چه چیزی باعث خارش چشم می شود

شما احتمالا در زمان فصل های الرژی زا با احساس خارش چشمی آشنا باشید. چه چیزی عامل این خارش است؟ علت هیستامین است. البته شما ممکن است، راجع به آن اطلاع داشته باشید و از داروهای حاوی آنتی هیستامین استفاده کنید.

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

علت اصلی خارش چشم ها هیستامین است اما چگونه هیستامین باعث این خارش میشود؟ سطح بیرونی چشم مانند لایه ی بیرونی پوست، از ما در مقابل خطرات محیطی محافظت می کند. زمانی که موادی که بالقوه برای چشمان ما خطرناک هستند با چشم های ما تماس پیدا میکنند ، پاسخ ما پلک زدن است . اگر در مواردی که با چشم ما تماس پیدا می کند، چیزهای باشند که ما به آنها آلرژی داریم ، یکسری فرایند های بیوشیمیایی اتفاق می افتد و سلول های ایمنی چشم شما که" ماست سل" نامیده میشود ، مراقب آلرژی ها هستند.

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

آلرژی ها مولکول هایی هستند که شما به آن حساسیت دارید. وقتی آلرژی در تماس با چشم قرار می گیرد با مولکول های آنتی ژن بر روی سطح ماست سل ها متصل می شوند ، ماست سل ها به سرعت عکس العمل نشان می دهند و پیام رسان های شیمیایی مانند هیستامین ازاد می کنند. هیستامین ، سلول های عصبی مخصوص خارش را با اتصال به گیرنده های هیستامین سطح این سلول ها فعال می کند . با ایجاد حس این خارش ، ما تشویق به خاریدن پوست خود می شویم و با انجام این کار ، هر گونه مواد مضرری که با سطح بدن ما تماس پیدا کرده و باعث حساسیت شده جدا می شود. زمانی که سلول های عصبی خارش در چشم با هیستامین تحریک می شوند، آنها سیگنال هایی برای مغز ارسال می کنند و مغزتان به شما میگوید که چشم شما خارش دارد. میزان هیستامین پنج دقیقه بعد از تماس با آلرژی (ماده آلرژی زا ) به اوج خود می رسد و علایم به طور طبیعی سی دقیقه بعد از حذف آلرژی، از بین میروند. با این حال ادامه ی قرار گیری در معرض مواد آلرژی زا میتواند باعث بازگشت خارش چشم شود به این دلیل که اغلب هیستامین ۶ تا ۷۲ ساعت پس از قرار گرفتن ما در معرض آلرژن ها دوباره ازاد سازی میشود.

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر