ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه با لنز آرایش  کنیم؟

چگونه با لنز آرایش  کنیم؟
قبل از آرایش لنزهایتان را بگذارید
حتما باید قبل از اینکه از مرطوب کننده یا هرچیز دیگه ای استفاده کنید، لنز را داخل چشم قرار بدهید. زیرا ممکن است هر چیزی که روی انگشتتان باقی مانده باشد به لنز بچسبد و به چشم منتقل شود، برای همین باید دست هایتان را کاملا تمیز کنید. هم چنین دست ها باید کاملا خشک شوند زیرا رطوبت دست ها می تواند حاوی انگلی به نام آکانتامیبا باشد که برای چشم ها خطرناک هستند، بنابراین هیچوقت لنزها و یا پکیج نگهداری آن را با آب معمولی  نشویید.
از محصولات بدون روغن (Oil-Free) استفاده کنید
حداقل در اطراف چشم هایتان از محصولات بدون روغن استفاده کنید، زیرا این روغن های موجود در کرم ها و سایه چشم ها می توانند به داخل چشم ها راه پیدا کنند و  به دلیل اینکه روغن و آب باهم ترکیب نمیشوند، لنز به روغن میچسبد و باعث تاری و سختی دید میشود.
از برآمدگی چشم دوری کنید

چگونه با لنز آرایش  کنیم؟
برآمدگی چشم قسمتی از پلک می باشد که سطح کره ی چشم را می پوشانید و منجر به باز شدن غده های چربی چشم  می شوند. اگر روی این غده ها را بپوشانید، باعث خشک شدن چشم می شود و لنز کثیف  شده درنتیجه دید کمتر می شود. هم چنین از پر کردن خط زیر مژه خودداری  کنید زیرا مژه بین لنز و پلک قرار دارد.
نکته مهم در مورد ریمل
در صورتی که از لنز تماسی چشم استفاده می کنید باید مراقب باشید که از ریمل های ساده که به طول و حجم مژه اضافه میکند، استفاده کنید و از ریمل های فیبری با قطعات ریز (عامیانه خورده مژه دار) اصلا استفاده نکنید زیرا  زیر لنز نفوذ کرده و باعث اذیت شدن چشم میشود.
استفاده از لنزهای روزانه

چگونه با لنز آرایش  کنیم؟
به دلیل اینکه آرایش می کنید، بهتر است که لنزهای تماسی را روزانه عوض کنید تا مانع از قرمزی، خشکی و خارش چشم ها شود. هم چنین احتمال ورم ملتحمه چشم هم با عوض کردن روزانه لنز به شدت کاهش پیدا میکند. ممکن است که لنزهای روزانه از لنزهای هفتگی گران تر باشد اما سلامت چشم شما بیشتر تضمین می شود.
تلاش زیاد در مورد تمیز کردن و تمیز بودن
برای افرادی که دوست ندارند از لنزهای روزانه استفاده کنند، لنزهای دو هفته ای انتخاب مناسبی است، هرشب باید لنزها را با محلول چند منظوره ای 15 تا 20 ثانیه بشویید. بعد در داخل ظرف مخصوص که با محلول تازه پر شده، قرار بدهید. ظرف نگهداری لنزها را با محلول مخصوص لنز یا هیدروژن پراکسید 3% هم روزانه بشویید و داخل و خارج ظرف رو کاملا تمیز کنید. ظرف نگهداری لنز معمول ترین دلیل برای عفونت های چشمی هستند.
دستمال مخصوص پاک کردن آرایش چشم داشته باشید
پلک ها را باید با دستمال های پاک کننده آرایش مخصوص چشم پاک کنید، زیرا کثیفی باعث اذیت و خارش چشم  می شود. این دستمال ها  به صورت تخصصی برای تمیز کردن پلک و مژه ها طراحی شدند، و میتوانند آرایش را هم به خوبی پاک کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد