هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

هنر محیطی یک جنبش در حال توسعه در ایران است که بیشتر توسط نسل جوان دنبال می شود. هرچند گاهی اوقات مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی در آثارشان به تصویر کشیده می شود، این هنرمندان بیشتر به مسائل زیست محیطی توجه دارند.

 

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

هنرمند ایرانی، احمد نادعلیان، نماینده مشهور سیاره زمین است که از هنر خود برای افزایش آگاهی و بهبود دانش مردم در مورد مسائل زیست محیطی استفاده می کند. کار او احترام به موجودات زنده و محیط طبیعی است. برای رسیدن به آن، علاوه بر زندگی با طبیعت، او زمینه های مجسمه سازی را در فضایی آرام در محیط طبیعی ایجاد کرد. او در جامعه عشایری رشد گرده و طبیعت را انتخاب کرده که او را جذب کند و به او می آموزد که چگونه آنچه را که به طور غیرقابل برگشت از دست داده است، نمایش دهد. فرهنگ و باغ های باستانی ایران تأثیر قابل توجهی در کار او داشته است.
او در جهان برای پروژه های هنر محیطی معروف است. کار او مقیاس وسیعی از نشانه هایی از روایات و اسطوره های باستان با درک خلاقانه به کسانی که متعلق به موضوعات فعلی هستند را در بر می گیرد. برای سالهای زیادی، او اشیا یا الگوهای مختلفی مانند ماهی، چهره های انسان، دست ها، پاها، پرندگان، بز ها، خرچنگ ها و مارها ساخته است.

 

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

همچنین، او نمادها زودیاک، خورشید و ماه را به مخاطب یادآوری می کند که تصاویر نه تنها نماینده ای از طبیعت بلکه مفاهیم نمادینی هستند که در میهن و در سراسر جهان از جمله ایتالیا، آلمان، ایالات متحده آمریکا، انگلستان اسپانیا، فرانسه، چین، هلند، یونان، روسیه، ازبکستان، تاجیکستان، بنگلادش، فنلاند، لبنان، سوریه، آذربایجان، سوئد، دانمارک، امارات متحده عربی، قطر، کویت، ترکیه، سوئیس و صربستان ایجاد شده اند. کار نادعلیان عمدتا مربوط به جریان آب و جزر و مد است. او به طور موقت تصویر ماهی و سایر موجودات زنده در آب را بر روی سنگ های صاف در داخل آب حک می کند. این یک نوع هنر حکاکی است. به همین ترتیب، نادعلیان اشیاء دیگر را در بسیاری از مکان های ناشناخته زیر زمین قرار می دهد. برای سال های زیادی اوجشنواره های هنر محیطی را در جزیره هرمز در خلیج فارس برگزار کرده است

 

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سلطان احمد استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال