پیشگیری از بیماریها با خوردن آب

آیا می دانید نوشیدن آب آشامیدنی با معده خالی باعث پاک شدن هر سمی از بدن شما می شود؟ نوشیدن یک لیوان آب گرم در صبح می تواند حرکت روده شما را تنظیم کند، همچنین به سم زدایی بدن از طریق ادرار و جلوگیری از سردرد نیز کمک می کند. مصرف 8 لیوان آب معادل تقریبا 2 لیتر در روز می تواند میزان متابولیسم بدن را حداقل 24 درصد افزایش دهد و باعث افزایش انرژی شود. همچنین به کاهش وزن و افزایش ایمنی بدن در مقابل بیماریها نیز کمک می کند.
آب بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی است. نوشیدن آن با معده خالی مزایای بسیاری دارد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم.
1. تنظیم دستگاه گوارش
نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به تنظیم دستگاه گوارش کمک کند. در این حالت حرکات روده افزایش یافته و سم زدایی از بدن سریعتر انجام می شود.

 

پیشگیری از بیماریها با خوردن آب
2. انتشار توکسین ها از بدن
نوشیدن آب به میزان کافی باعث کاهش نفخ می شود
3. جلوگیری از سردرد
یکی از دلایلی که مردم از سردرد رنج می برند این است که به اندازه کافی آب نمی خورند. از دست دادن آب بدن یکی از دلایل اصلی سردرد است. زمانی که صبح خود را با یک لیوان آب شروع می کنید به غیر از سردرد، خود را از نفس بدبو و سایر عفونت های باکتریایی دهان محافظت می کنید.
4. پاک کردن کولون
آب آشامیدنی به پاک کردن کولون کمک می کند. یک لیوان آب گرم در معده خالی، شما را از سموم انباشته خلاص می کند. این به بدن کمک می کند که مواد مغذی را سریعتر و بهتر جذب کند. اگر کولون سالم داشته باشید، سالمتر خواهید بود.
5. سرعت متابولیسم را افزایش می دهد
اگر شما رژیم غذایی دارید و می خواهید رژیم غذایی خود را بهبود بخشید، آب را با معده خالی بنوشید. آب آشامیدنی می تواند میزان متابولیسم بدن را حداقل 24 درصد افزایش دهد. این به این معنی است که بدن شما سریعتر و موثرتر غذا را هضم کند. این امر در دراز مدت باعث کاهش وزن بیشتری خواهد شد.
6. افزایش انرژی
اگر احساس گرسنگی می کنید، باید یک لیوان آب بخورید. آب آشامیدنی در معده خالی باعث تحریک گلبول قرمز خون می شود، گلوبولهای قرمز خون باعث افزایش اکسیژن در خون می شوند و همین امر باعث می شود شما انرژی بیشتری بدست آورید.

 

پیشگیری از بیماریها با خوردن آب
7. پاکسازی کامل
اگر می خواهید پوست روشنی داشته باشید، آب بنوشید. وجود سموم در بدن باعث پوسیدگی پوست می شود. هنگامی که شما به اندازه کافی آب بنوشید حرکات روده تنظیم می شود و همین امر منجر به شکستگی های کمتر در پوست شده و در نتیجه پوست شفافیت بیشتری خواهد داشت. با آشامیدن آب با معده خالی این روند تسریع می شود.
8. تقویت سیستم ایمنی بدن
آب برای تعادل مایع بدن بسیار ضروری است. نوشیدن آب با معده خالی می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و در مبارزه با عفونت ها محکمتر باشد.
به گفته پزشکان ژاپنی بسیاری از بیماری ها در معده بوجود می آیند. هنگامی که آب را با معده خالی می نوشید، گام مهمی در جهت رسیدن به مزایای گفته شده در بالا برداشته اید.
به طور معمول، ژاپنی ها هر صبح حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن صبحانه یک لیوان آب گرم می خورند. این درمان آب کمک می کند تا آنها فعال و سالم بمانند. مزایای نوشیدن آب آشامیدنی گرم در صبح بسیار زیاد است.
البته باید توجه کرد میزان نوشیدن آب نیز به مقدار لازم و کافی باشد و مقادیر بیش از آن نیز مشکلاتی را برای بدن به همراه خواهد داشت، از جمله کاهش غیر طبیعی سطح سدیم و پتاسیم و متورم شدن سلولهای بدن. قاعده کلی برای پیگیری این است که مراقب سیگنال های تشنگی بدن خود باشید. در یک فرد سالم، رنگ ادرار یک شاخص خوب است، در روزهای گرم و مرطوب و در روزهایی که ورزش های سنگین انجام می دهید، 1.5 تا 2.5 فنجان بیشتر آب بنوشید، اما اطمینان حاصل کنید که آب را در مقادیر کم در طول روز مصرف می کنید و نه در یک وعده.

 

پیشگیری از بیماریها با خوردن آب
چقدر باید در طول یک روز آب بنوشیم؟
میزان نیاز به نوشیدن آب بستگی به سن، جنس، وزن بدن، سطح فعالیت، سوخت و ساز و دارو و همچنین شرایط محیطی دارد. خدمات بهداشت ملی انگلستان توصیه می کند که میزان مصرف آب در طول یک روز، 6 تا 8 لیوان آب را در حدود 2 لیتر باید باشد، مخصوصا زمانی که دیگر سیالات مانند آب میوه، شیر و غذاهای آب دار مصرف می کنید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر