ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وضعیت مادر هنگام شیر دادن

وضعیت مادر هنگام شیر دادن
وضعیت و حالت خود را طوري انتخاب کنید که بتوانید به راحتی شیرخوار را در آغوش گرفته و پستان خود را در دهان او قرار دهید. هم چنین میتوانید روي صندلی یا مبل بنشینید یا روي تخت و یا هر وضعیتی که راحت هستید، دراز کشیده و شیر بدهید. بهترین وضعیت، حالتی است که روي صندلی راحتی راست بنشینید و زیر بازو، پشت و زیرپاي خود تکیه گاهی داشته باشید، ولی اگر می خواهید در رختخواب شیر بدهید، پیشنهاد میشود بالش سفتی در پشت و بالش دیگري زیر زانوي خود قرار دهید.
وضعیت گهواره ای
یکی از روش نگهداری کودک برای شیردهی است. در این وضعیت، سر شیرخوار در قسمت خم آرنج مادر قرار می گیرد و بدنش با ساعد مادر حمایت می شود.
وضعیت گهواره ای متقاطع
این روش برای نوزادانی که در پستان گرفتن مشکل دارند، بسیار مفید است. این روش در نوزادان نارس و کوچک که عضلات شل دارند و مادرانی که نوک پستان شان آزرده شده، بهترین روش شیر دادن می باشد. اگر قصد دارید از پستان چپ کودک را شیر بدهید، او را با دست راست نگهدارید و بالعکس. در این حالت، دست مادر، گردن شیرخوار را نگه می دارد و بدن شیر خوار در امتداد طول ساعد مادر قرار می گیرد. از دست طرف پستان مورد استفاده، برای نگهداری پستان استفاده می شود. یعنی مثلا با دست چپ، پستان چپ را نگه می دارد. دهان شیرخوار در سطح نوک پستان یا مختصری پایین قرار می گیرد و بدن او به پهلو رو به مادر است.
وضعیت زیر بغلی

وضعیت مادر هنگام شیر دادن
در این حالت، مادر می نشیند و سر نوزاد به طرف پستان و بدنش زیر بغل مادر در پهلوی وی قرار می گیرد. باسن کودک روی بالشی نزدیک آرنج مادر قرار دارد تا نوزاد  به پستان نزدیک تر شود. در این وضعیت بهتر است برای راحتی خودتان، پشت شانه های خود هم بالش بگذارید و بعد از پستان گرفتن شیرخوار، تکیه دهید. اگر سینه های بزرگی دارید با نوک پستان ها فرورفته است، بهتر است از این روش استفاده کنید چون مادر دید بهتری بر شیرخوار و کنترل بیشتری بر سر او دارد. این وضعیت برای مادرانی که تحت عمل سزارین قرار گرفته اند و در مواردی که بچه خواب آلود است یا در یادگیری تغذیه با شیر مادر مشکل دارد، همچنین برای کودکانی نارس و دو قلو و کودکانی که مکیدن ضعف دارند، مفید می باشد.
وضعیت خوابیده به پهلو

وضعیت مادر هنگام شیر دادن
در این وضعیت مادر و کودک به پهلو رو به روی هم می خوابند. می توانید چند بالش زیر سر، پشت و زیر زانویی که به طرف بالا است بگذارید. نوزاد به پهلو قرار می گیرد به طوری که پشتش بر بازوی تان تکیه دارد و زانوهایش به طرف شما کشیده شده است. اگه لازم بود، یک بالش کوچک، پتو یا حوله تا شده در پشت شیرخوار هم گذاشته شود. در مادرانی که سزارین شده اند، بهتر است بین مادر و شیرخوار یک بالش کوچک با یک حوله تا شده کوچک قرار بگیرد تا از بخیه ها محافظت شود.
وضعیت خوابیده به پشت

وضعیت مادر هنگام شیر دادن
در وضعیت خوابیده به پشت می توانید به یک پهلو غلطیده و از یک پستان شیر بدهید، سپس به پهلوی دیگر غلطیده و از پستان دوم شیر بدهید. توصیه می شود راه های مختلف را تجربه کرده و آسان ترین وضعیت را برای خود و کودک تان پیدا کنید، گذاشتن یک بالش زیر سر معمولا لازم است. بعضی مادران ترجیح می دهند، چندین بالش را زیر بالا تنه و سر خود قرار دهید تا این قسمت از بدن آنها بالاتر باشد. یک بالش زیر ران نیز راحتی بیشتری  را فراهم می کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مجسمه مادر تفلیس گرجستان

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

شیر زورگو

خرگوش بازیگوش و شیر

ماجرای شیر و شغال

ماجرای شیر مهربان و مگس

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد