چه مقدار در روز باید آب بنوشیم؟

همیشه در اذهان این سوال مطرح است که چه مقدار آب، بدن ما در روز نیاز دارد. و اینکه آیا میزان آب مصرفی در هر فرد باید یک مقدار مساوی باشد یا خیر، موضوعاتی است که در این مطلب به آن می پردازیم.

 

چه مقدار در روز باید آب بنوشیم؟
آب یکی از عوامل حیاتی و مورد نیز برای بدن است. زیرا 75 درصد از بدن ما را آب تشکیل می دهد و تمام اعمال حیاتی بدن از طریق آب صورت می گیرد.آب مورد نیاز برای بدن هر انسانی باید با توجه به شرایط جسمانی و همینطور موقعیت های فصلی و سایر عواملی نظیر وزن، و جنس تنظیم گردد. به عنوان مثال در خانمها مصرف روزانه آب در دوران پریودی بیشتر مورد نیاز است تا در روزهای عادی و همینطور در ورزشکاران که آب مصرفی شان با توجه به فعالیت ورزشی آنها تعیین می گردد. می توان پی برد که هر انسانی چقدر می تواند در طول روز آب بنوشد.

 

چه مقدار در روز باید آب بنوشیم؟
شرایطی که ما به نوشیدن آب نیاز داریم؟
گاهی احساس گرسنگی و تشنگی با نیاز بدن به اشتباه گرفته می شود. که این می تواند نشانه کمبود آب در بدن باشد. دلیل آن هم این است که نیازهای هیدراسیونی بدن زمانی که آب کافی در بدن وجود داشته باشد تامین می گردد. زیرا می تواند غشای سلولها را پرکرده و مواد مغذی در سلولها جریان یابد. چنانچه آب در بدن کافی نباشد گاهی فرد دچار گرسنگی می شود تا بدن بتواند مواد مغذی برای سلولها را تامین کند. در نتیجه فرد هم زمان احساس گرسنگی و نیز تشنگی می کند. برای این منظور باید میزان کافی آب بنوشید تا این کمبود را جبران کنید.

 

چه مقدار در روز باید آب بنوشیم؟
در هنگام ورزش کردن بدن عرق می کند، که نیاز داریم آب بنوشیم. در هنگام یک ورزش سخت که بیشتر از یک ساعت طول می کشد. باید میزان آب مصرفی برای بدن 75 درصد از وزن بدن باشد. در غیر این صورت اگر ورزش نکنیم. خوردن آب زیاد البته در ساعاتی غیر از مصرف غذا باعث افزایش توده نمی شود. و برای نگه داشتن و حفظ بافتهای سالم در بدن نیاز داریم حداقل یک گالن ( معادل یک بطری آب معدنی) آب بنوشیم.
نکته دیگر اینکه میزان دلخواه آب مصرفی برای کاهش وزن و بهبود هر چه بیشتر سلامتی کافی نیست. بلکه اگر فردی بخواهد وزنش را کاهش دهد باید میزان آب مصرفی آن 64 درصد وزن بدنش باشد. که افزایش کیفیت و کمیت آب آشامیدنی باعث کاهش میزان وزن و افزایش سلامتی خواهد شد.

 

چه مقدار در روز باید آب بنوشیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

آب و هوای مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد