می گوید: "بلاک چین یک دایرکتوری دیجیتال و غیر متمرکز برای تمامی معاملات ارزهای دیجیتال است. اما بسیاری از بلاک چین ها عمومی نیستند و بسیاری دیگر غیر متمرکز نیستند. تکنولوژی بلاک چین blockchain یکی از جدید ترین تکنولوژی هایی است که با بکارگیری گسترده آن بخش های مختلف در صنعت، اقتصاد، فناوری اطلاعات، سخت افزار تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

بلاک چین blockchain چیست؟

کلیک ها: 5

همکاری هند و سوییس در زمینه رباتیک

شرکت های فناوری اطلاعات هندی به دنبال همکاری با سوئیس در زمینه دانش فنی رباتیک هستند.اقتصاددانان معتقدند که انقلاب چهارم در زمینه اجتماعی و اقتصادی در جهان ممکن است از  پیشرفت صنعت رباتیک ناشی شود. سوئیس به عنوان یک رقیب جدی برای کالیفرنیا در زمینه رباتیک، با دسترس بودن تکنولوژی، افراد متخصص و بودجه کافی که صنعت روباتیک را گسترش می دهند، پدیدار شده است. دایکاک میشرا، معاون فناوری وندستورم می گوید. "صنعت رباتیک برای ایجاد تغییر و تحول در بازار های در حال ظهور پدیدار شده است. درک کلی این بود که آنها باعث از بین رفتن مشاغل و حرفه ها می شوند. حرفه های جدیدی که طی چند سال به وجود آمده بودند با گسترش صنعت رباتیک از بین می روند.هند می تواند پیشرفت و رشد خود را با روباتیک تقویت کند. ما چند جلسه علمی با شرکت های سوئیس داشته ایم و امیدواریم در برخی از مبادلات فناوری بتوانیم با این شرکت ها همکاری داشته باشیم".

همکاری هند و سوییس در زمینه رباتیک

سوئیس در هفت سال گذشته به عنوان کشور نوآورانه جهان توسط کورنل، سازمان جهانی مالکیت معنوی و دانشکده کسب و کار INSEAD رتبه بندی شده است. این کشور همچنین توسط KPMG به عنوان بهترین کشور آماده دنیا برای تغییر و تحول درازمدت انتخاب شده است. اقدامات این کشور در زمینه رباتبک بسیار مرتبط با فعالیت های پیشگامان رباتیک و اتوماسیون است که به دنبال تغییر وضعیت موجود هستند. به گفته میشرا "سوئیس زمینه ای مناسب برای تقویت بخش رباتیک فراهم می کند زیرا دارای بزرگترین دانشگاه گوگل در خارج از کالیفرنیا است و نزدیک به 2500 متخصص، از جمله بیش از 250 متخصص هوش مصنوعی، با ظرفیت بالغ بر 5000 نیروی انسانی این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. انجمن Crypto Valley شامل پلت فرم  Ethereum و کیف پول بیت کوین Xapo است که که دفتر مرکزی خود را از ونکوور به سوییس منتقل کرد. SBHI ارائه دهنده خدمات مشاوره ای به شرکت های هند با توجه به سرمایه گذاری در سوئیس، با هدف ایجاد حضور مستقیم در سوئیس. بخش هایی از جمله علوم زیستی (داروسازی، زیست شناسی و مواد غذایی)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجزیه و تحلیل داده ها، خدمات بانکی و مالی، مواد شیمیایی، مهندسی و تجارت کالاها. خدمات مشاوره ای به آنها،، مقررات و محدودیت های اشخاص حقوقی مختلف، روند ادغام شرکت، بازار کار و قانون، ساختار هزینه، ساختار مالیاتی را پوشش می دهد.

همکاری هند و سوییس در زمینه رباتیک

 همکاری هند و سوییس در زمینه رباتیک

 

کلیک ها: 10

معرفی و بررسی گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

هر دو گوشی هوشمند پیکسل 1 و پیکسل 2 دارای مشخصات یکسان به جز صفحه نمایش هستند. هر دو آن ها دارای آخرین پردازنده های Qualcomm و 4 گیگابایت RAM هستند. اما برای اکثر کاربران باید به طور تخصصی و ویژه تر این نسخه جدید گوگل پیکسل بررسی شود.

معرفی و بررسی گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

مزایای گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

اندروید 8.0 در تلفن های هوشمند Pixel 2 عرضه می شود و فاقد مشکلات ساخت و فلاش هایی است که به گوشی آسیب می رسانند و سازگار با برنامه های کاربردی مانند برنامه های ناوبری است. این تجربه استفاده از اندرویدی است که همه ما می خواهیم. گوگل پیکسل 2 از نمایشگرهای OLED استفاده می کند، چیزی که آیفون 8 و 8 پلاس فاقد آن هستند. اپل ظاهرا این قابلیت را برای آیفون X ارائه خواهد کرد. این قابلیت تفاوت قابل توجه سیاه پوستان تیره تر و رنگ طبیعی تر را به خوبی نشان می دهد و این یکی از مزایای آن بر آیفون است. البته سامسونگ مدتی از OLED استفاده کرده است، اما اکثر کاربران ترجیح می دهند که برخی از قاب ها را در اطراف صفحه نمایش داشته باشند. در این صورت، من یک گوشی هوشمند هستم تا از انگشتان دستشان برای نگه داشتن گوشی استفاده می کنند، و یک مکان برای قرار دادن آنها داشته باشند. [برخی از کاربران مشکلات مربوط به صفحه نمایش Pixel 2 XL را تجربه کرده اند، از جمله رنگ آمیزی عجیب و غریب و حتی سوختن آن. گوگل اعلامیه رسمی خود را به The Verge در مورد آن منتشر کرد.

معرفی و بررسی گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

 دوربین یکی از بزرگترین نقاط قوت فروش گوگل پیکسل بود و گوگل یک کار آسان برای تنظیم سخت افزار دوربین انجام داده است. تکنولوژی HDR + به کار رفته در گوگل پیکسل کیفیت ضبط و ثبت تصاویر را به شکل شگفت انگیزی بالا برده است به نوعی که انگار شما آن را با چشم خود می بینید.تکنولوژی لنز Google به شما امکان می دهد تا تلفن خود را در یک نقطه مشخص یا جایی قرار دهید و بیشتر در مورد آن اطلاعات کسب کنید. این یک راه جالب برای استفاده از تمام مسائل آموزشی دستگاه های مختلف در گوشی های پیکسل است، اما برنامه های کاربردی هنوز در این بخش محدود و ضعیف است. پس زمینه های متحرک گوگل پلاس 2 بسیار عالی و زیبا هستند. کافی است لبه های اطراف تلفن همراه را فشار دهید تا دستیار گوگل احضار شود، یک قابلیت بصری و بسیار مفید است. دوبار ضربه زدن به دکمه پاور برای اجرای برنامه دوربین یک قابلیت بسیار کاربردی و مفید است. دستیار گوگل بسیار کاربردی تر و مفید تر از دستیار اپل Siri است. اگر چه اپل و گوگل اهداف صریح مختلفی را برای دستیاران خود دارند اما دستیار گوگل بیشتر شبیه یک دستیار واقعی است که می تواند وظایف داخل برنامه ها را انجام دهد یا اطلاعات را جستجو کند.اسکنر اثر انگشت در گوشی های پیکسل در نقطه سمت راست در پشت گوشی قرار دارد. این اسکنر مانند اسکنر گوشی گلکسی سامسونگ خیلی به دوربین نزدیک نیست که بر روی آن لکه اندازد و مانند آیفون X کاملا حذف نشده است.هر دو نسخه گوگل پیکسل عکس ها و ویدیوهای خود را به طور خودکار در رزولوشن بالا در فضای ابری به صورت رایگان ذخیره خواهند کرد.

معرفی و بررسی گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

معایب گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

 پیکسل 2 مانند آیفون x دارای گوشه هایی روی صفحه نمایش است. این یک انتخاب مهندسی نیست، بلکه یک تصمیم در طراحی است. در گوشی های پیکسل جک هدفون وجود ندارد در حالی که گوشی های Galaxy و LG V30 هنوز دارای جک هدفون هستند، اگر این مهم ترین اولویت برای شماست. گوگل قیمت هدفون USB-C خود را به قیمت 9 دلار کاهش داد، بنابراین اگر می خواهید از کابل برای اتصال هدفن استفاده کنید، می توانید از آن استفاده کنید یا اگر میخواهید فقط هدفون های بی سیم را دریافت کنید از Jaybird و Bose استفاده کنید. باتری 2700 میلی آمپر در ساعت Pixel 2 نسبت به گوشی های گلکسی اس 3000 میلی آمپر در ساعت ضعیف تر است. Pixel 2 XL از مشکل باتری ضعیف رنج می برد، زیرا دارای سلول عظیم 3.520 مگا بایت است.

معرفی و بررسی گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2

کلیک ها: 7

برنامه Amazon’s Prime Video برای تلویزیون اپل

آمازون و اپل همان طور که قول داده بودند قصد دارند برنامه Amazon’s Prime Video را برای تلویزیون اپل در سال 2017 منتشر کنند. مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک در ماه ژوئن اعلام کرد که برنامه پخش در انتهای سال 2013 در دسترس قرار خواهد گرفت و صاحبان تلویزیون اپل به طور مستقیم به تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم های موجود در سرویس محبوب می پردازند. کوک در سخنرانی اپل اشاره داشت که آمازون قصد دارد با انتشار برنامه Amazon’s Prime Video تا پایان امسال به عرصه اپلیکیشن های تلویزیون و همچنین اپلیکیشن های تلویزیون اپل وارد شود.این سخنرانی قبل از اینکه نمایشهای اصلی آمازون از جمله موتزارت در جنگل، مرد در قلعه بالا معرفی شود گفته شد.

زمان انتشار برنامه Amazon’s Prime Video

شش ماه از آن خبر می گذرد  و چندین خبر که نشان میدهد زمان آغاز انتشار این برنامه است  به گوش میرسد- از جمله رویداد ماه سپتامبر اپل (که در آن تلویزیون 4K اپل معرفی شد) احتمالا در دسترس بودن برنامه و قابلیت اتصال به دستگاه باید همزمان با هم باشند و از آنجا که تلویزیون اپل هنوز بدون برنامه Prime Video است، دستگاه به طور کامل از Amazon.com پشتیبانی نمی کند، اما در اواخر ماه سپتامبر  به نظر می رسد. پیش نمایش بعدی آمازون برای یکی از نمایش های اصلی آن، فصل دوازدهم  Grand Tour است که می تواند یکی دیگر از نشانه های تاریخ انتشار برنامه Apple TV باشد البته اگر تا سال آینده به تاخیر نیفتد.آمازون و اپل موفق به پاسخگویی به درخواست ها در مورد وضعیت فعلی Prime Video برای Apple TV نشدند. هر دو شرکت در ماه های اخیر پیش از زمان خرید تعطیلات محصولات جدید 4K را منتشر کرده اند.

برنامه Amazon’s Prime Video برای تلویزیون اپل

محتوای ویدیو آمازون می تواند بر روی یک تلویزیون اپل از آی فون یا iPad با استفاده از ویژگی AirPlay اپل پخش شود، اما این فقط یکی از ویژگی های این برنامه بومی سازی شده است. بر خلاف دیگر سرویس های نمایش آمازون که این قابلیت را در تلویزیون اپل ندارد. در سال 2015، آمازون فروش Apple TV و Chromecast را متوقف کرد تا از سردرگمی مشتریان جلوگیری کند، زیرا هیچ کدام از این دستگاه ها  برنامه Prime Video را ارائه نمی دهند.

برنامه Amazon’s Prime Video برای تلویزیون اپل

چندین گزارش از اوایل سال جاری به نظر می رسید که اپل و آمازون از  هماهنگی با هم به انتشار یک برنامه می پردازند. Recode اخباری را منتشر کرد که توافق برای ارائه Prime Video به Apple TV  نزدیک است. و در ماه می، BuzzFeed  گزارش داد که آمازون احتمالا فروش محصولات تلویزیون اپل را به عنوان بخشی از این معامله ادامه خواهد داد. تیم کوک تایید کرد در سخنرانی WWDC اپل اشاره داشت که این برنامه در در حال طراحی است و آمازون گفته است که با تلویزیون های نسل دوم و جدیدتر سازگار است.

 برنامه Amazon’s Prime Video برای تلویزیون اپل

کلیک ها: 11