ورود زنان به این جزیره ممنوع است!

ژاپن یکی از کشورهایی است که نماد علم و پیشرفت در شرق دنیا محسوب می شود. اما در این کشور جزیره ای وجود دارد که از قانون عجیبی تبعیت می کند. این جزیره اوکینوشیما یا Okinoshima نام دارد. قانونی که در این جزیره اجرا می شود این است که ورود زنان به آن ممنوع است. همین موضوع باعث شده است که این جزیره ی ژاپن بسیار خبرساز شود. جزیره ی اوکینوشیما سرشار از آثار باستانی و گنجینه های قدیمی است اما به دلیل این قانون عجیب و غریب تنها مردان می توانند از این آثار دیدن کنند.

ورود زنان به این جزیره ممنوع است!

در جزیره ی اوکینوشیما مذهب شینتو رواج دارد و در واقع همین مذهب است که پایه و اساس این قانون عجیب شده است. جزیره ی اوکینوشیما در جنوب منطقه ی کیوشو قرار دارد و در آن سه معبد مقدس مذهب شینتو نیز وجود دارد. این جزیره علاوه بر منع ورود زنان، قوانین عجیب دیگری نیز دارد، مثلا مردان قبل از ورودشان به جزیره باید قانون پاک سازی را رعایت کنند و در آب دریا خودشان را پاک کنند و هنگام خروج از جزیره نیز نباید هیچ چیزی را با خود از جزیره خارج کنند و این که پس از خروج از جزیره نیز راجع به سفرشان به جزیره ی اوکینوشیما با هیچ کس صحبت نکنند. البته این نکته نیز جالب است که گردشگران در طول یک سال فقط یک روز که بیست و هفتم ماه می است، اجازه ی ورود به جزیره ی اوکینوشیما را دارند و در باقی روزها ورود به جزیره برای گردشگران امکان پذیر نیست.

ورود زنان به این جزیره ممنوع است!

همان طور که گفته شد دلیل قانون منع ورود زنان به این جزیره، مذهب شینتو است. اما دلیل مذهب شینتو برای این قانون مشخص نیست. طبق برخی گمانه زنی ها و روایت ها گفته می شود که شینتو برای زنان ارزش زیادی قائل می شود و از آن جایی که سفر به این جزیره با خطرات بسیاری همراه است، ورود زنان را به آن جا منع کرده است.

در قرن های 4 تا 9 میلادی جزیره ی اوکینوشیما و آب های اطراف آن راه دریایی مهمی میان ژاپن، چین و کره بوده است. در واقع بسیاری از تجار از این مسیر برای سفرهایشان استفاده می کردند. به خاطر همین رفت و آمدها این جزیره میزبان آثار تاریخی بسیاری از جمله سنگ های تزئینی، معابد، شمشیر و ... شده است. به دلیل وجود این آثار باستانی ارزشمند نیز در سال 2017 جزیره ی اوکینوشیما به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

ورود زنان به این جزیره ممنوع است!

به دلیل شرایط خاص این جزیره، هیچ کسی در آن زندگی نمی کند، غیر از یک روحانی شینتو که برای حفاظت از معابد در جزیره ساکن می شود. و این روحانی نیز به صورت دوره ای تغییر می کند.

ورود زنان به این جزیره ممنوع است!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

راهنمای سفر به مالزی

هتل پیاززا این گرجستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر