ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هیچهایکینگ عکاس جوان صربستانی در ایران

چرا ایران؟ آنجا امن نیست آیا جنگ است؟ دیوانه ای؟ حتی اگر کسی به من پول بدهد، نمیروم.
این ها فقط برخی از جمله ها و عکس العمل های مردم نزدیک به من هستند وقتی که به آنها گفتم که من تابستان امسال به ایران می روم. نفوذ رسانه های غربی و طرفدار آمریکایی حتی در کشور من - صربستان زیاد است و مردم حقیقت را در مورد ایران نمی دانستند. من ایران را نمی شناختم تا زمانی که تصمیم گرفتم تجربه کنم که آیا این موضوع درست است یا نه. تجارب دیگر در ایران بسیار خوب بودند و کاملا مخالف آنچه در رسانه ها مطرح می شد، بود. اگر شما از هر دو طرف پیروی کنید، پارادوکس کامل است.

 

هیچهایکینگ عکاس جوان صربستانی در ایران
یکی دیگر از دلایل تصمیم من برای دیدن ایران عکاسی است. من در اینترنت تصاویری از فرش های رنگارنگ ایرانی، تپه های بیابانی و مساجد رنگارنگ را دیدم و احساس کردم که باید از این کشور دیدن کنم، حتی اگر واقعا جنگ باشد. با توجه به شرایط اقتصادی من (که دانشجو بودم، و همچنین اینکه از صربستان هستم و کشوری است که از لحاظ اقتصادی توسعه نیافته است)، من تصمیم گرفتم به عنوان روشی کاربردی و همیشگی و قدیمی، هیچ هایک را برای سفر انتخاب کنم .

 

هیچهایکینگ عکاس جوان صربستانی در ایران
صادقانه بگویم، من خیلی جرات داشتم. من از دو چیز می ترسیدم که در حال حاضر به نظر بسیار خنده دار است که نمی توانم آن را باور کنم. اولین مسئله ترس از دزدیدن تجهیزات عکاسی ام بود. لطفا زود من را قضاوت نکنید، برای کسی که از اروپا به ایران می آید، فکر می کند که به کشوری دور افتاده با قوانینی متفاوت می رود، نمی دانستم چه اتفاقی در این مورد می افتد.
ترس دوم سوء تفاهم از مردم محلی بود، چرا که من مطمئن نبودم که چه تعدادی از مردم در ایران می توانند به انگلیسی صحبت کنند. من ترسیدم که مبادا جایی بدون توانایی برقراری ارتباط گیر کنم و نتوانم منظورم را برسانم اما آماده بودم که ریسک کنم.
من از آذربایجان و از طریق گذرگاه مرزی در شهر آستارا به ایران وارد شدم. به طور ناباورانه ای آنها در مورد اینکه چه چیزی حمل میکنم نپرسیدند. من انتظار بازرسی سختی داشتم، اما با خوش آمد گویی گرمی مواجه شدم آنها خوشحال شدند چون اسامی برخی از ورزشکاران صربستان را می دانستند. پس از ورود به کشور، به شهر رشت رسیدم، جایی که من برای اولین بار با مردم محلی تماس داشتم.

 

هیچهایکینگ عکاس جوان صربستانی در ایران
جالب ترین چیز در مورد ایران چیست؟ اگر مجبور باشم در دو کلمه جواب بدهم، فرهنگ و مردم است. البته لیست چیزهایی که من دوست دارم برای این متن خیلی طولانی است، اما از غذا، معماری و تنوع زیادی که از شهر به شهر متفاوت بود نمیتوان گذشت. تمام این تنوع، فرهنگ، معماری، غذا، سنت ها بازتاب یک ملت، درک آنها از جهان، طبیعت و بشریت است .
الهام من مردم هستند؛ زیرا آنها معجزه می کنند. در لبخند شان غرور را می بینم .پیروی و احترام، ویژگی های بسیاری از افرادی است که من ملاقات کردم. پول برای این افراد جایگاه اول نیست، بلکه مهمان نوازی و عشق است. بسیاری از مردم من را به منزلشان برای ناهار یا چای دعوت می کردند. تا کنون من حدود 35 کشور را دیدم، اما هرگز کشوری شبیه به ایران را ندیده ام.

 

هیچهایکینگ عکاس جوان صربستانی در ایران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد