پنج نکته مهم برای داشتن چشم و بینایی سالم

پنج نکته مهم برای داشتن چشم و بینایی سالم
- به طور منظم معاینه شوید: مهم ترین روش برای حفظ بینایی مراجعه منظم و به موقع برای معاینه چشم است. شاید ظاهرا چشم شما مشکلی نداشته باشد ولی هرگز  نمی توانید صد درصد مطمئن شوید مگر اینکه توسط متخصص معاینه شوید. معاینه کلی چشم که توسط قطره های گشاد کننده مردمک انجام میشود، بعد از سن 60 سالگی توصیه شده است.
- غذاهای سالم بخورید: غذاهای سالم بر روی بینایی شما اثر می گذارد. شما احتمالا شنیده اید که هویچ برای سلامتی چشم ها مفید هستند ولی حقیقت این است، هزاران ماده غذایی دیگر هم وجود دارند که برای سلامت چشم ها اهمیت دارند.
رژیم غذایی غنی از میوه، سبزیجات می تواند سلامت چشم شما را تعیین کند. سبزیجات با برگ های سبز تیره، کلم، اسفناج شامل لوتین و دیگر آنتی اکسیدان هایی هستند که مانع از ایجاد آب مروارید می شود.
شواهد نشان داده اند که انگور باعث سلامت چشم ها می شود. رژیم غذایی غنی شده با انگور از شبکیه چشم در برابر آسیب محافظت می کند. اسیدهای چرب امگا 3 التهابات چشمی را بهبود می دهند و هم چنین  به سلول های بینایی برای مقابله با آسیب و بیماری کمک می کنند.
- وزن خود را کنترل کنید: وزن نامناسب و چاقی احتمال ابتلا به دیابت و دیگر بیماری های سیستیمیک را افزایش می دهد که این بیماری ها به نوبه ی خود باعث از دست رفتن دید می شوند.
هرگز برای کنترل کردن وزن و رسیدن به وزن مناسب دیر نیست. خوردن غذاهای مناسب و ورزش روزانه می تواند به شما کمک کند.
- زمانی که در آفتاب هستید، عینک آفتابی مناسب بپوشید:

پنج نکته مهم برای داشتن چشم و بینایی سالم

عینک های آفتابی علاوه بر اینکه به خوش تیپی شما کمک می کند از چشم های شما در برابر اشعه فرابنفش خورشید نیز مراقبت می کنند. در انتخاب عینک آفتابی هرگز زیبایی عینک را به سلامتی چشمتتان ار جحیت ندهید و از مکان های مورد اعتماد، عینک آفتابی خریداری کنید.
- به چشم  های خود به طور منظم استراحت دهید:

پنج نکته مهم برای داشتن چشم و بینایی سالم
اگر  شما روزانه ساعت ها پای رایانه می گذرانید. به احتمال زیاد فراموش می کنید که مرتب پلک بزنید و همین مساله در آخر روز باعث خستگی و ناراحتی چشم شما می شود. اگر لازمه ی شغل شماست عینک های محافظ استفاده کنید. تلاش کنید مدت زمان زیادی را در فضای بیرون بگذرانید، این مساله باعث کاهش احتمال از دست رفتن دید می شود.
برای داشتن چشمی سالم نکات زیر را رعایت کنید:

پنج نکته مهم برای داشتن چشم و بینایی سالم
- به جسم سفید و خیلی شفاف نگاه نکنید.
- از نگاه کردن به خطوط ریز و نقشه های خیلی دقیق که موجب صرف نور زیاد است، خودداری شود.
 - جلوی آتش شدید ننشینند.
-  به نور خورشید نگاه نکنید.
 - در هنگام موتور سواری سعی کنید که باد قوی به چشم بر خورد نکند.
 - از ورود گرد و خاک و دود به چشم جلوگیری کنید.
- هوای بسیار گرم و هوای بسیار سرد و دیدن اشیاء روشن و درخشان که بازتاب آنها موجب آزار چشم گردد مثل آینه ایکه مقابل آفتاب گرفته باشند و نور آنرا به چشم برسانند،  خودداری کنید.
 - از زیاد بر پشت خوابیدن و خواب در هنگام پری شکم و غذای غلیظ و دیر هضم و خیلی گرم و پیاز بپرهیزند زیرا موجب ضرر رساندن به چشم می شود.
 - از خوردن بیش از اندازه نمک و غذای شور پرهیز کنید.
 - از زیاد بیداری و زیاد خوردن در شب پرهیز کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر