پارافین تراپی یا پارافین درمانی


پارافین تراپی یا پارافین درمانی در واقع استفاده از روغن گرم شده پارافین برای بهبود درد های عضلانی در ناحیه ی دست و پا است. پارافین تراپی یک روش درمانی جدید در تسکین درد است که یک امروزه به عنوان تکنیکی برای جوان سازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک براساس خاصیت مهم پارافین که ظرفیت گرمایی بالا و انتقال حرارت آن است، صورت می پذیرد. بدین گونه که روغن پارافین را در دستگاه پارافین تراپی ذوب می کنند که این عمل باعث ذخیره حرارت در پارافین می شود. این حرارت ذخیره شده هنگام تماس با اعضای بدن به آن منتقل می شود و باعث تسکین درد در عضو مورد نظر می شود. این انتقال حرارت با تغییر فاز پارافین از مایع به جامد انجام می شود.

پارافین تراپی


مزایای پارافین تراپی در جوان سازی پوست:
حرارت منتقل شده از پارافین به عضو مورد نظر باعث نرم شدن پوست های خشک و آسیب دیده می شود. همچنین سبب باز شدن منفذ های پوست و افزایش جریان خون در پوست شده و چین و چروک های پوست را کاهش می دهد و در نهایت جوان سازی پوست را شامل می شود. از این تکنیک می توانید در سالن های زیبایی یا حتی در منزل بهره ببرید و علاوه بر کسب آرامش در ناحیه ی عضو مورد نظر، پوست خود را جوان، شاداب و زیبا کنید.

پارافین تراپی


وسایل لازم برای انجام پارافین تراپی:
پارافین بهداشتی
دستگاه پارافین تراپی
حوله یا جوراب حوله ای بزرگ
کیسه یا دستکش پلاستیکی
روغن یا لوسیون نرم کننده
روغن ماساژ
مراحل پارافین تراپی:
مرحله 1: عضو مورد نظر را به خوبی با آب و صابون بشویید و با روغن یا لوسیون نرم کننده مرطوب کنید.
مرحله 2: پارافین های بهداشتی قالبی را درون دستگاه پارافین ترپی قرار دهید تا کاملا ذوب شود. حرارت دستگاه را روی 50 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
مرحله 3: عضو مورد نظر را در پارافین مایع قرار دهید.(مراقب باشید دمای پارافین به حدی نباشد که پوست شما را بسوزاند).
مرحله 4: زمانی که عضو مورد نظر کاملا به پارافین آغشته شد، از دستگاه خارج کرده و صبر کنید تا پارافین کمی سفت شود. مجدد عضو مورد نظر را در پارافین مذاب قرار دهید و این کار را چندین بار تکرار کنید.
مرحله 5: عضو مورد نظر را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید سپس حوله را به دور آن بپیچید. به مدت 15تا 30 دقیقه صبر کنید.
مرحله 6: حوله و کیسه پلاستیکی را باز کنید. پارافین جامد را از روی پوست پاک کنید و پوست را با کرم مرطوب کننده یا روغن ماساژ دهید.
نکته: استفاده از پارافین های معطر موجود در داروخانه ها در هنگام پارافین درمانی، باعث القای حس مطلوب به شما می شود و اگر برای مشتری این کار را انجام می دهید، پارافین معطر کیفیت کار شما را بالا می برد.

پارافین تراپی


فواید پارافین تراپی:
تسکین درد های عضلانی و درد های ناشی از رماتیسم و آرتروز، از بین بردن جای زخم و از بین بردن مشکلات پوستی مثل اگزما، افزایش گردش خون و خونرسانی به پوست، از بین بردن ترک پوست، آبرسانی و رفع خشکی پوست، ریلکس شدن و درمان انقباض و گرفتگی عضلات و ماهیچه ها.
رعایت نکات ایمنی در پارافین تراپی:
مراقب درجه حرارت پارافین مذاب باشید تا خطر سوختگی پوست را بهمراه نداشته باشد. هم چنین اگر پوست حساسی دارید، ابتدا بر روی ناحیه ی کوچکی از پوست امتحان کنید.

پارافین تراپی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر