چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید؟

پاها یکی از مهمترین عضوهای بدن هستند که می توان به وجود سلامت در بدن توسط آنها پی برد. در واقع نشانه هایی که در پاها وجود دارند، می تواند ما را از مشکلات و بیماری هایی که در بدنمان است آگاه کند، که تا به حال از آن بی خبر بودیم. در این مطلب سعی داریم هشت نشانه در پا که به وجود بیماری در بدن اشاره دارد، بپردازیم. با ما همراه باشید.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

هشت نشانه وجود بیماری در پا:

چنانچه پاهایتان این هشت نشانه را داشته باشد می تواند دلیل بر وجود مشکلی در بدنتان باشد، که باید حتما به پزشک مراجعه کنید و برای آن چاره ای بیندیشید.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید
•در پاهایی که اکثرا سرد هستند جریان خون ضعیف باعث می شود تا فولکول های خون بی فعالیت باقی بمانند و از بین بروند، و عامل آن ایجاد اختلالات خونی و یا تصلب سرخرگ می باشد. بیماری های قلبی و عروقی نیز می تواند دلیل دیگری برای عارضه سردی پاها باشد که منجر به پمپاژ ضعیف خون شده اند، که باعث شده انگشتان پا سرد شوند و موهای انگشت پا نیز از بین بروند.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

•چنانچه مشکل دیابت و یا بیماری های قلبی نداشته باشید و پاهایتان بی دلیل داغ می شوند، این موضوع به خاطر نقص در سیستم عصبی بدن می باشد. به این صورت که اختلالات عصبی باعث می شوند تا کف پاها داغ شوند، که با تن آرامی و مصرف دارو البته زیر نظر پزشک می توان این مشکل را حل نمود.

•چنانچه یک یا همه انگشتان پا خمیده شوند نشان از بیماری های مربوط به ریه است، که گاهی احتمال سرطان ریه نیز در آن است. فرقی نمی کند که یک یا چند انگشت کج و خمیده باشد، بلکه این نشانه دلیل قاطعی برای اختلالات ریوی و یا ناراحتی های معده و گاهی هم وجود بیماری های قلبی در فرد است.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

•گاهی اوقات گز گز و بی حسی پاها دلیلی بر ناراحتی های عصبی و بد نشستن دارد. ولی اگر پاهیتان بیش اندازه کرخت می شود دلیل زیادی وجود دارد که بیماری دیابت داشته باشید، که تجمع قند ها بر روی عصب ها باعث تخریب آنها می شود، به طوریکه تاثیر آن را بر پاهایتان می گذارد. و در اینصورت اگر سنگریزه ای هم در کفش های خود داشته باشید، متوجه آن نخواهید شد. ولی اگر آزمایش خون، دلیل عدم دیابت را در شما اثبات می کند ممکن است به عارضه ای به نام لنگی پا دچار شده باشید که باعث بی حسی و کرختی در پاهایتان شده است. عارضه لنگی پا باعث از بین رفتن یا فرسایش عصب های پا شده که حالت کرختی و سستی را در پاها ایجاد می کند.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

•اگر عضلات مفاصل پایتان می گیرد، ممکن است به دلیل کمبود آب و پتاسیم در بدن نیز باشد. زیرا پایین بودن پتاسیم در بدن می تواند باعث گرفتگی عضلات شود، که در این باره توصیه می شود حتما قبل از انجام فعالیت های سنگین موز مصرف کنید و یا اینکه آب زیاد بنوشید. و شبها قبل از خواب پایتان را بکشید، و یا چند حرکت کششی برای پاهایتان انجام دهید تا گرفتگی درعضلات پاهایتان به زودی برطرف گردد.
•بعضی از مردم در روی انگشتان پای خود چاله دارند که احتمال وجود بیماری پسورناسیس است، که به علت ناراحتی های مفصلی پیش می آید و روی ناخن ها ضخیم، زرد و یا حتی قهوه ای نیز می شود. عارضه پسور ناسیس با خوردن دارو، تغییر ریتم و سبک زندگی قابل درمان می باشد.

 

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

•یکی دیگر از نشانه های پا برای بیماری  ملتهب و یا دردناک شدن انگشت بزرگ پا می باشد، که ممکن است به دلیل وجود بیماری نقرس این اتفاق بیفتد. بیماری نقرس بر اثر اسید اوریک بالا در خون ایجاد می شود و دکتر برای از بین رفتن درد انگشت پا به فرد کورتیزول تزریق می کند. افراد مبتلا به نقرس باید در خوردن گوشت و پنیر احتیاط کنند و استفاده آنها را به حداقل برسانند و یا اصلا مصرف نکنند. زیرا بیماران نقرسی اسید اوریک بسیار زیادی تولید می کنند که منجر به درد انگشت پا و یا ملتهب شدن آن می شود.

چند علامت در پا که به شما می گوید بیمار هستید

•و آخرین نکته در مورد علایم پر خطر در پا که دلیل بر بیماری فرد را نشان می دهد، شکننده بودن ناخن پا است که نشان دهنده کم بودن و یا ناکافی بودن ویتامین های A و D و املاح معدنی چون کلسیم و منیزیم می باشد. چنانچه نمی توانید از نور آفتاب به طور مستقیم استفاده کنید، می توانید از قرص های مکمل ویتامین ها به خصوص ویتامین D  برای این منظور بهره ببرید. همنطور افزایش و تجمع اسیدهای چرب در اطراف ناخن های پا نیز موجب التهاب می شوند و همین موضوع سبب شکننده شدن ناخن های پا می گردد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد