چگونه با رژیم غذایی مناسب حافظه خود را بهبود ببخشیم (1)

چگونه با رژیم غذایی مناسب حافظه خود را بهبود ببخشیم
- هیچ غذا یا ماده جادویی وجود ندارد که باعث باهوش تر شدن شما شود، اما بعضی مواد غذایی خاص مثل کافئین می تواند به شما انرژی دهد و تمرکزتان را بالا ببرد. کافئین در قهوه، شکلات، نوشیدنی های انرژی زا و بعضی دارو یافت می شود. کافئین باعث هوشیاری شما می شود.
- شکر منبع غذایی مغز شماست، البته نه خود شکر، بلکه گلوکزی که بدن از شکر و کربوناتی که شما می خورید، بدست می آورد؛ به همین دلیل است که یک لیوان آب پرتقال یا آب میوه می تواند به شما تمرکز و هوشیاری کوتاه مدت دهد. البته در مصرف شکر دقت کنید، زیرا مقدار زیاد آن به حافظه شما آسیب خواهد رساند.
- زرده تخم‌ مرغ مقادیر زیادی کولین دارد که برای رشد جنین و زنان باردار بسیار مؤثر است و موجب شکستن پیوند‌های بتان می‌شود. بتان ماده‌ای شیمیایی است که هورمون‌های شادی ‌آور تولید می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که تخم‌ مرغ هیچ اثری بر سطح کلسترول افراد بالغ ندارد؛ در واقع تنها موجب افزایش کلسترول خوب می‌شود. ضمن اینکه منبعی غنی از پروتئین است. فقط سعی کنید تخم‌ مرغ‌ های ارگانیک مصرف کنید. وجود هورمون شادی ‌بخش برای تقویت حافظه نیز مفید است.
- مطالعات نشان داده اند که خوردن صبحانه می تواند حافظه و توجه شما را افزایش دهد. افرادی که صبحانه می خورند، نسبت به افرادی که صبحانه نمی خورند، عملکرد بهتری دارند. غذاهایی که در بالای لیست قرار دارند: غلات، لبنیات و میوه می باشد. البته در زمان خوردن صبحانه، غذاهایی با کالری بالا مصرف نکنید؛ زیرا حافظه دچار مشکل می شود.

چگونه با رژیم غذایی مناسب حافظه خود را بهبود ببخشیم
- آووکادو یکی از سالم‌ترین مواد غذایی و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه می باشد. آووکادو حاوی ویتامین K و اسید‌فولیک است و از لخته‌شدن خون در مغز (یعنی همان سکته مغزی) جلوگیری می‌کند. این میوه در بهبود عملکردهای شناختی مغز مانند تقویت حافظه و تمرکز نیز به ‌خوبی عمل می‌کند. آووکادو سرشار از ویتامین‌های B و C است؛ ویتامین‌هایی که در بدن ذخیره نمی‌شوند و باید روزانه آنها را مصرف کنیم. این میوه نسبت به سایر میوه‌ها، بیشترین میزان پروتئین را دارد. محتوای اندک قند هم از دیگر امتیازات این میوه به شمار می رود.

چگونه با رژیم غذایی مناسب حافظه خود را بهبود ببخشیم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر