پرفروش ترین فیلم های جهان (2)

جنگ ستارگان: آخرین جدای

پرفروش ترین فیلم های جهان(2)
جنگ ستارگان: آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedi) که هشتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های اصلی جنگ ستارگان است؛ توسط ریان جانسون (Rian Johnson) کارگردانی شده است. این فیلم در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی قرار دارد. این فیلم محصول سال ۲۰۱۷  می باشد و با فروش بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار در فهرست پر فروش ترین فیلم های دنیا قرار گرفته است.

دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی

دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)  محصول سال 2018 می باشد و یکی دیگر از مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک است. این فیلم توسط خوان آنتونیو بایونا (Juan Antonio Bayona) کارگردانی شده و در ژانر علمی-تخیلی و اکشن قرار دارد. با اینکه این فیلم به رکورد دنیای ژوراسیک نرسید، اما با فروش بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار توانست در فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان قرار بگیرد.

 منجمد

منجمد (Frozen) محصول سال 2013 است که با فروش حدود ۱٫۲۸ میلیارد در فهرست پرفروش‌ترین فیلم های انیمیشن قرار گرفت. این انیمیشن فانتزی، کمدی و موزیکال توسط جنیفر لی (Jennifer Lee) و کریس باک (Chris Buck) کارگردانی شده است.

 دیو و دلبر

پرفروش ترین فیلم های جهان(2)

دیو و دلبر (Beauty and the Beast) با فروش بیش از ۱٫۲۶ میلیارد دلار، در رتبه چهاردهم فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان قرار گرفت. این فیلم توسط بیل کاندن (Bill Condon) کارگردانی شده است.

شگفت‌انگیزان ۲

شگفت‌انگیزان ۲ (Incredibles 2) محصول سال 2018 است. این فیلم در ژانر علمی-تخیلی و اکشن قرار دارد و توسط برَد بِرد (Brad Bird) کارگردانی شده است. این فیلم یکی از پرطرفدار ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است.

سرنوشت خشمگین

سرنوشت خشمگین (The Fate of the Furious)، هشتمین فیلم از مجموعهٔ سریع و خشمگین می باشد که توسط اف گری گری (F. Gary Gray)  کارگردانی شده است. این فیلم محصول سال ۲۰۱۷  می باشد و با فروش ۱٫۲۴ میلیارد دلاری، در این فهرست قرار گرفته است.

 مرد آهنی ۳

پرفروش ترین فیلم های جهان(2)

مرد آهنی ۳ (Iron Man 3) که در ژانر علمی-تخیلی و اکشن قرار گرفته در سال ۲۰۱۳ به نمایش درآمد. این فیلم توسط شین بلک (Shane Black) کارگردانی شده و با فروش ۱٫۲۱ میلیارد دلاری، در ردهٔ هفدهم پرفروش ترین فیلم های جهان قرار دارد.

 مینیون‌ها

اگر تا به حال انیمیشن مینیون‌ها (Minions) را ندیده اید، پیشنهاد می کنیم حتما تماشا کنید. این انیمیشن محصول سال 2015 می باشد و در ژانر اکشن و ماجراجویی ساخته شده است. کارگردان های مینیون‌ها، پیر کافین (Pierre Coffin) و کیل بلدا (Kyle Balda) بوده اند. این انیمیشن با فروش بیش از ۱٫۱۵ میلیون دلار، رتبه دوم پرفروش انیمیشن تاریخ سینما را از آن خودش کرده است.

 کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) با فروش بیش از ۱٫۱۵ میلیارد دلار در فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان قرار گرفته است. این فیلم در ژانر علمی تخیلی و مهیج، توسط برادران روسو کارگردانی شده است.

 تبدیل‌شوندگان: نیمهٔ تاریک ماه

پرفروش ترین فیلم های جهان(2)

تبدیل‌شوندگان: نیمهٔ تاریک ماه (Transformers: Dark of the Moon) محصول سال 2012 می باشد که سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های تبدیل‌شوندگان است. این فیلم در ژانر علمی تخیلی و اکشن، توسط مایکل بی (Michael Bay) کارگردانی شده است. تبدیل‌شوندگان توانست به فروش بیش از ۱٫۱۲ میلیارد دلار برسد.

 ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه

ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (The Lord of the Rings: The Return of the King) سومین فیلم از مجموعه فیلم ارباب حلقه‌ها است که توسط پیتر جکسون (Peter Jackson) کارگردانی شده است. این فیلم در سال ۲۰۰۳ به نمایش درآمد و با فروش  ۱٫۱۲ میلیارد دلار توانست در این فهرست قرار بگیرد.

 اسکای‌فال

اسکای‌فال (Skyfall) یکی دیگر ازمجموعه فیلم‌های جیمز باند است. این فیلم در ژانرهای مهیج و اکشن دسته بندی شده و توسط سام مندس (Sam Mendes) کارگردانی شده است. اسکای فای با فروش ۱٫۱ میلیارد دلار، توانست در فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان قرار بگیرد.

 تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض

پرفروش ترین فیلم های جهان(2)

تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)، محصول سال 2014 می باشد و در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی قرار دارد. این فیلم به کارگردانی مایکل بی، توانست بیش از ۱٫۱ میلیارد دلار در سرتاسر جهان بفروشد.

 شوالیهٔ تاریکی برمی‌خیزد

شوالیهٔ تاریکی برمی‌خیزد (The Dark Knight Rises) از مجموعه فیلم‌های بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) است. این فیلم در سال ۲۰۱۲ به نمایش درآمد و توانست با فروش ۱٫۰۸ میلیارد دلاری، در فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان قرار بگیرد.

 داستان اسباب‌بازی ۳

داستان اسباب‌بازی ۳ (Toy Story 3) در ژانرهای فانتزی و کمدی-درام است. این فیلم توسط لی آنکریچ (Lee Unkrich) کارگردانی شده و توانست به رکورد فروش ۱٫۰۷ میلیارد دلاری برسد. هم چنین صداپیشه‌های اصلی این مجموعه، یعنی تیم آلن (Tim Allen)، تام هنکس (Tom Hanks) و جون کیوسک (Joan Cusack) در فروش این فیلم تاثیر زیادی داشته اند.

مطالب مرتبط:

پرفروش ترین فیلم های جهان (1)

پرفروش ترین فیلم های جهان (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

جهان پناه هند

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر