ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چه بیمارستانی را دوستدار کودک می گویند؟

چه بیمارستانی را دوستدار کودک می گویند؟
لازم  است شما در دوران بارداری با کارکنان بهداشتی درمانی همکاری کنید. در این دوران اطلاعاتی در مورد شیرمادر از کارکنان بهداشتی کسب نموده، در کلاس های آموزشی پیش بینی شده شرکت کنید و برای شیردهی عزم تان را جزم کرده و آماده شوید. برای زایمان بهتر است قبل از انتخاب بیمارستان به دوستدار کودک بودن آن توجه کنید. در این بیمارستان ها فرآیند های شروع به موقع شیردهی مادر در ساعت  اول تولد و تداوم شیردهی مادر به نوزاد در روزهای بعد تا هنگام ترخیص به دقت دنبال می شود و هم چنین آموزش های لازم برای اقداماتی که در زمان بستری و بعد از ترخیص برای موفقیت و راحتی بیشتر مادر در تداوم شیردهی لازم است، به مادر داده میشود. اقدامات ساده و مهمی به شرح ذیل در بیمارستان های دوستدار کودک انجام می شود تا مادران شیردهی موفقی داشته باشند.
- براساس دستور عمل های کشوری این بیمارستان ها تا حد امکان از انجام سزارین، تجویز مسکن و آرام بخش اجتناب می کنند، مگر اینکه از لحاظ پزشکی ضرورت داشته باشد. پس خودتان داوطلب سزارین نباشید.
- تماس پوست با پوست را بلافاصله بعد از  زایمان بین مادر و نوزاد را فراهم می کنند. خودتان نیز همکاری کرده و تقاضای این تماس را داشته باشید. چون این تماس موجب گرم نگهداشتن نوزاد و شروع زودرس تغذیه با شیر مادر می شود. در این بیمارستان ها با توجه به مزایای فراوان تغذیه با شیرمادر در ساعت اول تولد، حداکثر کمک های لازم به شما برای شروع در این ساعت خواهد شد.

چه بیمارستانی را دوستدار کودک می گویند؟
- نوزاد را در تمام شبانه روز در کنار شما قرار می دهند که بتواند به راحتی و با اطمینان و امنیت با شیرمادر تغذیه شود.
- تغذیه انحصاری با شیرمادر را تشویق می کنند یعنی از دادن هر نوع ماده غذایی مثل آب، آب قند و شیر کمکی به شیرخواران خودداری می کنند مگر اینکه ضرورت پزشکی داشته باشد. این تغذیه انحصاری را تا پایان 6 ماهگی باید ادامه دهید.
- برای نوزادانی که به دلایل امکان تغذیه مستقیم از پستان را ندارند، شیر دوشیده شده مادر را برحسب وضعیت مکیدن و بلعیدن او یا با لوله معدی، یا با سرنگ، قاشق و فنجان به شیرخوار می دهند. از شیشه و پستانک استفاده نمی کنند.
- به شما توصیه می کنند که به علایم گرسنگی شیرخوار به موقع توجه داشته باشید و او را بر اساس میل و تقاضایش به طور مکرر تغذیه کنید تا تولید شیرتان زیاد شود.

چه بیمارستانی را دوستدار کودک می گویند؟
- روش در آغوش گرفتن و به پستان گذاشتن صحیح شیرخوار را به شما آموزش می دهند که باید به خوبی رعایت کنید.
- پس از ترخیص در صورت بروز مشکلی در شیردهی با کارکنان بیمارستان تماس بگیرید. آن ها با توجه به اینکه برای حمایت از تغذیه شیرخوار با شیرمادر و حل مشکلات شیردهی آموزش های لازم را دیده اند به شما کمک خواهند کرد.
پس از تولد، لازم است که کارکنان بیمارستان نوزاد را خشک کرده و بلافاصله لخت روی سینه مادر و در تماس پوست با پوست با مادر قرار دهند و مادر و نوزاد را با هم بپوشانند و حداقل برای مدت یک ساعت این تماس را ادامه دهند و از هر دو مراقبت به عمل آورند و مادر ظرف یک ساعت پس از زایمان اولین شیردهی را شروع کند تا اولین غذای نوزاد آغوز باشد. در مادرانی که به روشی غیر از بی هوشی عمومی سزارین شده، بلافاصله بعد از به هوش آمدن مادر این تماس برقرار می شود و وی میتواند شیردهی را شروع کند.

چه بیمارستانی را دوستدار کودک می گویند؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد