چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم

تمامی کارشناسان پیشنهاد می کنند در تغذیه سالم اصولی را رعایت کنیم که به ما کمک می کنkد تا همواره سالم تر و بهتر باشیم. انتخاب نوع غذایی که می خو.ریم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا اگر از چیزهایی که در مورد غذا خوردن باید اجتناب کرده و یا کم استفاده کنیم ونوع اصول و تغذیه سالم را بشناسیم و در زندگی پیاده کنیم همواره از معرض تمامی آسیبها برای بدن در امان می مانیم. در این مطلب سعی شده است تا در مورد بایدها و نبایدهای اصول تغذیه صحبت کرده و تمام مواد غذایی را که باید از مصرف آنها خودداری کرد را شرح داده ایم. با ما در این مطلب همراه باشید.

 

چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم

مواد غذایی که نباید مصرف کنیم
شکر سفید یکی از مواردی است که باید در خوردن آن جانب احتیاط را رعایت کنیم. زیرا شکر سفید از بزرگترین بانی های بیماریها در بدن ما می باشد. شکر و آرد سفید که معمولا در بسته بندیها و کارتنهای زیبا با برچسبهای مدرن به بازار ارائه می شود بسیار مضر هستند که باید از آنها، برای حفظ سلامتی اجتناب کرد.
مواد نگهدارنده و افزودنیها که به اسم خوراکی به بازار می آیند، نیز عامل بیماری زا و آسیب زا برای بدن هستند و باعث ایجاد مسمویت های سخت در بدن می شوند. به طوریکه مواد خوراکی به نام MSJ سمی را در بدن تولید کرده که به کبد آسیب می زند. این نگهدارنده ها که نامهای مختلف و مشتق گرفته از MSJ هستند. باعث شده تا فرد احساس گرسنگی کند و همین احساس گرسنگی کاذب عامل دیگر چاقی و افزایش اشتها در افراد چاق می شود. که بیماری گوارشی را نیز تولید می کنند.

 

چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم


یکی دیگر از مواردی که باید در اصول تغذیه سالم آن را رعایت کرد. اجتناب از مصرف روغن های هیدروژنیزه است. روغن مارگارین و روغنهای هیدروژنیزه دیگر که امروزه به جای کره و روغن های حیوانی بسیار استفاده و مصرف بالایی هم دارد. می تواند عامل دیگر بیماری ها از جمله چربی خون باشد.
در بعضی مواد غذایی بسته بندی برچسبهایی با پیشوندهای dit و پسوندهای free مثل fast free دیده می شود. که برای لاغر شدن افراد و یا برای تغذیه رژیمی توصیه و استفاده می شود. که این مواد نه تنها باعث لاغری نمی شود بلکه سلولها را در حالت گرسنگی نگه داشته و فرد را دچار ولع می کند و همچنین به علت کمبود مواد مغذی فرد دچار بیماری می گردد.

 

چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم
همینطور استفاده از مکملهای غذایی که برای تقویت بدن تجویز می شود. نیز به علت اینکه یک سری مواد شیمیایی به اسم ویتامین، که اصلا جنبه غذایی هم ندارد، وارد بدن می کند. و فرد عامل بیماری را به علت واکنشهایی که این مواد در بدن انجام می دهند را حمل کرده و دچار بیماری می کند، که باید از خوردن آنها نیز خودداری کرد.
و در آخر اینکه هیچکاه از مایکروو برای گرم کردن غذا استفاده نکنید. زیرا تمام خواص مواد غذایی را از بین برده و تمام مواد مغذی را به غیر مغذی تبدیل می کند. به طوریکه فرد با آنکه غذا می خورد ولی همواره سلولهای فرد دچار گرسنگی کاذب می گردند. که این خود همانطور که در بالا هم گفته شد عامل اضافه وزن در افراد است.

 

چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر