چگونه باعث افزایش سروتین شویم

چگونه باعث افزایش سروتین شویم
سروتین ماده ای شیمیایی است که در مغز، خون، روده ها و بافت پیوندی بدن انسان یافت می شود. این ماده باعث انقباض شده و کمک می کند که اطلاعات از میان سیستم عصبی عبور کند و نقش مهمی در عملکرد مغز دارد. سروتین برای سلامتی کلی بدن ضروری است و اغلب مردم سروتین را ماده اصلی برای خوش اخلاقی می دانند. اما مغز چند چیز پیچیده ایی است و تحقیقات بیشتری برای تعیین نقش سروتین لازم می باشد.
سروتین در برابر تریپتوفان

چگونه باعث افزایش سروتین شویم
تریپتوفان اسید آمینه ای است که نقش اصلی  را در تولید سروتین در بدن دارد. تریپتوفان در عملکرد مغز و خواب سالم نیز به ایفای نقش می پردازد. تریپتوفان در بدن ساخته نمی شود بلکه باید باید آن را از مواد غذایی دریافت کنید. خوردن غذاهای سالم و رژیم غذایی متعادل  راهی ضروری و حیاتی برای حفاظت از سلامت فیزیکی و روانی است.
ماده غذای اصلی برای افزایش سروتین:

چگونه باعث افزایش سروتین شویم
- ماهی سالمون: ماهی روغنی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است که برای بدن بسیار مفید اند. این اسید های چرب باعث استحکام استخوان سلامت پوست و عملکرد بهتر چشم می شود. ماهی سالمون منبع غنی ویتامین د است. ویتامین د برای استحکام استخوان ها و دندان ها و سلامت عضلات بسیار مهم است. خوردن دو تکه ماهی روغنی(چرب) دوبار در هفته، تریپتوفان کافی را برای شما فراهم می کند.
- ماکیان: شامل مرغ، بوقلمون و غاز است. سینه مرغ معمولا منبع غنی پروتئین است و چربی بسیار کمی دارد.
- تخم مرغ: برخی از روش های پخت و آماده کردن تخم مرغ، سالم تر و مفید تر است. درست کردن تخم مرغ با روغن باعث می شود، چربی بیشتر و ناسالمی به آن اضافه شود و دیگر برای سلامتی مفید نباشد. جوشاندن تخم مرغ باعث اضافه شدن هیچ ماده ی اضافه به آن نمی شود و بسیار مفید است.
- اسفناج: سبزیجاتی با رگ های سبز تیره مانند اسفناج منبع غنی تریپتوفان اند. اسفناج منبع آهن است. آهن به بدن کمک می کند تا گلبول های قرمز سالم درست کند. کمبود آهن در رژیم غذایی منجر به آنمی با کاهش انرژی و مشکل در تنفس می شود.
چه کار کنیم که در بدن سروتین بیشتری تولید شود؟

چگونه باعث افزایش سروتین شویم
ورزش کردن: ورزش کردن بدون فشار آوردن روی بدن باعث می‌شود که بدن سالم و سرحال باشد. به خاطر اینکه بدن با انجام حرکات ورزشی، سروتونین بیشتری تولید می‌کند و شما احساس شادابی می‌کنید. برای همین است که بعد از چند جلسه ورزش مداوم بدنتان سرحال، شاداب می شود.
اگر تمایل ندارید در باشگاه‌های ورزشی ثبت‌نام کنید. هر روز سی دقیقه در فضای آزاد مانند پارک‌ها پیاده‌روی کنید تا احساس آرامش و شادابی به سراغتان بیاید. به خاطر اینکه پیاده‌روی و ورزش باعث افزایش میزان تریپتوفان و سروتونین می‌شود. حتی در حیاط خانه خود قدم های بند بردارید و هوای تازه تنفس کنید. این کار باعث احساس شادابی می شود.
یوگا و مدیتیشن: استرس می‌تواند روی میزان سروتونین بدن تأثیر منفی بگذارد. برای همین اگر نمی‌خواهید با کمبود این هورمون مواجه شوید، استرس را از خود دور کنید. بهترین روش‌ها برای مقابله با استرس ورزش، گشت و گذار در فضاهای باز و به خصوص یوگا و مدیتیشن است.  طبق تحقیقات انجام شده، یوگا و مدیتیشن برای مقابله با استرس و افسردگی بسیار موثر است و احساس آرامش را افزایش می‌دهند. فرمواش نکنید یک لبخند ساده باعث می شود که مغز فرمان دهد تا  سروتین بیشتر در بدن  تولید شود و منجر به احساس شادی در شما می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

چرا خرد کردن پیاز باعث ریزش اشک می شود

چگونه چشم خود را تمیز کنیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر