چرا امنیت سایبری مهم تر از همیشه است؟

امنیت سایبری یا همان امنیت در فضای مجازی بسیار مهم است ، امروزه بیش از هر زمان دیگری فناوری در هر جنبه از زندگی ما وارد شده است و کم کم در تک تک فعالیت های روزمره ما رسوخ کرده است . به طوری که زندگی بدون فناوری تقریبا غیر ممکن است .

ما امروز خیلی بیشتر از گذشته به تکنولوژی وابسته شدیم و نمی توانیم بگوییم که آیا این وابستگی بد است یا خوب ، ولی مشخص است که امروزه شخصی نیست که با شخص دیگری از طریق اینترنت و فضای مجازی با دیگری ارتباط برقرار نکند .

 

چرا امنیت سایبری مهم تر از همیشه است؟

امروزه اینترنت در تمام عرصه ها حضور دارد ، همه ما زندگی آنلاینی هم داریم ، به طوری که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنیم و بخشی از هویت ما را دنیای دیجیتال و اینترنت مشخص کرده است، به طور کلی حریم خصوصی ما در این فضا به شدت تهدید می شود، و هر لحظه ممکن است اطلاعات حساس ما در معرض خطر قرار بگیرد.
اگر زندگی ما بین دنیای دیجیتال و واقعیت فیزیکی ما تقسیم شود ، تهدید هکر ها برای آن همیشه وجود خواهد داشت.
در ادامه باید بگوییم که ما با به دست آوردن کمی دانش و اراده می توانیم از خود در برابر این تهدید ها محافظت کنیم ، همچنین بعضی اقدامات سایبری وجود دارد که اگر در آن ها مشارکت کنیم می توانیم احتمال حمله را کاهش دهیم .
فناوری در همه جا حضور دارد به این معنی که بسیاری از صنعت ها و علوم به شدت به فناوری و فضای سایبری و مجازی وابسته و متکی هستند ، برای مثال در صنعت تولید و علوم پزشکی تکنولوژی حرف اول را میزند، از جنبه دیگر فضای مجازی و مدرن امروزی، زمینه های کاری بسیاری را برای جوانان ایجاد کرده است ، که توسط همین زمینه های کسب و کار و تحصیلی ، چرخ علم و صنعت می چرخد، همچنین اکثر بیکاران در اینترنت به دنبال مشاغل و کار مورد علاقه شان هستند . 

 

چرا امنیت سایبری مهم تر از همیشه است؟
از جنبه های دیگری همچون کسب و کار می توان اینترنت را بررسی نمود، برای مثال صاحبان کسب و کار و مشاغل برای اینکه در شغل و خدمات خود حرفی برای گفتن داشته باشند و توانایی رقابت با رقبا را داشته باشند نیاز دارند تا کسب و کار خود را بر روی فضای مجازی نیز ایجاد کنند و از این طریق هم با رقبا ، رقابت داشته باشند و هم برای جذب مشتری بیشتری و سود آوری بیشتر بکوشند.
در فضای مجازی هیچ چیز خطرناک تر از این نیست که داده های شما به سرقت برود، برای محافظت خود روش هایی وجود دارد ، مهمترین محافظت ، رمز عبور است ، شما باید حداکثر تلاش خود را کنید تا رمز عبوری قوی برای اکانت ها و داده ها در فضای مجازی انتخاب کنید.
معمولا هکر های توانمند هم توانایی شکستن ، رمز عبور های قوی را ندارند ، هک اجتماعی هم دقیقا به خود شما بر می گردد، به این معنی که اگر تمام حواس خود را بر روی روابط و درخواست های امنیتی که از شما می شود ، جمع کنید ، این روش آسیب از بین میرود.
در نهایت می توان گفت ، اینترنت یک کانال در فضای زندگی شخصی شماست و هرکسی می تواند به آن دسترسی پیدا کند ، در صورتی که شما بدانید چگونه این کانال را هدایت کنید ، و از روش هایی که برای حفظ امنیت این کانال ها است استفاده کنید، هرگز دچار خسارت نخواهید شد و قادر خواهید بود فعالیت های گسترده و مفیدی را در فضای مجازی داشته باشید، فناوری دنیای امروز بر اساس اینترنت شکل گرفته است . تا می توانید از استراتژی های دفاعی و حفظ اطلاعات در فضای مجازی استفاده کنید. 

 

چرا امنیت سایبری مهم تر از همیشه است؟
همواره سعی کنید تا بهترین روش ها را برای محافظت خود به کار ببرید، بخشی از این روش ها لزوما این نیست که خودتان کاری برای خودتان کنید ! بلکه بسیاری از مواقع از شرکت های امنیتی می توانید کمک بگیرید ، این شرکت ها بسیار می توانند کمک کنند ، نرم افزار های امنیتی و حفظ حریم شخصی که ساخته این شرکت ها است ، نیز بسیار موثر است، نمونه این نرم افزار ها همچون فایروال ها، انتی ویروس ها، خدمات امنیتی شبکه، پروکسی ها و ... می توانند تا حدود بسیار زیادی امنیت شما را کامل کنند و در نهایت در این فضای مجازی بیکران ، با خیال راحت و امنیت بالا ، پیشرفت کنید. 

 

چرا امنیت سایبری مهم تر از همیشه است؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر