چرا نباید با کفش وارد خانه یا محل زندگی بشیم؟ (2)

بر اساس این گزارش، باکتری ها مانند باکتری «ای کولای» و باکتری هایی که موجب آنفلوانزا می شوند نیز می توانند خود را به کفش ها منتقل کنند.

ای کولای باکتری میله ای و عامل بیماری اسهال و التهاب روده  و تب روده است.این در حالی است که افرادی که در مزارع و یا زمین های خاکی زندگی می کنند ممکن است در معرض میکروب های مضر بیشتری موجود در خاک ها و مزارع قرار گیرند.این در حالی است که نپوشیدن کفش در خارج از خانه باعث می شود میکروب ها می توانند به راحتی از طریق یک زخم یا ضایعه پوستی وارد پوست و گردش خون بدن شوند. گرد و غبار در شیارهای کف کفش به خصوص پس از باران و برف و راه رفتن روی زمین های مرطوب بیشتر جمع می شود.

چرا نباید با کفش وارد خانه یا محل زندگی بشیم؟

در این تحقیق تاکید شده است که در خانه باید از صندل رو فرشی تمیز استفاده کرد و نباید کفش های را که در خارج از منزل مورد استفاده قرار می گیرد، در داخل خانه پوشید.

در خانه هایی که بچه کوچک وجود دارد، نپوشیدن کفش در خانه بهتر است، زیرا بچه های کوچک چیزهای که در کف خانه پیدا می کنند را در دهان می گذارند.

چرا نباید با کفش وارد خانه یا محل زندگی بشیم؟

نکاتی در مورد درآوردن کفش ها

1- اولین و مهم ترین نکته بهداشتی این است که کفش های خود را جلوی در منزل از پا در بیاورید و به هیچ وجه با کفش وارد منزل نشوید. راه رفتن در خانه با کفشی که با آن بیرون از منزل راه رفته اید، مهم ترین راه انتقال میکروب و مواد آلرژن و آلاینده ها به فضای داخلی خانه است.

نتایج بررسی محققان نشان می دهد که در کف کفش ها حدود 66 میلیون میکروب وجود دارد و تماس آن با سطوح داخل کف منزل، موجب انتقال آلودگی و به خطر افتادن سلامت افراد منزل می شود. توجه به این نکته به ویژه برای خانواده های که کودکان نوپای و کودکان که روی زمین چهاردست و پا راه می روند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

2- بهترین راه برای در امان ماندن از انتقال میکروب ها به کف پوش منزل این است که برای قرار دادن کفش ها، قفسه یا کمد درداری درنظر بگیرید و ان را نزدیک ترین نقطه به درب ورودی منزل قرار دهید. هنگام ورود به خانه کفش های خود را جلوی در از پا در بیاورید و در جاکفشی گذاشته سپس دست ها را بشویید و با این کار از ورود آلودگی به فضای داخلی منزل جلوگیری کنید.

3- می توانید برای هر کدام از افراد خانه و همچنین برای میهمان ها تعدادی دمپایی روفرشی جلوی در بگذارید تا کفش ها را جلوی در از پا درآورده و کفش ها خانگی را بپوشند.

4- ورودی خانه، اولین جایی است که با ورود به خانه دیده می شود و وجود کفش های نامرتب در پاگرد و جلوی در خانه وضعیت نامنظم و احساس بدی در افراد ایجاد می کند.

برای اینکه کفش ها جلوی در به هم ریخته نباشند  جای کفش ها را روی زمین یا روی طبقات مشخص قرار دهید. با این شیوه ورودی منزل ظاهر منظم تری دارد و در طبقات جاکفشی هم مرتب تر خواهد بود.

 چرا نباید با کفش وارد خانه یا محل زندگی بشیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

هتل خانه سبز مشهد

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر