پرفروش ترین فیلم های جهان (1)

اگر شما عاشق تماشای فیلم هستید، مطمئنا بسیاری از فیلم های دنیا را دیده اید. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال فیلم های خاص و زیبا هستید، با ما همراه باشید تا پر فروش ترین فیلم های جهان را به شما معرفی کنیم.

 آواتار

پرفروش ترین فیلم های جهان(1)
اگر به دنبال ژانرهای علمی و فانتزی هستید، پیشنهاد می کنیم که فیلم آواتار (Avatar) را از دست ندهید. این فیلم به کارگردانی جیمز کامرون (James Cameron) در سال ۲۰۰۹  ساخته شده است. آواتار با حدود ۲٫۸ میلیارد دلار فروش در سرتاسر دنیا، مقام نخست پرفروش ترین فیلم های جهان را از آن خود کرده است.

تایتانیک

یکی دیگر از فیلم هایی که به کارگردانی جیمز کامرون در سال 1997 ساخته شده، تایتانیک (Titanic) می باشد. این فیلم در ژانرهای درام و فاجعه دسته‌بندی شده و با ۲٫۲ میلیارد فروش، در لیست پرفروش‌ترین فیلم سینما قرار گرفته است.

 جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد

یکی از فیلم هایی که پیشنهاد می کنیم حتما آن را تماشا کنید، جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens)  می باشد. این فیلم در ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی دسته بندی شده است. این فیلم به کارگردانی جفری جیکوب آبرامز (Jeffrey Jacob Abrams) بوده و محصول سال ۲۰۱۵ است. این فیلم در رتبه سوم پرفروش ترین فیلم های جهان قرار دارد.

 انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

پرفروش ترین فیلم های جهان(1)
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War)  که در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی دسته بندی شده، محصول سال ۲۰۱۸ است. این فیلم توسط برادران روسو (Russo) کارگردانی شده و با فروش حدود ۲٫۰۵ میلیارد دلاری، در فهرست پرفروش ترین فیلم جهان قرار گرفته است.

دنیای ژوراسیک

پرفروش ترین فیلم های جهان(1)

یکی از فیلم هایی که پیشنهاد می کنیم، حتما آن را تماشا کنید، دنیای ژوراسیک (Jurassic World) است. این فیلم در ژانرهای علمی-تخیلی و مهیج دسته بندی شده و به کارگردانی کالین ترورو (Colin Trevorrow) ساخته شده است. دنیای ژوراسیک محصول سال ۲۰۱۵  می باشد که در واقع بازسازی فیلم کلاسیک پارک ژوراسیک محصول سال ۱۹۹۳ است.

 انتقام‌جویان

یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا که در ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی دسته بندی شده، انتقام‌جویان (The Avengers)  است. این فیلم محصول سال 2012 می باشد و توسط جاس ویدون (Joss Whedon) کارگردانی شده است. ابتدا این فیلم در رتبه سوم این لیست قرار داشت ولی در سال های بعد و با نمایش فیلم‌های بالا، کم‌کم به ردهٔ ششم این فهرست سقوط کرد.

خشن ۷

پرفروش ترین فیلم های جهان(1)
فیلم خشن ۷ (Furious 7) در ژانرهای جنایی و مهیج قرار دارد و محصول سال ۲۰۱۵ است. این فیلم توسط جیمز وان (James Wan) کارگردانی شده و با فروش حدود ۱٫۵ میلیارد دلار در این فهرست قرار گرفته است. متاسفانه پل واکر (Paul Walker) قبل از اتمام فیلم فوت کرد و جیمز وان سعی کرد که با استفاده از جلوه‌های ویژه و بدل، حضور او را در فیلم حفظ کند.

 انتقام‌جویان: عصر اولتران

انتقام‌جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron) در واقع ادامه فیلم انتقام‌جویانی است که در سال ۲۰۱۵ ساخته شده بود. این فیلم در ژانرهای علمی-تخیلی و اکشن دسته بندی شده و توسط جاس ویدون کارگردانی شده است. این فیلم، با فروش ۱٫۴ میلیارد دلاری، مقام هشتم فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان را از آن خودش کرده است.

 پلنگ سیاه

پرفروش ترین فیلم های جهان(1)
پلنگ سیاه (Black Panther) در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی دسته بندی شده و به کارگردانی رایان کوگلر (Ryan Coogler) ساخته شده است. این فیلم محصول سال ۲۰۱۸ می باشد. ابرقهرمان این فیلم، یک سیاه پوست است که نقش مهمی در تاریخ فرهنگ عامهٔ ایالات متحده بازی می‌کند. پلنگ سیاه به‌شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت و با فروش ۱٫۳ میلیارد دلار، در فهرست پرفروش‌ترین‌های فیلم های دنیا قرار گرفته است.

 هری پاتر و یادگاران مرگ

تمام مجموعه های هری پاتر، مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. اما هری پاتر و یادگاران مرگ (Harry Potter and the Deathly Hallows) که آخرین فیلم از مجموعه فیلم‌های هری پاتر است با فروش بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار، به فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان اضافه شد. این فیلم در دو بخش، در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به نمایش درآمد. این فیلم توسط دیوید ییتس (David Yates) کارگردانی شده و توانست طرفدارهای فیلم هری پاتر را راضی نگه دارد.

مطالب مرتبط:

پرفروش ترین فیلم های جهان (1)

پرفروش ترین فیلم های جهان (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

جهان پناه هند

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر