پاسخ های آشپزی به اعتیادات

پاسخ های آشپزی به اعتیادات
غذا، داروست. این واقعیتی است که رژیم غذایی و تغذیه مناسب اجزا اصلی درمان بیشماری از بیماری ها عوارض  هستند، از جمله بیماری قلبی، دیابت، فشارخون بالا و التهاب حاد مفصلی و غیره. اما آیا شما می دانستید که از غذا هم می توان برای درمان اعتیادات استفاده کرد؟ این بسیار پر معنی است اگر شما در نظر بگیرید مردمی که به دارو و الکل معتاد هستند به لحاظ مراقبت بهداشتی در جرگه بیماران سو تغذیه شدید هستند. تغذیه باید بخش اصلی روند درمان باشد و در برنامه های شفابخش موثر چنین نیز هست. موقعی که بحث اعتیاد به میان می آید. غذا یک پهلوان گمنام است. خوردن غذاهای سالم الزاما چنگال اعتیاد را در هم نمی شکند، اما کمک خواهد کرد بدنی که بر اثر مواد دچار سوتغذیه شده است دوباره ساخته شود.

پاسخ های آشپزی به اعتیادات

آنچه از دید شما ممکن است پنهان یماند این است که الکل، نیکوتین و داروهای غیرمجاز مواد مغذی را تخریب و از جذبشان جلوگیری می کنند، به خصوص جذب غذاهای مقوی را کاهش داده و سو تغذیه جدی ایجاد می کنند، در حالی که ماری جوانا اشتهای غیر عادی برای شیرینی و غذاهای مسان وعده تولید می کند، که همین به افزایش وزن ناسالم منجر می شودو الکل در مقادیر بالا بسیاری از مواد مغذی را از بدن دفع می کند، از جمله تیامین، ویتامین ب 6 و کلسیم. سیگار بدن را آمنتی اکسیدان های حیاتی و مقابله کننده با بیماری ها از جمله ویتامین ث محروم می کند. این کمبود ها باقی می ماند حتی اگر شما از مصرف این مواد زیان آور دست بکشید، عدم تعادل هایی به وجود می آورد که به بیماری های جدی مثل سرطان، بیماری های کلیه و کبد و بیماری قلبی منجر می شود و بنابراین مشکل بزرگتری خلق می کند. اگر شما یا فرد مورد علاقه تان در یک برنامه بهبود است، از تغذیه به عنوان ابزاری برای بهتر شدن استفاده کنید.
از رژیمی پیروی کنید که پروتئین بالا داشته باشد.

پاسخ های آشپزی به اعتیادات
روز به روز درون بدنتان روند اعجاب آوری از ترمیم به وقوع می پیوندد و همه آن مربوط به پروتئین می شود، ماده مغذی مسوول ساخت و حفظ بافت های بدن. شما باید اطمینان حاصل کنید که پروتئین حدود 20 تا 25 درصد از کل کالری روزانه شما را تامین کند. اگر به شمردن کالری یا وزن کردن غذا تمایلی ندارید، حدود 70 الی 80 گرم پروتئین در هر وعده غذا میل کنید. انتخاب های خوب شامل گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، محصولات لبنی کم چربی و پروتئین گیاهی مثل نخود و لوبیا و عدس یا پنیر سویا می باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

راهنمای سفر به مالزی

هتل برج های طلایی کیش

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر