چه گیاهانی خاصیت آرامبخش دارند؟

در زندگی امروزی شرایط به گونه ای است که انسان ها کمتر می توانند به شادی و نشاط و تفریح بپردازند. بشر درگیر تکنولوژی و کار شده و به دلیل این که فرصت کمی برای رسیدگی به خود دارد لذا از نظر عصبی مردم کمی به هم ریخته شده اند. درست است که سفر و تفریح می تواند آرامشی را به انسان القا کند اما حتی نوع تغذیه ما نیز در این زمینه موثر خواهد بود. تحقیقات نشان داده است که برخی از گیاهان دارویی دارای خاصیت آرامبخش برای بدن بوده و می تواند استرس را از بدن دور کرده و فرد را به حالت آرامش برساند. در این مقاله ما به معرفی بعضی از این گیاهان خواهیم پرداخت.

 

چه گیاهانی خاصیت آرامبخش دارند؟

1- گیاه دم شیر این گیاه دارویی برای زمانی که استرس دارید بسیار مناسب است. در نتیجه در زمان هایی که نگرانی و یا اضراب دارید کافی چند قطره از عصاره این گیاه را با آب مخلوط کرده و نوش جان کنید. گیاه دم شیر باعث می شود که شما با حالت آرامش بتوانید شرایط تنش زای موجود را سپری کنید.

2- جوی دو سر گاها ممکن است که به دلیل خستگی و استرس زیاد فرد حالت تعادل روحی خود را از دست داده و حس عاطفه در او کم شود. در این زمان توصیه می کنیم که از شیره دانه جوی دو سر استفاده کنید. با مصرف این شیره تحریک پذیری شما نسبت به کوچک ترین شرایط نامساعد کم شده، آرامش شما بیشتر شده و از نظر احساسی متعادل شوید.

3- گیاه شاهدانه شاهدانه که تحت عنوان ماری جوانا معروف است به عنوان یکی از گیاهان دارویی معروف است که سریعا حالت آرامش را به فرد القا می کند. حتی زمانی که استرس و یا حتی درد بسیار شدید دارید استفاده از این گیاه می تواند به حالت فوریتی در شما حس آرامش ایجاد کند.

4- بادرنجبویه زمانی که شما از عصاره گیاه بادرنجبویه استفاده می کنید بدون این که در شما احساس گیجی و منگی ایجاد شود، استرس و اضطراب کاهش یافته و به مرور احساس آرامش به شما القا خواهد شد.

 

چه گیاهانی خاصیت آرامبخش دارند؟

چه گیاهانی خاصیت آرامبخش دارند؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رزماری و یک دنیا خاصیت

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

خاصیت دارویی و درمانی طالبی

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

چشمهای شما چه چیزی راجع به سلامتی تان می گوید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر