چگونه عینکی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟

چگونه عینکی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟

اگر شما به هر دلیلی از عینک استفاده می کنید، لازم است بهترین انتخاب را داشته باشید چرا که عینک با یکی از حساس ترین اعضای بدن یعنی چشم در ارتباط مستقیم است. علاوه بر این یک عینک خوب و مناسب می‌تواند خصوصیات مثبت چهره شما را پر رنگ تر کند، عیوب ظاهری چهره شما را تا حدودی زیادی پوشش دهد و در کل بر جذابیت ظاهری شما بیفزاید.
فاکتورهایی که در انتخاب عینک مناسب بایستی مدنظر قرار داد
برای انتخاب یک عینک مناسب، موارد بسیاری را بایستی در نظر گرفت که عبارتند از: استایل، شکل، سایز، رنگ و جنس. البته راحت‌ترین عاملی که در انتخاب عینک بایستی به آن توجه کرد؛ فرم صورت می باشد. در بیشتر موارد نمی توان قطعا فرم خاصی را برای صورت مشخص کرد و فرم صورت ترکیبی از فرم های گوناگون است؛ اما می توان با یک بررسی ساده، نزدیک ترین فرم را به صورت خود تشخیص دهید.
یک روش آسان برای مشخص کردن فرم صورت این است که کاغذی بر روی یکی از عکس های خود قرار دهید و با مداد خطوط صورت خود را رسم نمایید و یا این که جلوی آینه بایستید و با یک ماژیک خطوط صورت خودتان را بر روی آینه بکشید. سپس با اندازه گیری خطوط رسم شده فرم صورت خود را تشخیص دهید و یا حداقل مشخص نمایید فرم صورت شما به کدام یک از گروه های اصلی نزدیک تر است و سپس با توجه به فرم صورت خود عینک مناسب خود را انتخاب نمایید.

چگونه عینکی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟فرم صورت دایره ای
صورت های گرد دقیقا شبیه اجسام گرد هستند بدون هیچ خطوط شکسته و نامتناسب. خصوصیات این دسته از صورت ها عبارتند از: بین طول و عرض صورت تفاوتی نیست و اندازه آنها تقریبا مساوی است، این صورت ها دارای گونه هایی پر است، صورت خطوط شکسته ندارد، چانه گرد است و پیشانی بلند.

افرادی که دارای صورت گرد هستند، بایستی عینکی انتخاب کنند که چهره را بلندتر و کشیده‌تر جلوه دهد و در واقع تضادی بین خطوط طبیعی صورت ایجاد کند و از انتخاب عینک هایی که صورت را گردتر می‌کند، خودداری کنند.
فرم صورت مربعی
صورت‌های مربعی شکل، دارای چانه‌های بزرگ هستند و خطوط زاویه دار به خوبی در این صورت ها مشخص است. خصوصیات این دسته از صورت ها عبارتند از: طول و و عرض صورت تقریبا مساوی هستند، این صورت ها دارای چانه، فک، گونه و پیشانی بزرگ و پهن هستند.
افرادی که دارای صورتی با فرم مربعی هستند، بایستی عینکی انتخاب کنند که صورت را کشیده تر و صاف تر نشان دهد و از انتخاب عینک هایی که زاویه های صورت را نمایان تر می کنند؛ اجتناب کنند. عینک هایی به فرم منحنی مناسب ترین گزینه برای این افراد هستند؛ چرا که صورت را کشیده و باریک تر نشان می دهند.

چگونه عینکی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟فرم صورت بیضی
صورت های بیضی بهترین صورت‌ها هستند، چرا که تمامی جزییات چهره متناسب و هماهنگ می باشد. خصوصیات این دسته از صورت ها عبارتند از: کمی کشیده هستند و کاملا عریض و پهن نیستند، معمولا گونه‌های استخوانی بزرگی دارند و چانه کمی باریک‌تر از پیشانی است.
تقریبا تمامی مدل های عینک برای این فرم صورت مناسب است. اما زمانی که این افراد عینک انتخاب می کنند بایستی هدفشان حفظ تناسب طبیعی چهره‌ شان باشد و از مدل عینک‌هایی، که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند، دوری کنند.
فرم صورت قلبی
صورت هایی با فرم قلبی، دارای فک بزرگ و پهن هستند و  صورت به چانه نزدیک می شود، باریک تر می شود؛ درست شبیه به مخروطی وارونه که تا چانه ادامه دارد. خصوصیات صورت های قلبی عبارتند از: پیشانی بلند و پهن، گونه‌های استخوانی و بزرگ و در نهایت چانه کوچک و باریک.
افرادی که دارای صورتی با فرم قلبی هستند، بایستی عینکی انتخاب کنند که قسمت های بالایی صورت مانند پیشانی و گونه‌ها را کوچک تر نشان داده و در عوض قسمت های پایینی صورت مانند چانه را بزرگ تر نشان دهد. این دسته افراد هرگز نباید از عینک هایی که پیشانی و گونه ها را بزرگ تر و چانه را باریک تر و کوچک تر نشان می دهد؛ استفاده نمایند.
نکاتی در مورد انتخاب رنگ مناسب برای عینک
- رنگ عینک بایستی به رنگ پوست صورت بیاید. برای مثال افرادی با پوست روشن و سفید، بهتر است از رنگ‌هایی مانند قرمز، قهوه‌ای، آبی و مشکی استفاده کنند. در مقابل افرادی که دارای پوست تیره هستند، بهتر است عینکی با رنگ سفید، مشکی یا خاکستری استفاده نمایند.

- افرادی که تمایل به انتخاب عینک رنگی دارند، بهتر است رنگ آن را با رنگ موی خود مطابقت دهند.
- در انتخاب رنگ عینک برای کودکان باید بسیار دقت کرد و علاوه بر این که رنگ فریم عینک با رنگ پوست کودک مطابقت داشته باشد؛ رنگی را انتخاب نمایید که کودک به آن علاقه مند است.چگونه عینکی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟نکاتی در مورد انتخاب عینک مناسب
- عینک های سنگین صورت را خسته و بینی را اذیت می‌کند؛ به همین جهت، در هنگام خرید عینک، تا آن جایی که امکان دارد؛ عینکی با شیشه‌های سبک انتخاب کنید. مخصوصا اگر عینک طبی انتخاب می کنید؛ علاوه بر مناسب بودن فریم، در انتخاب عدسی بسیار دقت کنید.
- عینک‌ نباید زیاد به بینی فشار بیاورد و زمانی که عینک خود را برمی دارید نباید اثری بر روی بینی گذاشته باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور مالزی با قیمت مناسب ویژه شهریور 94

تور ارمنستان ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور مشهد ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور سنگاپور ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد