چشم های آبی و خطرناک

تحقیقات نشان داده اند، افرادی با چشم های آبی و موهای قرمز بیشتر در معرض خطر خال و کک قرار دارند که گزینه های مناسبی برای ابتلا سرطان پوست خواهند بود. البته در این تحقیق عوامل دیگر مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ی فرابنفش به ویژه در دوران کودکی مدنظر گرفته نشده است. تحقیقات اخیر بیان می کنند که کودکانی که ژن چشم های آبی دارند، در مقایسه با بچه هایی که فاقد این ژن می باشند، بیشتر در معرض رشد خال وکک و مک هستند. به خصوص اگر زمان طولانی تری را در آفتاب گذرانده باشند.

 

چشم های آبی و خطرناک

این ایجاد خال و کک و مک به خاطر آفتاب سوختگی نیست بلکه یک ارتباط پیچیده بین ژن ها و قرار گرفتن در معرض آفتاب است. با این وجود متخصصین سرطان پوست، استفاده از عینک و سایر وسایل ایمنی را برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست ضروری می دارند. سعی نکنید در آفتاب، برنزه شوید، البته نباید از نور خورشید ترسید بله فقط لازم است هوشمندانه رفتار کنید. سرطان پوست در صورت تشخیص به موقع می تواند زندگی شما را نجات دهند. در آمریکا افراد با بررسی عکس های مربوط به سرطان پوست و جستجوی این علایم بر روی پوست و بدن خود در بسیاری از موارد توانسته به موقع سرطان پوست خود را تشخیص دهند. سه نوع سرطان پوست وجود دارد که بهتر است راجع به آنها بدانید، سرطان سلول های سنگ فروشی، سرطان سلول های پایه ای و ملا نوما. ملا نوما خطرناک ترین نوع این سرطان است. بنابراین بررسی مرتب پوستتان در جهت یافتن علایم یا هر گونه تغییری در تعداد خال ها و اندازه آن می تواند منجر به تشخیص به موقع و درمان سریع شود. 

 

چشم های آبی و خطرناک
سرطان سلول های سنگ فرشی:
علائم احتمالی سرطان سلول سنگفرشی عبارت است از توده های پوستی سفید یا صورتی، لکه های خشن یا زخم هایی که بهبود نمی یابد. در بیشتر موارد سرطان سلول سنگفرشی می تواند با استفاده از جراحی یا سایر روش ها از بین برود. اما در صورتی که درمان نشده، باقی بماند می تواند بزرگ تر شود. در موارد نادر سرطان می تواند گسترش یابد که در آن صورت درمان دشوار خواهد شد.
سرطان سلول های پایه ای:
این‌ سرطان‌ معمولاً پوست‌ صورت‌، گوش‌ها، پشت‌ دست‌ها، شانه‌ها و بازوها را درگیر ساخته‌ و بیشتر در
بزرگسالان‌ بالای‌ چهل سال‌ بروز می‌كند. این‌ ضایعه‌ مسطح‌ و مروارید مانند است‌. كناره‌های‌ آن‌ نیمه‌ شفاف‌ و مدور یا پیچیده‌ است‌. در كناره‌های‌ ضایعه‌ ممكن‌ است‌ عروق‌ خونی‌ جدید كوچك‌ منحنی‌ شكل‌ وجود داشته‌ باشد. مركز این زخم ها ‌ فرو رفته‌ است. 

 

چشم های آبی و خطرناک
سرطان ملانوما:
علائم سرطان سلولهای ملانوما معمولاً به شکل برآمدگیهای کوچک، نرم و کروی شکل بر روی قسمتهایی از پوست که بیشتر در معرض تابش آفتاب قرار میگیرد از قبیل سر، گردن و شانهها میباشد. وجود یک فرورفتگی در مرکز تومور که اغلب همراه با پوسته پوسته شدن و خونریزی میباشد. این حالت زخم و سوزش که با گذشت زمان بهبود پیدا نمیکند.
چه زمانی به پزشک خود مراجعه کنید.
اغلب سرطانهای پوست از طریق جراحی و در داخل مطب پزشک متخصص پوست درمان میشوند. آن دسته از سرطانهای پوست که دوباره عود میکنند غالباً ظرف سه سال بعد از درمان اولیه، مجدداً بروز پیدا خواهد کرد. بنابراین لازم است که بعد از درمان سرطان پوست، ارتباط خود با پزشک متخصص پوست را بر طبق همان برنامهای که برای شما مشخص میشود، حفظ کنید. اگر بعد از درمان اولیه، هر گونه علائم جدیدی که مشکوک به سرطان باشد مشاهده کردید، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید. 

 

چشم های آبی و خطرناک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر