چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

یکی از بدترین اتفاق هایی که ممکن است در طول سفر برایتان پیش بیاید، بیمار شدن است. به همین دلیل بهتر است در سفر مراقب سلامتی خود باشید. در این مقاله قصد داریم به 12 روش موثر برای پیشگیری از بیمار شدن در حین مسافرت بپردازیم.

چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

استفاده کردن از بطری آب معدنی

حتما در طول سفر آب بنوشید، مخصوصا در سفرهای بین الملی. هم چنین مراقب آبی که می نوشید هم باشید؛ زیرا ممکن است در آب بعضی از کشورها باکتری هایی وجود داشته باشد که منجر به بیمار شدن شما بشود. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم آب معدنی خریداری کنید. توجه داشته باشید که معمولاً قالب های یخ از آب شیر درست می شوند، پس بهتر است در طول سفر از خوردن آب و نوشیدنی ها همراه یخ، خودداری کنید.

چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

نخوردن غذاهایی که توسط آب شیر شسته شده اند
به هیچ وجه غذایی که با آب شیر شسته شده را نخورید؛ زیرا به احتمال زیاد باکتری های آب به غذا منتقل شده اند. هم چنین بعضی از میوه ها و سبزیجات مانند کاهو، پیاز و سیب زمینی آلودگی های زیادی دارند و به راحتی تمیز نمی شوند.

فرو نبردن دستان در داخل جیب های پشت صندلی هواپیما

ممکن است تصور کنید که هواپیمایی که سوار آن هستید، بسیار تمیز است و لازم نیست نگران چیزی باشید. اما در واقع هواپیماها بسیار کثیف هستند؛ مخصوصا  قسمت های تنگ با عمق کمتر. توصیه می کنیم دست خود را در جیب های پشت صندلی هواپیما فرو نکنید و غذا و وسایل خود را در داخل آنها قرار ندهید. برای اطمینان می توانید صندلی و اطراف آن را با استفاده از مایع ضدعفونی کننده، تمیز نمایید.

استفاده نکردن از لیوان های کثیف و بدون پوشش در اتاق هتل ها

بهتر است از لیوان هایی که در اتاق های هتل قرار دارند، استفاده نکنید؛ زیرا در بسیاری از هتل ها لیوان های داخل اتاق به ندرت تمیز می شوند و بسیار کثیف می باشند. توصیه می کنیم در صورتی که روی لیوان ها با پوشش و مرتب نبودند، از آنها استفاده نکنید.

نوشیدن آب، مخصوصا هنگام پرواز

نوشیدن آب در طول سفر بسیار اهمیت دارد؛ زیرا از بیمار شدن شما جلوگیری می کند. بدن شما همیشه به آب نیاز دارد. توجه داشته باشید که کمبود آب نه تنها بدن شما را آسیب پذیر تر می کند، بلکه زمان بهبودی شما را طولانی تر خواهد کرد.

چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

تغییر ندادن رژیم غذایی

با اینکه خوردن غذاهای محلی در طول سفر یک تجربه جدید می باشد؛ اما بهتر است حواستان به رژیم غذایی تان باشد. اگر عادت دارید بیشتر میوه و سبزیجات مصرف کنید، بهتر است در طول سفر به سمت کباب و غذاهای محلی نروید یا فقط یک وعده غذای محلی بخورید. هم چنین اگر سفر طولانی دارید، بهتر است  روزهای اول، غذاهای محلی نخورید.

غذا نخوردن در یک رستوران خلوت و دور افتاده
به هیچ وجه در رستوران دورافتاده و خلوت غذا نخورید. پیشنهاد می کنیم به رستوران های شناخته شده و معروف شهر بروید؛ زیرا به احتمال زیاد در این رستوران ها خبری از غذاهای فاسد و آلوده نیست.

چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

نخوردن غذای نجوشیده و میوه با پوست
بهتر است در طول سفر فقط از غذاهای جوشانده شده و پوست کنده شده استفاده کنید. هم چنین قبل از مصرف میوه حتما آن را خوب بشویید.

اعتدال در مصرف کافئین
اگر عادت دارید که قهوه زیاد بنوشید، بهتر است در طول سفر مقدار آن را کم کنید؛ زیرا مصرف بیش از حد قهوه، سیستم معده شما را به هم می ریزد.

خوابیدن
در طول سفر ممکن است عوامل مختلفی باعث کم خوابی شما بشود. خوابیدن همانند نوشیدن آب بسیار مهم است. در واقع خواب و آب در کنار هم باعث جلوگیری از بیماری می شوند.

چه کنیم که در سفر بیمار نشویم؟

همراه داشتن داروهای لازم
اگر بیماری و حساسیت خاصی دارید، حتما داروهای ضروری خود را به همراه ببرید. زیرا تهیه دارو در کشور دیگر به دلیل مشکلات زبانی، در دسترس بودن، تفاوت فرمول داروها بسیار دشوار است.

شنا نکردن در آب های آلوده

 توصیه می کنیم در مکان هایی که از تمیز بودن آب مطمئن نیستید، شنا نکنید. پیشنهاد می کنیم قبل از شنا در آب به علامت ها، لوله های فاضلابی که به آب سرازیر می شوند و آلودگی ها و چربی روی سطح آب توجه کنید. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر