پیشگیری از عرق سوز شدن و روش های درمان آن

عرق سوز شدن معمولا یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از افراد آن را در فصل های گرم تجربه کرده اند و می تواند یک بیماری شایع هم باشد معمولا این مشکل در اثر قرار گیری در معرض آفتاب شدید و تاثیرات آفتاب بر روی پوست ایجاد می شود. معمولا این بیماری به دلیل شدت تعرق زیاد بدن و قرار گیری بدن در معرض این عرق ایجاد می شود. این بیماری عوارض شدیدی ندارد و به راحتی با درمان های خانگی می توانید آن را درمان کنید این حالت در افراد چاق شیوع بیشتری دارد. افراد چاق بیشتر دچار آفتاب سوختگی می شوند.

از مهم ترین دلایل ایجاد این مشکل در پوست، نوع پوست است معمولا کسانی که عرق سوز می شوند پوست نازک تر و حساس تری دارند مثلا کودکان به دلیل اینکه پوست بدنشان بسیار ظریف است اگر زیاد در معرض آفتاب بمانند به سرعت پوست بدنشان عرق سوز می شود یا افرادی که پوست سفید وحساسی دارند به راحتی عرق سوز می شوند معمولا کودکانی که لباس های کوتاه می پوشند بیشتر در معرض عرق سوز شدن هستند.

از جمله عوامل دیگر مداخله کننده در این بیماری مشکلات پوستی وبیماری های پوستی است مثلا کسانی که به پسوریازیس مبتلا هستند یا بر روی پوست خود اگزما دارند یا مشکلات مانند لوپوس دارند معمولا نسبت به سایر افراد زودتر آفتاب سوخته می شوند به خصوص افراد لوپوسی به هیچ وجه نباید بدون حفاظ در معرض آفتاب گرم قرار بگیرند چون به سرعت علائم حمله در آن ها ایجاد می شود. از جمله عوامل دیگر در آفتاب سوختگی پوشیدن لباس های نامناسب است کسانی که لباس نامناسب و تنگ می پوشند به سرعت عرق سوز می شوند زیرا بدن به راحتی در این لباس ها نمی تواند تنفس کند ودچار تعریق شدید می شود عدم تنفس پوست و مجاورت آن با عرق می تواند باعث ایجاد عرق سوختگی شود بهتر است افراد در فصل های گرم از لباس های نخی و راحت استفاده کنند تا احتمال عرق سوزی در آن ها کمتر شود.

از علائم این بیماری معمولا التهاب شدید پوست در ناحیه است که در معرض نور شدید خورشید قرار گرفته است و معمولا در این ناحیه به سرعت حالاتی مانند جوش های ریز می زند که نشان دهنده آفتاب سوختگی است گاها افرادی با پوست بسیار حساس علائمی مانند تاول های پوستی را هم بروز می دهند که در این حالت معمولا آفتاب سوختگی شدیدی در پوست رخ داده است معمولا کودکان بعد از این حالت دچار تب می شوند که باید به آن ها آب زیادی بدهند تا علائم آفتاب زدگی در آنها از بین برود معمولا بدن کسانی که دچار آفتاب زدگی می شود خشک می شود وآب در پوست آنها کم می شود برای همین کار باید حتما پوست بدن را هیدراته کنند وبه آن آبرسانی کنند معمولا آفتاب سوختگی در قسمت هایی مانند گوش و صورت بیشتر بروز می کند زیرا این قسمت ها بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرد یا قسمت هایی مانند گردن که هم در معرض عرق شدید و هم در معرض نور شدید خورشید است.

بهترین راه برای جلوگیری از عرق سوز شدن و آفتاب زدگی پوشیدن لباس های نخی است که گشاد هم باشد. از طرفی سعی کنید اگر آفتاب زده شدید سریعا دوش آب سرد بگیرید این کار التهابات پوستی را تا حدود زیادی کم می کند و در قدم بعدی از نوشیدنی های سرد استفاده کنید می توانید در فصل های گرم از نوشیدنی هایی استفاده کنید که آب زیادی را در خود نگاه می دارند و می توانند تا حدود زیادی آب بدن شما را حفظ کنند. همچنین پس از گرفتن دوش آب سرد بدن خود را با حوله کاملا خشک نکنید بگذارید که بدن به وسیله هوا خشک شود این می تواند عاملی در کاهش التهابات پوستی ناشی از آفتاب زدگی شود. سعی کنید بیشتر در محیطی باشید که هوا خنک و خشک باشد و از محیط هایی با هوای مرطوب دوری کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید ان گی آن سیتی مالزی سنگاپور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد