ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا

منطقه پاتایا در ساحل شرقی تایلند میزبان گردشگران بیشماری است. پاتایا دارای سنت های باستانی تایلند و ماجراهای مدرن است. شما می توانید لذت یک جشن پر جنب و جوش را در پاتایا تجربه کنید و یا با گنجینه های منحصر به فرد مذهبی آشنا شوید. کاوش در طبیعت، هنر، علم و فرهنگ را در پاتایا به گونه ای تجربه خواهید کرد که هرگز تصورش را هم نکرده اید. لذت بردن از زیبایی خیره کننده، جنگل های بارانی و یا گل های سرخ تنها گوشه ای از این سفر پر ماجرا به حساب می آید. بررسی ما بهترین جاذبه های پاتایا را معرفی می کند. این جاذبه ها تنها نمونه ای کوچک از انواع شگفتی های پاتایا است که می توانید در این منطقه پیدا کنید. بسیاری از جاذبه های پاتایا در تایلند منحصر به فرد هستند، به گونه ای که برخی از آنها در سراسر جهان بی نظیر می باشند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
1-    خیابان پیاده روی

منظره ها و صداهای موجود در خیابان پیاده روی کاملا متفاوت از بخش های دیگر تایلند است. شهرهای دیگر ادعا می کنند که نسخه دیگر این خیابان را دارند. اما هیچ خیابانی سرگرم کننده تر از خیابان واقع در انتهای ساحل پاتایا نیست. پس از ساعت 18:00 بسته به میزان ترافیک خودروها کسب و کار در خیابان پیاده روی آغاز می شود. تقریبا تمام ساختمان ها مجهز به کلوب شبانه، رستوران و یا بوفه هستند. در شب خیابان با نور نئون روشن شده و موسیقی های مختلفی به گوش می رسد.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
2-    معبد حقیقت

این معبد از نوعی چوب ساج ساخته شده است. معبد حقیقت واقعا هیبت الهام بخشی دارد. این معبد بیان کننده حقیقت فلسفی است که در مورد اهمیت مذهب، فلسفه، هنر در توسعه انسانی، حماقت نادیده گرفتن اخلاق و رضایت معنوی در پیگیری ماتریالیسم حرف هایی برای گفتن دارد. این معبد نشان دهنده تظاهراتی زیبا و شفاف از تلاش و مهارت انسان است. به ویژه هنگامی که متوجه شوید که هیچ یک از چوب مورد استفاده، اصلاح نشده یا به صورت شیمیایی حفاظت نشده اند.

3-    نمایش تیفانی

نمایش تیفانی در یک تئاتر بزرگ اجرا می شود. این نمایش با لابی بزرگ پوشیده شده با سنگ مرمر و لباس-های خیره کننده بسیار چشمگیر است. یک ساعت طولانی از شورش صدا، رنگ و نور در این نمایش گنجانده شده است.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
4-    باغ گرمسیری

باغ گرمسیری پر از پر از گل های زیبا و رنگارنگ است. این باغ دارای نمایشگاه ها بسیاری است که گیاهان تایلندی را به نمایش عموم می گذارند. تیم طراحی این باغ بارها برنده جایزه های مختلف بین المللی برای طرح های خود شده است.

5-    بازار شناور پاتایا

این بازار به عنوان بازار شناور چهار منطقه شناخته می شود. زیربنای این بازار 100 هزار متر مربع است و نماینده چهار منطقه تایلند یعنی شمال، شمال شرقی، مرکز و جنوب است. در این بازار شناور انواع سوغات، انواع میوه ها، انواع غذاها، انواع کارهای هنری، انواع صنایع دستی، انواع کارت پستال ها برای مناسبت های مختلف و انواع لباس و نمایش ها و تظاهرات منظم فرهنگی یافت می شود. در این بازار 114 فروشنده وجود دارد. برخی از این فروشندگان با استفاده از قایق به کسب درآمد مشغول هستند. سایر فروشندگان از بناهای به هم متصل و پیاده روهای محکم استفاده می کنند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
6-    تپه بزرگ بودا

بودای بزرگ به ارتفاع 18 متر در این مکان قرار دارد. این مکان نزدیک به صد متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. از این مکان تماشای پاتایا و خلیج جومتین واقعاً زیباست. معبد موجود در این محل بازدید کنندگان بسیاری دارد. این معبد دارای زنگ های مختلف، وسایل بخور، مجسمه های کوچک متعدد و بخش های دیدنی و چشمگیر است. اغلب مردم پاتایا برای دعا به این مکان مراجعه می کنند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
7-    پارک های آبی

پاتایا دارای پارک های آبی بسیار برجسته ای است. بزرگ ترین و بهترین پارک آبی پاتایا پارک آبی رامایانا است. در پارک های آبی انواع رستوران ها و مراکز تفریحی و گردشگری با امکانات ویژه برای خانواده ها وجود دارد.

8-    دیدگاه های فوق العاده

خاو در پاتایا بهترین محل برای تماشای طلوع و غروب خورشید است. در این مکان سوغاتی های ارزان نیز به فروش می رسد. تورهای گردشگری معمولاً برای 10 تا 15 دقیقه در این محل توقف می کنند. این زمان کوتاه برای لذت بردن از یک منظره خیره کننده نیز کافی است.

9-    جزیره مرجانی

اگر از شما خواسته شود که یک دریای زیبا به رنگ آبی روشن و یک دره ساحلی بی نظیر و بدون ساختمان-های بلند را تصور کنید، بدون شک جزیره مرجانی پاتایا را متصور خواهید شد. شما جزیره لارن نه بلکه یک تکه از بهشت را متصور شده اید. جزیره لارن چیزی فراتر از سایر شلوغی های پاتایا است. جزیره لارن به عنوان جزیره مرجانی نیز شناخته می شود. این جزیره در 8 کیلومتری غرب ساحل پاتایا قرار دارد. اگر به سواحل پر تلاطم علاقه دارید، ساحل لارن را از دست ندهید. از آنجایی که این جزیره زیاد دور نیست، بازدیدکنندگان می توانند صبح به آنجا بروند و پس از گذشت چند ساعت بعد از ظهر به پاتایا بازگردند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
10-    هنر در بهشت

در این مکان مفروضات سنتی گالری های هنری نادیده گرفته می شوند. در عوض برای هنر زندگی را به ارمغان می آورد. بازدیدکنندگان می توانند از طریق توهمات نوری با چشم اندازهای طبیعت بازی کنند. با ایستادن در موقعیت مناسب و گرفتن عکس از زوایای مختلف شگفتی ساز خواهید بود. مناظری شبیه به افسانه ها، شنا کردن با دلفین ها در اقیانوس، عبور از پل های جنگلی ترسناک و... ذهن هر بیننده ای را متحیر می کند.

11-    رایپلی این را باور دارد یا نه

رایپلی این را باور دارد یا نه مکانی دارای 300 نمایشگاه است که ذهن هر مخاطب را حیرت زده می کنند. نمایش داستان و واقعیت ها، نمایش های شگفت انگیز و تکان دهنده در این مکان نشان می دهد که واقعیت واقعا غریبه تر از داستان است. این مکان دارای موزه های شگفت انگیز، غرفه های سرگرمی، موزه موزاییک، تئاتر متحرک 12 بعدی و بالن نیز هست.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
12-    کوه بودا

بزرگ ترین حکاکی بودا در جهان مربوط به حکاکی روی کوه بودا در پاتایا است. تصویر طلایی بودا با استفاده از لیزر بر کوه حک شده است. تصویر بودا در ارتفاع 70 تا 130 متری در حالتی حک شده است که بودا با یک دست روی زانو و دیگری در دامانش نشسته است. این کوه یکی از زیبایی های طبیعی قابل توجه است. علاوه بر کوه بودا چند جاذبه گردشگری دیگر نیز در نزدیکی این کوه قرار دارد.

13-    سوار شدن در توپ راکت

این بخش از پاتایا شما را هیجان زده می کند. بازی توپ راکت یکی از سرگرم کننده ترین بازی ها در شب های مهتابی پاتایا است. این بازی دارای چند برج با رشته های مخصوص است. هر برج به اتاقکی متصل است که دو نفر در آن جای می گیرند. این بازی در نزدیکی خیابان پیاده روی است و مردم را در هوا بالا و پایین می برد. اتاقک با سرعت چرخش می کند و شبی خاطره انگیز را برای شما به ارمغان می آورد.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راهنمای سفر به پاتایا

اگر برای اولین بار است که قصد سفر به پاتایا را دارید و تمایل دارید که راجع به این شهر اطلاعات یا نکات مفیدی به دست بیاورید ما به شما خواندن این متن را توصیه می کنیم تا هرچه را که برای این سفر لازم دارید، بدانید.
خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید برای سفرتان برنامه ریزی کنید، از جمله انتخاب هتل، کارهایی که می توانید انجام دهید، و خیلی چیزهای دیگر را ادامه این متن خواهید فهمید.
یکی از کارهای لذت بخش در پاتایا، گشت و گذار روزانه در این شهر است. هر چقدر هم که به این شهر رفته باشید، اما همیشه رستواران جدیدی افتتاح شده است که آن را امتحان نکرده اید و در کوچه پس کوچه های شهر نیز چیزهای جدید و جالبی را خواهید یافت. پاتایا هرگز خسته کننده نیست و پیشنهاد می کنیم که همیشه دوربین خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید لحظات زیبایی که در آنجا دارید را ثبت کنید.

راهنمای سفر به پاتایا

پاتایا همیشه روشن و سرگرم کننده است. این شهر ساحلی پر جنب و جوش در اوایل دهه 1980 به شهرت رسید و شهرت آن تا به امروز نیز دوام یافته است. از هنگام طلوع خورشید تا غروب خورشید، سواحل پاتایا به طور مداوم به زندگی نشاط می دهند، زیرا علاقمندان به ورزش های آبی و خورشید پرستان به کنار آب می آیند و فضای آن را پر از انرژی و تکاپو می کنند. پس از غروب خورشید، زندگی در خیابان ها ادامه دارد، شب زنده داری و مهمانی تا طلوع آفتاب ادامه دارد. صرف نظر از ورزش های آبی و شب زنده داری، پاتایا فرصت های بی پایانی را برای اقامت و سرگرمی ارائه می دهد. همین باعث شده است که این شهر به تصویری جذاب به عنوان یک شهر ساحلی ایده آل تبدیل شود که به طور گسترده ای به مقصد گردشگران از نقاط مختلف تبدیل شده است. فرقی نمی کند که زوج باشید یا خانواده یا تنها، چرا که در پاتایا برای همه این ها تفریحات و سرگرمی های مناسبی وجود دارد. پاتایا تنها 147 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد و نزدیکترین و عمده ترین ساحل تایلند نسبت به پایتخت این کشور است.

راهنمای سفر به پاتایا

اقامت در پاتایا

انتخاب یک هتل مناسب در پاتایا می تواند مهم ترین تصمیم در مورد برنامه ریزی برای این سفر شما باشد. محیط ناکلوآ، پاتایا و جمتین کاملا با هم متفاوت است: ناکلوآ آرام است و بیشتر تایلندی است، اما دارای بهترین سواحل نیز هست. جمتین محیط آرام و راحتی است، در حالی که پاتایا کاملا پر هیجان و شلوغ است. و بسته به نوع تعطیلاتی که به دنبال آن هستید، مطمئنا محل مناسبی را از میان این سه، برای خود خواهید کرد.

در پاتایا به چه جاهایی می توان رفت؟

پاتایا به فضای پر جنب و جوش خود شناخته شده است، اما این مورد در تمام بخش های این شهر ساحلی محبوب صادق نیست. پاتایا در امتداد ساحل شرقی تایلند، به سه ناحیه اصلی - ناکلوآ، ساحل پاتایا و جمتین تقسیم شده است. هر کدام از این بخش ها دارای فضای منحصر به فرد و جاذبه های خاص خود می باشند، برخی از بخش های آن بیشتر شبیه به مناطق سنتی تایلند هستند و در حالی که دیگر بخش ها شکلی کاملا متفاوت دارند.

راهنمای سفر به پاتایا

چه کارهایی می توان در سفر به پاتایا انجام داد؟

چیزهای زیادی هست که می توانید در پاتایا انجام دهید، و مطمئن باشید که هرگز از این سفر خسته نخواهید شد. صرف نظر از اینکه سلایق و علایق شما چیست. این شهر دارای جاذبه ها و مناظر منحصر به فردی است، از پارک های آبگرم گرفته تا مجسمه های باشکوه بودا در موزه ها و گالری های عجیب و شگفت انگیز که به طور کامل انتظارات شما را برآورده می کنند. به ویژه، معبد زیبای حقیقت که یکی از بهترین جاذبه های پاتایا است و کاملا متفاوت از هر معبد موجود دیگری در تایلند است.

راهنمای سفر به پاتایا
شب گردی در پاتایا

پاتایا به عنوان یک شهر مهمانی شناخته می شود و شهرتی است که به درستی سزاوار آن است. نقاط مختلف این شهر با دیسکوهای شب زنده داری پر شده است و غذاهای متنوعی نیز در رستوران های آن طبخ می شود. این شهر همچنین دارای چند کاباره درجه یک، باشگاه های ساحلی، استادیوم های بوکس و انواع مختلفی از کافه های آبجو است که دارای نوشیدنی های بسیار ارزان می باشد. قدم زدن در خیابان، خود یکی از محبوب ترین تفریح ها در شب است. اگر یک کیلومتر راه بروید، در طول مسیر بیش از 80 کافه، رستوران، موسیقی زنده، کلوپ های شبانه و تعداد زیادی بار می بینید، که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فردی هستند.

خرید کردن در پاتایا

از خرید کردن در پاتایا نمی توان خودداری کرد و قیمت ها تقریبا مشابه با بانکوک می باشد، پاتایا نیز دارای تعداد زیادی بازار و فروشگاه های بوتیک است که هیچگاه نمی بندند. شما می توانید هر چیزی از بالاترین درجه تا یک سوغاتی ساده را با قیمت های متفاوتی پیدا کنید. مکان های قابل توجهی مانند بازار شناور پاتایا یا میموزا روز خوبی را برای شما ایجاد می کنند، و جاذبه های مخصوص به خود را دارند.

راهنمای سفر به پاتایا
تورها و فعالیت ها

از آنجا که پاتایا بزرگترین و محبوب ترین شهر پر رفت و آمد در نزدیکی بانکوک است، از لحاظ آنچه که می توانید ببینید و انجام دهید، پتانسیل زیادی دارد. مناظر بسیاری برای دیدن وجود دارد و یک تور سازمان یافته می تواند به شما کمک کند که بسیاری از آنها را ببینید و در مورد آنها بیشتر بدانید. و در غیر این صورت می توانید به تنهایی نیز از این اماکن دیدن کنید. برای کسانی که ورزش را دوست دارند، پاتایا دارای امکانات درجه اول برای گلف، قایقرانی، غواصی و خیلی چیزهای دیگر است.

راهنمای سفر به پاتایا
کجا غذا بخوریم؟

محدوده وسیعی از گزینه های موجود برای غذا خوردن در پاتایا وجود دارد. از غذاهای عالی تا غذای ساده، همه نوع را پوشش می دهد. و با قیمت های مختلف، شما می توانید غذاهای تایلندی، چینی، ژاپنی، هند، ایتالیایی، انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی، آلمانی، عربی، روسی و بسیاری از سبک های دیگر را امتحان کنید. شما مجبور نیستید که در رستوران های هتل غذا بخورید تا بتوانید از بهترین مواد محلی و وارداتی تهیه شده توسط سرآشپزهای ماهر و با تجربه استفاده کنید، بلکه می توانید به طور مستقل و با قیمت مناسب به رستوران های بیرون از هتل بروید و از غذای آنها استفاده کنید.

راهنمای سفر به پاتایا

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هزینه ­های سفر به پاتایا، شهر ساحلی زیبا در تایلند

 اگر به فکر خوشگذرانی ­های واقعی هستید به همه بگوئید که می­ خواهید به تایلند و شهر پاتایا سفر کنید. مردم محلی در تایلند شعاری جز تعطیلات آخر هفته حق مسلم ما است ندارند. طراحی پاتایا برای گذراندن تعطیلاتی خوب و خوش پایه ریزی شده است. این شهر ساحلی تایلند دارای هتلها، استراحتگاه ­ها، رستوران­ها، باشگاه­های موسیقی و غیره بسیاری است. پاتایا شهر نوشیدنی ­های خوشمزه و استراحت کنار ساحل است. کمتر شهری در کره زمین این همه تفریح و نشاط را با هم دارد.

 به همین دلیل است که این شهر سالانه میزبان بیش از 5 میلیون نفر گردشگر می­باشد. پاتایا شهری با امکانات مسافرتی بیسار زیاد است و شما برای رفتن به این شهر به هیچ وجه خسته یا اذیت نخواهید شد. به همین دلیل است که تمام دنیا به دنبال روزهای تعطیلی هستند که بتوانند به این شهر پر رزق و برق سفر کنند. پاتایا دارای مکان­ های گردشگری خانوادگی بسیار زیادی است پس اگر با خانواده قصد سفر دارید از این جهت نگران نباشید. برای سفر به هر جایی نیاز است تا یک برنامه ریزی جامع و کامل داشته باشید.

کجا اقامت داشته باشید به چه مناظر دیدنی بروید با چه امکاناتی سفر کنید و غیره. برای هر کاری باید میزان هزینه مورد نیاز برای انجام آن را مد نظر داشت. اولین کاری که قبل از رفتن به یک سفر تفریحی باید انجام دهید داشتن برنامه مالی است. به طور کلی برنامه ریزی مالی کاری دشوار است. در ادامه ما شما را با چند راه حل برای محاسبه مخارج سفر به پاتایا آشنا خواهیم کرد و به شما پیشنهاد خواهیم کرد که چگونه هزینه کنید.

مناظر

در پاتایا مناظر جالب و دیدنی بسیاری وجود دارد. برای انتخاب این مکان­ ها شما سردرگم خواهید شد. بهترین کار این است که لیستی از جاذبه ­های گردشگری و مناظر دیدنی پاتایا تهیه کنید و آنها را اولویت بندی کنید. پاتایا شهری ساحلی است. پس ما پیشنهاد می­ کنیم که از سواحل این شهر دیدن کنید و جاذبه­ های ساحلی این شهر را در اولویت قرار دهید چرا که این سواحل آزاد بوده و بازدید از آنها هزینه ­ای ندارد. در کنار ساحل هر کسی هنر از خود نشان می ­دهد در سواحل پاتایا به شما قول می­ دهیم که هر شب صدای موسیقی راک را به صورت زنده خواهید شنید.

پس نیازی به پرداخت بلیط و رفتن به کنسرت نیست. مردم محلی این شهر بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند. شما در کنار سواحل پاتایا می­توانید شنا کنید و انواع ورزش­های ساحلی از قبیل موج سواری، قایقرانی، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی و غیره را انجام دهید. در پاتایا پارک­های آبی وجود دارند که می­ توانید با پرداخت بلیطی کم هزینه کودکان خود را غرق در لذت کنید.

یک روز کامل در سواحل پاتایا

در این بخش قصد داریم تا برای شما فعالیت­ های یک روز کامل را در سواحل پاتایا شرح دهیم. در سواحل پاتایا آب و هوا گرم و معتدل است و صبح­ هایی مناسب برای شنا را تجربه خواهید کرد. پس از فرصت استفاده کنید و قبل از میل کردن صبحانه اندکی شنا کنید. بعد از شنا می­ توانید یک صبحانه ساده از رستوران­ های ساحلی تهیه کنید. یک صبحانه ساده می ­تواند شامل نان، شیر، میوه­ های محلی و غیره باشد. بعد از صرف صبحانه همسر خود را شگفت زده کنید و با او به یک پیاده روی ساحلی زیبا بروید.

سواحل زیبا با گردشگران مختلف که از کشورهای بسیاری در این ساحل حضور دارند امنیت شما را تضمین می­کنند. همه چیز برای شما فراهم است. برای ناهار نیز می توانید مانند بسیاری از مردم محلی به مراکز تجاری شهر رفته و مانند کارمندان از مغازه­ های کوچک غذاهای سبکی مانند انواع ساندویچ خریداری کنید. قبل از سفر اگر فرصت مطالعه کردن نداشته­ اید اکنون بهترین زمان برای مطالعه است. کتاب را باز کنید و زیر سایه بان­ های ساحل شروع به مطالعه کنید. مسافران بسیاری با زبان­ های مختلف از شما می­خواهند که با آنها هم بازی شوید. از فرصت استفاده کنید. این شهر پر از مکان­ های مذهبی با بوداهای بزرگ است.

در هنگام شب می­ توانید به معابد پاتایا بروید و از تورهای پیاده روی که رایگان هستند استفاده کنید. این تورها مناظر فوق العاده ­ای را در زمانی چند ساعته به شما نشان خواهند داد. برای شام می ­توانید اندکی دست و دل بازی به خرج دهید. سفارش یک وعده غذای کامل با یک نوشیدنی محلی می ­تواند بسیار جالب باشد.

محله ­ها

پاتایا به 5 ناحیه مختلف تقسیم می­شود. در بین این مناطق با اتوبوس می ­توانید جا به جا شوید. این مناطق بسیار شبیه به هم هستند و وقتی وارد آنها می­ شوید گویا به مرکز شهر وارد شده­ اید. این 5 منطقه گویا نیمی از رونق شهر را ربوده ­اند. شمال پاتایا مرکز شهر پاتایا را در خود جای داده است. پس اگر قصد خریدهای جاری و روزانه خود را دارید باید به شمال شهر پاتایا بروید. قسمت جنوبی شهر نیز بخش جنوبی مرکز شهر را در بر دارد. تعجب نکنید چرا که با وجود این که پاتایا دارای یک بخش مرکزی است اما هیچ نقشه­ ای این بخش را نشان نمی­ دهد. در قسمت شمالی پاتایا شما می ­توانید کمترین هزینه حمل و نقل با اتوبوس را مشاهده کنید.

فعالیت­ های پاتایا

اگر کودکان خود را با خود به پاتایا آورده­ اید اصلاً نگران آنها نباشید چون مکان­ های زیادی وجود دارد که می­توانید از آنها برای نگهداری کودکانتان استفاده کنید. پارک ­هایی هستند که کودکان شما را به عنوان بازدید کننده نگهداری می­کنند. کودکان شما در این مکان­ها بسیار خوشحال خواهند بود. یکی دیگر از فعالیت ­هایی که در پاتایا بسیار پر درآمد است و شما می ­توانید از آن دیدن کنید دهکده پاتایا است.

در این دهکده اردوگاهی برای حفاظت از فیل­ها وجود دارد. بازدید از فیل­ها را از دست ندهید. شما می­توانید در این اردوگاه با پرداخت هزینه کمی می توانید سوار فیل شوید.  نمایش­های بسیاری به طور روزانه در پاتایا برگزار می­ شوند. برخی از این نمایش­ها خیابانی بوده و برای تماشای آنها نیاز به پرداخت پول نیست.

غذاها و نوشیدنی­ ها

پاتایا پر از رستوران­های مختلف بین المللی است که شما می­توانید حتی غذاهای کشور خود را در آنها پیدا کنید. در این شهر فروشگاه­های مواد غذایی، قهوه، انواع میوه­ ها و... یافت می­شود. بسته به میزان هزینه­ ای که انجام می­دهید می­توانید وعده­ های غذایی با شکوه­تری نیز میل کنید.

کلیک ها: 32
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بهترین رستوران­ ها و کافه­ های شهر پاتایا

پاتایا شهری در کشور تایلند که که به طور سالانه مسافران و گردشگران بسیاری از این شهر دیدن می­ کنند. در این شهر شما می­تواند ملیت­ها و قومیت­ های مختلفی را ببینید و به همین دلیل انواع غذاهای مختلف و بین المللی در این شهر یافته می­ شوند. هر آشپزی با هر سلیقه ­ای را می­ توانید در این شهر ببینید که غذاهای شهر یا کشور خود را سرو می ­کند. پاتایا بارها برنده جایزه بهترین غذاها و رستوران­ ها شده است. اگر سال­هاست که مرتب درگیر کسب و کار بوده ­اید و فرصتی برای سفر نداشته­ اید بهترین مکان برای شما پاتایا است. غذاهای این شهر خستگی شما را از بین خواهند برد. در ادامه به بررسی برخی رستوران ­ها و کافه ­های پاتایا خواهیم پرداخت و شما را با دیدنی­ ترین رستوران­ های این شهر آشنا خواهیم کرد. اگر قصد سفر به پاتایا را دارید با ما همراه باشید.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

رستوران و کافه کاپریس

این رستوران برنده جایزه کریستال رویال شده است. پس از کنار این رستوران و کافه نمی­توانید بی تفاوت عبور کنید و باید برای یک بار هم که شده در این مکان غذا میل کنید. این رستوران در صدر رستوران­های خوب پاتایا قرار گرفته است و همیشه جوایز مختلف کشور تایلند را از آن خود کرده است. محیط شیک و دکوراسیون پیشرفته این رستوران محیطی فوق العاده برای شمایی است که می ­خواهید شبی به یاد ماندنی داشته باشید. در این رستوران سرو غذا به روش ­های مختلفی انجام می­شود و شما می­توانید هر طور که راحت­تر هستید غذای خود را میل کنید.

شما می ­توانید غذای خود را در ترانس این رستوران، کنار استخر، در کنار اقیانوس یا در داخل رستوران میل کنید. این مکان تنها یک رستوران نیست بلکه تفریح گاهی بی نظیر نیز می­باشد. منوی این رستوران هر هفته متفاوت خواهد بود. بنابراین شما در طول یک ماه غذاهای بیساری را می­توانید در این رستوران میل کنید. هر غذایی که بخواهید در این رستوران سرو می ­شود از گوشت گاو تا انواع استیک و پاستیل­ های رنگارنگ به عنوان دسر و انواع آجیل­ ها را در این رستوران خواهید یافت.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

کافه و رستوران منترا

این رستوران دارای منوی بسیار متنوعی است. انواع غذاهای مختلف را می­ توانید برای شام سفارش دهید. منترا یک رستوران بین المللی است که انواع غذاهای هندی، ژاپنی، تایلندی، ایتالیایی و چینی در آن سرو می­ شوند. شاید فکر کنید که چگونه این همه غذا با طعم­ های لذیذ توسط یک سر آشپز پخته می­ شوند. به عنوان مثال شما سوشی­ های خوبی را در این رستوران خواهید خورد که در جای دیگر به هیچ عنوان آنها را امتحان نمی­کنید. در کنار سوشی پیتزاهای ایتالیایی این رستوران نیز به شما توصیه شده ­اند. نگران نباشید چون این رستوران برای سرو غذای هر کشوری دارای تیمی از متخصصان و کارشناسان است. غذاهایی که سفارش می­ دهید از زیر ذره بین مختصصان کشور شما رد شده­ اند.

پس با خیال راحت به این رستوران آمده و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. این رستوران بسیار زیبا است. گل­هایی که در تزئین آن به کار برده شده ­اند به رنگ­های سیاه و قرمز هستند که هر چشمی را نوازش می­ کنند. پیشنهاد می­کنیم در این رستوران به سادگی از استیک و سوشی نگذرید. استیک و سوشی ­های آن بسیار خوشمزه هستند پس وقت را از دست ندهید و این غذاها را سفارش دهید. در این رستوران یک نوع لباس به شما داده می­ شود تا همه مهمانان یک رنگ شوند. پس از پوشیدن لباس­ های کوتاه و نامناسب خودداری کنید.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

رستوران طبیعت هند

این رستوران در حالی که یک رستوران کلاسیک است اما بسیار پر طرفدار است. در این رستوران غذاهایی سنتی که با روش­های نوآورانه و مدرن تهیه می­ شوند خواهید خورد. طراحی منوی این رستوران توسط سرآشپز معروف هانیجیو انجام شده است. این سر آشپز بهترین سر آشپز شهر در سال 2010 نام گرفته است. منوی این رستوران تنوع بسیار زیادی دارد. هر غذای هندی که بخواهید در این منو وجود دارد. از غذاهای گیاهی تا غذاهای گوشتی لذیذ را در این منو تجربه خواهید کرد. اگر می­خواهید خود را به یک خوشگذرانی واقعی دعوت کنید حتماً یک کباب بره با شیرینی مخصوص و سس کیک در این رستوران سفارش دهید. نگین غذاهای این رستوران را می­توان کیکهای آن دانست.

اگر گیاه خوار هستید اصلاً نگران نباشید غذاهایی برای شما در این رستوران وجود دارد که مواد غذایی آن از سیب زمینی، گل کلم و غیره تشکیل شده است. ادویه جات این رستوران عطری به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان می­آورند.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

رستوران یس وگان پاتایا

اولین رستوران 100 درصد آسیایی پاتایا این رستوران است که در آن تنها غذاهای آسیایی سرو خواهد شد. اکثر غذاهای این رستوران بر پایه گیاهان آسیایی هستند. این رستوران برای گیاهخوران بسیار مکان خوبی است. اگر گیاهخوار هستید حتما از این رستوران دیدن کنید. علاوه بر غذاهای گیاهی سایر غذاهای گوشتی نیز در این رستوران سرو می­ شوند. غذاهایی خوشمزه که شامل گوشت خوک، سس ریحان، گوشت مرغ، برنج و غیره می­ باشند. نوشیدنی­ های این رستوران شبی به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهند زد. این رستوران تا به امروز از آزمون رضایت گوشت خوران و گیاه خوران بسیاری سر بلند بیرون آمده است. مشتریان معمولی این رستوران نیز از ان بسیار راضی بوده­ اند. قیمت غذاهای این رستوران بسیار معقول و مناسب است.

پس نگران صرف هزینه در این رستوران نباشید چون این رستوران به کمیت اهمیتی نمی­ دهد و تنها به دنبال افزایش کیفیت غذا است. علاوه بر این رستوران وگان محلی برای اقامت نیز دارد که شما می­توانید در آنجا ساکن شوید. طبقه بالای این رستوران برای اقامت مسافران و گردشگران طراحی شده است تا علاوه بر یک رستوران یک هتل نیز در کنار آن داشته باشید. این مکان فروشگاهی یکپارچه برای فروش سلامتی به شما است.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

رستوران بیستو

این رستوران انتخابی خوب برای میل کردن غذایی کامل است. بیستو نوشیدنی­ هایی دارد که تا به حال مانند آنها را در هیچ جای کره زمین تجربه نکرده­ اید. اگر به دنبال پنیرهای متنوع و خوشمزه هستید به این رستوران بروید. پنیرهای این رستوران دنیایی حرف برای گفتن دارند و سرتاسر جهان را به چالش رنگ و مزه دعوت می ­کنند. آشپز خانه این رستوران روزانه ساندویچ ­هایی را درست می­ کند که هر کسی عاشق آنها خواهد شد. فقط کافی است یک بار این ساندویچ ­ها را سفارش دهید.

سالادهای رستوران بیستو خیلی خوشمزه هستند. اگر از رژیم غذایی سختی رنج می­ برید این رستوران به شما لذت غذا خوردن و چاق نشدن را تقدیم می­کند. سالادهای این رستوران به ورزشکارانی که می­ خواهند برای مسابقات حرفه ­ای آماده شوند توصیه می­شود.

بهترین رستوران ها و کافه های شهر پاتایا

کلیک ها: 12
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ که از جمله معدود باغ­ های گرمسیری جهان است توانسته لقب بزرگ­ترین باغ گیاه شناسی جهان را به خود اختصاص دهد. این باغ حدود 600 هکتار مساحت دارد. این باغ از زمان تاسیس تا کنون برای کاشت میوه ­های محلی مورد استفاده قرار گرفته است. این باغ برای اولین بار برای حفاظت از گونه­ های خاص گل و گیاهان شد. با پرورش گیاهان شگفت انگیز این باغ به یک مرکز گردشگری بزرگ تبدیل گردید. امروزه در طول سال هزاران بازدید کننده از این باغ دیدن می­کنند. در این باغ گونه ­های مختلفی از گیاهان و گل­ها نگهداری می­شود.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

باغ­ های خاص

بخش­ های مختلف باغ نانگ نوچ هر کدام مختص پرورش و نگهداری گیاهان خاصی است. و در هر بخش رسیدگی به یک موضوع خاص تعریف شده است. این باغ از باغ­های قرن 17 در فرانسه الهام گرفته شده است. در این باغ انواه مجسمه حیوانات مختلف از جمله شتر، کنگرو، پلنگ، گوزن و غیره نصب شده است. در این باغ تعدادی تخته سنگ نصب شده است که قدمت این بناها به حدود 5000 سال پیش بر می­ گردد. در تپه­ های این باغ شما مناظری زیبا با گیاهان سبز رنگ و گل­ های رنگارنگ به شکل پروانه را خواهید دید. در این منطقه باغ ­های مختلفی وجود دارد که در آنها گیاهان هر کشور پرورش داده می­ شوند. از جمله این باغ­ های می ­توان به باغ­ های ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و سایر کشورها اشاره کرد. با سفر به این باغ شما می ­توانید تمامی زیبایی­ های جهان را در کنار هم تماشا کنید.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

باغ ­های ارکیده، نخل و غیره

بسیاری گردشگران معتقد­ند که کشور تایلند را باید با ارکیده­ های زیبایش شناخت. در باغ نانگ نوچ شما می­ توانید بیش از 650 نوع ارکیده با رنگ ­های مختلف را در یک مجموعه کامل کنار هم داشته باشید. طیف وسیعی از رنگ­ ها را در این بخش مشاهده می­ کنید که تنها می ­توان خالق آنها را تحسین کرد. از دیگر گیاهانی که در این باغ وجود داشته و تنوع بسیار زیادی دارند درختان نخل مختلف هستند. در حال حاضر بیش از 1100 گونه نخل در باغ نانگ نوچ وجود دارد که در هیچ جای دیگر این تنوع گیاهی را نمی­توان مشاهده کرد. علاوه بر نخل­ های بسیار زیبا در باغ نانگ نوچ بزرگ­ترین مجموعه گونه­ های سیکاد نیز یافت می ­شود. این مجموعه در جهان نظیر ندارد. سیکادها به طور معمول در مناطق گرمسیری رشد می­ کنند. این درختان عمری طولانی دارند به طوری که می­ توانند حتی تا صدها سال نیز عمر کنند. بسیاری از گونه­ های نادر این درست امروزه در حال انقراض بوده و در جاهای دیگر یافت نمی­شوند. باید از باغ گرمسیری نانگ نوچ بابت این خدمت به طبیعت تشکر ویژه ­ای کرد. 

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

حفاظت

باغ نانگ نوچ با سازمان­های بین المللی حفاظت از طبیعت برای انجام تحقیقات گوناگون در مورد گیاهان مختلف همکاری دارد. هدف این باغ ایجاد مجموعه ­ای متنوع از گیاهان مختلف است. هدف ویژه این باغ مقابله با انقراض گونه­ های در حال انقراض است. این هدف ارزشمند شایسته تقدیر است. تلاش برای حفظ زیبایی طبیعت کاری مفید و ارزشمند است.

کاکتوس ­ها

مجموعه­ ای از کاکتوس ­ها که معمولاً در شرایط بیابانی یافت می ­شوند در باغ نانگ نوچ پرورش داده می­ شوند. اگر چه آب و هوای کشور تایلند بسیار مرطوب است برای این که این گیاهان به صورت طبیعی رشد داشته باشند این باغ تلاش می­ کند تا در یک منطقه باز این گیاهان را پرورش دهد.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

هلیکونیا

مجموعه­ های بزرگی از صدها گونه گیاه هلیکونیا در باغ نانگ نوچ وجود دارد. این گل­ های زیبا را می­توان بومی خود کشور تایلند دانست. این گل ­ها را همه با رنگ­ های زیبا و روشنشان می شناسند.

فرهنگ کشور تایلند و فیل ­ها

بازدید کنندگان می­توانند از نمایش­ هایی که در باغ نانگ نوچ اجرا می ­شوند لذت ببرند. نمایش ­های مختلف فرهنگی و سنتی تایلندی در این مکان برگزار می­ شود. از جمله این نمایش ­ها نمایش عروسی تایلندی و رقص سنتی تایلندی می­باشد. این نمایش­ها توسط رقصنده ­هایی که لباس ­های سنتی تایلند را بر تن می­کنند و اجرای هم زمان موسیقی انجام می­ شود. در این باغ هم چنین می­ توانید از تکنیک­ های جنگی باستانی مانند مبارزه با شمشیر، هنرهای رزمی و حتی مبارزه سربازان جنگی با فیل دیدن کنید. نمایش ­های این باغ در طول روز 4 مرتبه اجرا می­ شوند. ساعت­های اجرای نمایش عبارتند از 10:30، 1:30، 3:30 و 4:30 بعد از ظهر.

گشت و گذار در باغ نانگ نوچ

مکان­هایی با پوشش مناسب به طول 3 کیلومتر برای پیاده روی در این باغ وجود دارد. در حین پیاده روی شما می­ توانید مناظر زیبا و باغ­های رنگارنگ را تماشا کنید و در کنار گیاهان مختلف عکس یادگاری بگیرید. در مسیر پیاده روی شما باغ­ های اروپایی، آسیایی، گرمسیری و غیره وجود دارند. از قدم زدن در این باغ لذت ببرید. علاوه بر پیاده روی می ­توانید سوار اتوبوس شوید و همراه با تور و راهنما از دیدنی­ های این باغ دیدن کنید. هم چنین می­توانید یک دوچرخه اجاره کرده و به سلامتی خود نیز باشید. در این باغ برای تفریح کودکان شما نیز امکاناتی وجود دارد. در این باغ کودکان خود را داخل قایق­ های رکاب­دار سوار کنید تا از شادمانی آنها لذت ببرید.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

رستوران و محل اقامت در باغ نانگ نوچ

چندین رستوران و محل اقامت در باغ نانگ نوچ وجود دارد. رستوران­ ها در جای جای باغ دیده می­ شوند. رستوران­ های باغ انواع غذاهای تایلندی، اروپایی، هندی و غربی را سرو می­ کنند. لذت خوردن یک غذای خوشمزه در کنار گیاهان سرسبز را از دست ندهید. اگر می­ خواهید زمان زیادی را در این باغ صرف کنیم تصمیم درستی گرفته­ اید. چندین محل اقامت راحت در این باغ پذیرای شما هستند. شما می­ توانید هر چند روز که دوست دارید در این باغ اقامت داشته باشید.

چگونه به باغ نانگ نوچ سفر کنیم؟

برای سفر به این باغ گرمسیری باید به پاتایا شهری در تایلند سفر کنید. باغ نانگ نوچ در 20 کیلومتری جنوب پاتایا واقع شده است. شما می­ توانید با پرداخت کرایه به یک اتوبوس از پاتایا به این باغ گرمسیری سفر کنید. اتوبوس ­هایی که شما را به باغ نانگ نوچ می­برند یک کامیون هستند که در قسمت عقب آنها صندلی تعبیه شده است. این اتوبوس­ ها تهویه مطبوع ندارند. کرایه اتوبوس به میزان مهارت شما در مذاکره با راننده بستگی دارد. یادتان باشد برای رفتن به باغ نانگ نوچ هر چقدر پول خرج کنید باز هم ارزش دیدن دارد. اگر ترجیح می­ دهید سفری راحت ­تر را تجربه کنید یک تاکسی بگیرید. قبل از سوار شدن درون تاکسی ابتدا از توافق کردن برای کرایه اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکل نشوید.

ساعت کار باغ نانگ نوچ

ساعت کار باغ گرمسیری نانگ نوچ از ساعت 8 صبح تا ساعت 6 بعد از ظهر است.

 باغ گیاه شناسی نانگ نوچ پاتایا تایلند

کلیک ها: 16