ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

آب سیاه یک بیماری کوری غیر قابل برگشت است. بیماری، مربوط به عصب چشمی نوری است، که به شبکیه متصل می شود، یک لایه از بافت حساس به نور در پشت چشم، از رشته های عصبی که شبیه به یک کابل الکتریکی است. عصب بینایی منابع اطلاعات بصری را از طریق همین کابل از مغز به چشم می فرستد. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد. با این حال، با تشخیص زودرس، گلوکوم را می توان با قطره، قرص، جراحی لیزری، و یا ترکیبی از این ها درمان کرد. هدف از درمان جلوگیری از نابینایی زیادتر است. نگه داشتن فشار داخل چشم تحت کنترل کلیدی برای جلوگیری از کوری است.

 

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

مواردی هم وجود دارند که می تواند به حفظ سلامتی چشم هایتان کمک کنند:

- ورزش: حرکات ورزشی روزانه، باعث کاهش فشار چشم شده و به جریان یافتن خون در اعصاب چشم هایتان کمک خواهند کرد. از متخصص خود راجع به بهترین حرکات ورزشی سوال کنید، زیرا بعضی تمرینات ورزشی می توانند باعث افزایش فشار چشمی شوند و برای شما مناسب نیستند.

- تغذیه سالم: رژیم سالم و معتدلی انتخاب کنید. البته اگر شما آب سیاه دارید، تغذیه ی سالم نمی تواند جلوی بدتر شدن آن را بگیرد. مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها برای افرادی با آب سیاه بسیار مفید هستند. تغذیه روزانه شامل:

1-سبزیجاتی دارای برگهای سبز تیره

2-ماهی غنی شده با اسید های چرب امگا 3

-داروها: از قطره ها و داروهای تجویز شده به طور مرتب استفاده کنید. فراموش کردن داروهایتان می تواند باعث بدتر شدن آب سیاه شود. بعضی داروها عوارض جانبی دارند. اگر عوارض دارو قوی هستند و شما را اذیت میکنند با متخصص خود مشورت کنید تا در صورت نیاز آن را تغییر دهد.

- سیگار نکشید: حفظ سلامتی بدن بسیار مهم است. سیگار کشیدن باعث افزایش فشار خون و التهاب چشمی می شود و خطر ابتلا به دیابت و آب مروارید را افزایش می دهد. 

 

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

- مراقب مصرف کافیین باشید: نوشابه، قهوه و چای را به اندازه مصرف کنید. مصرف زیاد کافیین باعث افزایش فشار چشمی می شود. مطالعات نشان داده اند که مصرف یک فنجان قهوه می تواند به مدت 90 دقیقه فشار چشمی شما را بالا ببرد.

- سر خود را بالا نگه دارید: از بالش مناسب برای خوابیدن استفاده کنید تا سرتان کمی بالاتر قرار بگیرد و باعث پایین امدن فشار چشمی می شود.

- اعتدال خوردن آب، در طی روز: میزان اب روزانه خود را کاهش ندهید ولی در طی روز به میزان مناسب اب بخورید. اگر یکدفعه، میزان بالایی اب بخورید، فشار چشمی شما بالا خواهد رفت.

-حفاظت از چشم ها: از عینک های افتابی مناسب زمانی که در محیط های خارج از منزل هستید، استفاده کنید. در حین شنا در استخر از عینک محافظ استفاده کنید. در زمانی که چشم شما آب سیاه دارد، حساسیت چشم هایتان به نور بیشتر خواهد شد.

- چشم های خود را نمالید: اب سیاه و داروهایی که مصرف می کنید، می تواند باعث خارش چشم هایتان شود. اما نباید چشم هایتان را بمالید. مالیدن چشم، شرایط را بدتر خواهد کرد.

- مراقب تمرینات یوگا باشید: بعضی حرکات یوگا، که با پایین اوردن سر که در آن قلب شما بالاتر از چشم هایتان قرار می گیرید، می تواند فشار چشم هایتان را افزایش دهد.

از انجام حرکات زیر خودداری کنید:

1-پایین اوردن سر

2-خم شدن

3-تکیه دادن پا به دیوار

 

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد