چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

انواع مختلفی از درد چشمی وجود دارد ، اما در مجموع احساس فشار در پشت چشم ، چیز متفاوتی است. علت این احساس ناخوشایند می تواند چیزی باشد که چشم را تحت تاثیر قرار داده است اما دلیل آن بیشتر بیماری ها و مشکلاتی است که بر بافت اطراف صورت تاثیر گذاشته است .

 

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

شرایط زیر می تواند باعث ایجاد احساس فشار در پشت چشم شوند:

- میگرن و انواع دیگر سردردها - عفونت سینوس ها (سینوزیت) - بیماری گریوز - التهاب عصب بینایی - درد دندان -

آسیب به صورت

1- علایم میگرن : درد ضربان دار در سر ، حالت تهوع، استفراغ، حساسیت به صدا ، شنیدن صدا و یا دیدن نورهای غیر عادی قبل از شروع سردرد.

2- عفونت سینوس ها: سینوس ها فضاهای خالی در جمجمه هستند که بالا ، زیر ، پشت و بین چشمها قرار گرفته اند. مشکلات سینوسی اغلب باعث احساس درد در اطراف صورت می شود . یکی از علایم اصلی عفونت سینوس ها درد و فشار اطراف کره چشم است. علایم سینوزیت : آب ریزش بینی ، از دست دادن حس بویایی ، سردرد، درد و فشار در صورت ، ریزش مخاط از بینی به درون گلو، خارش گلو، تب ، سرفه، خستگی ، تنفس سخت

3-بیماری گریوز: یکی از نتایج فعالیت بیش از حد غده تیرویید بیماری گریوز است که می تواند باعث تورم بافت ها ، ماهیچه ها و چربی پشت چشم شود و در نهایت می تواند باعث عدم توانایی حرکت کره چشم شود. تورم بافت پشت چشم می تواند باعث احساس فشار شود . علایم مربوط به چشمی بیماری گریوز : خشکی چشم ، اشک ریختن بیش از حد ، بیرون زدگی چشم ، حساسیت به نور ، دوبینی ، زخم روی چشم ، کاهش دید ، تورم کره چشم ، عدم توانایی حرکت دادن چشم .

4- التهاب عصب بینایی : در این شرایط عصبی که چشم را به مغز متصل می کند ملتهب و متورم می شود . عوارض جانبی می تواند شامل درد و از دست دادن موقت دید باشد در مدت چند روز به اوج خود برسد و 4 الی 12 هفته طول می کشد تا بهبود یابد .التهاب عصب بینایی همراه با بیماری ( ام اس ) اتفاق می افتد .50 درصد از افراد با بیماری ام اس ، التهاب عصب بینایی را تجربه می کنند . علایم التهاب عصب بینایی : کاهش بینایی ، کوررنگی ، تاری دید بویژه بعد از افزایش دمای بدن ، از دست دادن دید در یک چشم ، درد در چشم بویژه با حرکت دادن آن ، عکس العمل غیر معمول مردمک ها به نور .

5- درد دندان : درد دندانی که بر اثر عفونت باشد می تواند باعث درد ضربان دار و احساس فشار گسترده در قسمتهای نزدیک به صورت شود . مواردی وجود دارد که درد دندان باعث تورم کره چشم به مدت دو روز شده است .

6- آسیب به صورت : ضربه به صورت مانند تصادفات ماشین یا در زمان ورزش می تواند منجر به احساس فشار و درد در اطراف چشم شود .انواع شکستگی کاسه ی چشم می تواند باعث اسیب به ماهیچه های چشمی ، عصب ها و سینوس ها شود . علایم شکستگی کاسه چشم : _ بیرون زدگی یا فرو رفتن کره چشم _ کبودی چشم _ دوبینی ، تاری و کاهش دید _ بی حسی صورت در اطراف چشمی که اسب دیده است _ تورم اطراف چشم

 

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان