ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه بعد از یک سفر بد شکایت کنیم؟

آیا بعد از اقامت هتل به نشت آب دیوار اتاق پی برده اید؟ آیا منظره اتاق خلاف انتظار شماست؟ آیا خدمه هتل جهت جمع آوری زباله شما را بی موقع از خواب بیدار کرده اتد؟ وعده های غذایی هم سر وقت ارائه نمی شود؟ آیا پرواز شد؟ آیا برای فرزندتان مشکلی پیش آمد؟ آیا از ترنسفر هتل نلراضی بودید؟ و... اگر این موارد برای شما هم تکرار شده اند می توانید به مسئولین مربوطه اطلاع رسانی نموده و ضرر مالی بگیرید.

 

چگونه بعد از یک سفر بد شکایت کنیم؟

ابتدا باید شکایت خود را در شرکت مناسبی طرح کنید. اینکه خدمات نامناسب مرتبط با چه قسمتی از شرکتی بوده باید به طور کامل تشخیص داده شود.
بسته مسافرتی: شکایت خود را حتما به تور لیدر ارسال نمایید چرا که قرارداد شما با تور لیدر بسته شده است. همچنین مسئول پروازها، اسکان و... تور لیدر است. در صورتی که پرواز شما لغو شود تور لیدر باید بلیط دیگری را برای شما جایگزین کند.

مسافران آزاد: شکایت خود را باید به مسئول مربوطه شرکت هواپیمایی و یا هتل ارائه دهید. اگر به طور آزاد در حال سفر هستید از حقوق و مزایای تور بهره مند نمی شوید و اگر مشکلی پیش بیاید میبایست از بیمه مسافرتی خود استفاده کنید.

 

چگونه بعد از یک سفر بد شکایت کنیم؟

اگر در حین سفر به مشکلی برخورد کردید باید در اولین فرصت شکایت خود را تنظیم کنید. در صورتی که مدیر یا یکی از کارمندان آژانس هواپیمایی مسئول مشکل به وجو آمده برای شما هستند بدون تعارف شکایت را خطاب به او بنویسید. حتی اکر بدون تور هم سفر می کنید باید همین رویه را پیش بگیرید و تا وقتی که خاطرات بد سفر در ذهن دیگران هست اقدام کنید.
مدارک و دلایل لازم جهت تنظیم شکایت را فراهم نموده و اگر مشکل هنوز حل نشده، می توانید برای جمع کردن عکس و مدرک از دیگر مسافران کمک بگیرید. پس از برگشت از سفر بروشور سفر و برگه های قرار داد را به طور کامل مطالعه نموده و از آنها به عنوان مدرکی دال بر راهنمایی اشتباه شما استفاده کنید.

 

چگونه بعد از یک سفر بد شکایت کنیم؟

در نهایت اگر شکایت شما مورد بررسی قرار نگرفت و یا آن طور که باید رسیدگی نشد، پا پس نکشید و شکایت را تا آنجایی ادامه دهید که به حق خود برسید و حس خوبی داشته باشید.

اگر شما هزینه سفر را به صورت الکترونیکی و یا از طریق بانک پرداخت کرده اید می توانید یک رسید از بانک دریافت نموده و آن را جزو مدارک شکایت استفاده کنید. (اما اگر به صورت نقدی پرداخت کرده باشید ممکن است این اثبات برایتان غیر ممکن باشد.) 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

بازار پردیس یک کیش

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

راهنمای سفر به مالزی

سفر با کشتی بانکوک تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد